Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Při otevření projektu v Premiere Elements se sekne celé pc

Black00 (3)|14.6.2019 22:36
Zdravím Vás,

potřeboval bych poradit, stříhám videa v Adobe Premiere Elements 13 (k tomu používám Photoshop Elements 13). Pc - AMD FX-6300, 32 GB RAM, NVIDIA GeFORCE GTX 960. 1x SSD disk 120 GB, 1x HDD 1 TB.

A nevím, jestli mám něco blbě v nastavení Premiere - je nainstalována na tom 1TB disku, kde mám i videa. V nastavení Odkládacích disků je u všeho „Zachytáváné video - stejná jako projekt“, velikost vyrovnávající paměti na max., 10 GB.

Děje se následující - pokud jde o projekt, kde používám .psd soubory, mám v projektu např. 50 .psd souborů o velikostech 10 až 15 MB jeden, při načítání projektu se zasekne celý pc a spadne. Abych se do toho projektu vůbec dostal, musím nějaká .psd hodit jinam, Premiere je nemůže najít a tím se mi podaří dostat do projektu. Jakmile můžu pokračovat v práci, nestane se, že by se to celé seklo při stříhání - i když přisypávám do zásobníku další soubory. Teprve až když to uložím, vypnu a chtěl bych pak někdy pokračovat, při načtení to celé sletí.

Mohl by mi prosím Vás někdo poradit, co s tím? Předtím jsem měl z vlastní hlouposti, tehdy mi to nedošlo, měl jsem ty programy na tom malém SSD disku, video a .psd souborty na tom 1 TB a tam se zase někdy stalo, že to při načítání užíralo místo z ssd disku, až to došlo až na dřeň a pc se restartoval. Myslel jsem si, že si přesunem programů na 1 TB pomůžu a teď troskotám na tomhle.

Díky moc za pozornost a přečtení
ai (2993)|16.6.2019 01:07
No tak, nikdo neodpovida , tak se nabizi logicky jedna takova odpoved a pak to zkusit. Vycisti si systemovy disk, ten SSD, prece Windows si vezme kolik 40GB ? , i kdyby 60. Jinak na nem nema nic jineho nez programy (ne hry) co delat pokud chces delat poradnou praci a nemas objemnejsi SSD. Take si odstran vsechen bloatware. Pokud jsi to tak koupil.

A na ten 1T davej jen data, i browseru downloady, cokoliv. Na systemovem nech jen OS.
Black00 (3)|16.6.2019 14:21
Děkuji za zprávu, takže říkáte, že jsem tomu moc nepřidal, když jsem ty programy přeinstaloval na ten 1T. Já jsem tehdy u toho SSD nepochopil, když jsem ty Elements měl na něm, ja je možné, když - je to tak, jak říkáte, aktuálně mám 57,5 GB volného na tom SSD - když se mi pravidelně stávalo, že jsem dal načíst projekt, při začátku jsem měl takovéhle volné místo a jenom tím načítáním jednotlivých souborů v projektů se „vyžralo“ místo až na dřeň a pc se restartoval. To se děje proč?
BEPE (539)|16.6.2019 18:42
Osobně nevím jak jsou organizovaná data u Premiere Elements, ale u APP CS6 je odkládání pomocných dat při úplně prvním spuštění automaticky směrováno na systemový disk a ten by samozřejmě boptnal. Proto soubory Media Cache Files a Media Cache Database ukládám přímo pod adresář aktuálního projektu. Tím pádem je všechno na datovém úložišti a po ukončení, smazání hotového projektu se pohodlně vymažou i podpůrná data. Ale samozřejmě nevím jestli to obdobně funguje u APE. A samozřejmě programy a data by neměly být na společném disku viz ai.
Black00 (3)|4.7.2019 13:28
Dobrý den, moc Vám děkuji. To byla chyba, kterou jsem si neuvědomil, ty media cache mi chodily tam, co zbytek + myslel jsem si, ze bude lepsi, kdyz je uplne oddelim a jak ap, tak data budou na jednom disku. V ramci provizorniho reseni, nez usetrim na novou sestavu budu tedy postupovat takto. Jeste jednou dekuji.