Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic GH4 - foto funkcie (expozicia)

focus (253)|9.6.2019 09:03
Ahojte, prosim vas o radu, lebo som z toho uz zufaly.
Ked stlacim spust do polovicky, objekt sa zaostri drzim stlacenu spust, upravim kompoziciu a docvaknem.. Vsetko ok!
Ale kde nastavim, aby zaroven pri stlaceni do polovice aj uzamkol expoziciu???

Je to vobec mozne na tomto fotaku, okrem samozrejme volby manualneho uzamknutia???

Len dopoviem, ze mi to pride velmi neprakticke.. Mam sony nex7 a tam to funguje spolahlivo... Ked som vonku a svieti slnko a je tam kvantum svetelnych kontrastov a chcem odfotit portret, ale tak ze si po namacknuti upravim kompozicne obrazok, tak v sekunde je tvrar, alebo objekt preexponovany, alebo podexponovany.. Vyriesi to zatial len metering mode na "vyvazeny stred" bodovo je to absolutne nepouzitelne....

Dakujem velmi pekne, ak niekto pozna odpoved..
jozkopower (1358)|17.6.2019 20:56
Zámok AF-AE je konfigurovateľný, alebo zap./vyp :
GH4 1.jpg 2.jpg
focus (253)|20.6.2019 12:17
Toto nastavenie vsetko viem.. To su manualne uzamknutia. Ale pri mojich detoch na to nemam cas.. pri statickych foto - no problem!

Ale prisiel som k nejakemu nastaveniu, ze on si expoziciu uzamkne, ked stlacim spust do polovice, akurat na displeji je scenu vidno pri pohnuti preexponovanu, alebo podexponovanu, ale pri dotlaceni spuste je vysledok prekvapivo ok! a nie taky, ako bol v case docvaknutia zobrazeny na displeji.. Celkom to funguje pri nastaveni metering na vyvazeny stred...

Ked sa s tym viac pohram, dam info..