Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spojení videa z MKV (25 fps) a audia z AVI (25 fps)

misabalu (2)|8.6.2019 16:19
Některé filmy se mi nepodaří sehnat v HD kvalitě MKV s českým dabingem. Proto dělám spojení audia s dabingem a videa v původním znění. V Any Video Converter oddělím audio stopu z dabovaného filmu (AVI 25 fps) do AC3, kterou následně "roztáhnu" v EAC3to funkcí PAL slowdown na délku odpovídající 23,976 fps
a následně v programu MKVToolNix spojím s videem z MKV (23,975). Audio sedne jak zadek na hrnec přesně.
Horší je to s videem, které má v MKV už 25 fps. Původně jsem myslel, že vyextrahovanou stopu už nijak neupravuju a rovnou ji spojím s videem z MKV 25 fps. Ale ouha. Video se hned od začátku začíná rozcházet a na konci filmu je audio o několik vteřin pozadu oproti obrazu. Zkoušel jsem audio "zkrátit" v EAC3to funkcí PAL speedup (to by odpovídalo 23,976 fps na 25), ale to bylo zas příliš krátké. Četl jsem, že video stažené z Blue ray disků je vždycky 23,976. Ale když má 25 fps, tak je něco blbě... Ptám se tedy zdejších zkušenějších, kde je zakopaný pes a co dělám špatně? Jaký zvolit postup, aby obě stopy sedly? K identifikaci audia a videa používám MediaInfo. Díky za rady
vivid.sk (11472)|8.6.2019 20:39
Treba zistit povod/zdroj videa. Nieje pravda, ze BD ma vzdy 23.976, taketo fps maju obvykle US releasy. Europske BD (ktore vyjdu na placke) mavaju aj 24.000 fps, pripadne aj 25.000 fps. S videom obykle nieje problem, staci mu nastavit fps v hlavicke a tym ho prisposobis, takze ak pozadujes video k CZ audiu, ktore uz mas, mozes skusit experimetovat aj prisposobenim videa k audiu.

P.S nepocitam sprznene filmy, ktore uzivatelia natacaju cez grabovacie karty, rekordery, ci screen grabovacie SW. K takto sprznenym zdrojom je tazko napasovat cokolvek.
misabalu (2)|8.6.2019 23:05
Ok. U těch pochybných videí to chápu, ty co mám mi připadají dost kvalitní. A můžeš mi napsat, v jakém programu a popř. v jaké volbě upravit fps videa? Jde to např. v MKVToolNix?
vivid.sk (11472)|9.6.2019 11:06
Ano. V MkvToolnix GUI povies videu, ze ma napr. 25fps (25p) a video sa bude prehravat rychlejsie. Takto funguje PAL speedup, len sa zmeni framerate, bez akejkolvek zmeny obsahu (v zmysle dopocitania snimkov).
Foolproof (2713)|9.6.2019 12:56
K uvedeným akcím:
Je třeba mít ještě štěstí, aby dabing nebyl třeba z televize, kde bývají vynechané scény, totéž se týká řekněme rarit z VHS.
Potom musí nastoupit mravenčí práce ve videoeditoru. Protože s těmito problémy jsem se setkával dost často, tak jsem od toho upustil, on ten český dabing i pouze v 5.1 se musel upravovat zesílením centru.
Jednodušší je, pokud tuto činnost nemá člověk jako hobby, prohledat fora, sám jsem se divil, jaké vzácné a výborné dabingy, o kterých jsem myslel, že je už nikdy neuslyším jsou napasovány třeba na remastered filmy.