Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver jako náhrada za uhynulé Onkyo TX-SR508 7.1

megawir_ce4you (13)|7.6.2019 09:33
Zdravím zdejší profíky, měl bych na vás velkou prosbu.
Mé milované Onkyo TX-SR508 7.1 docvakalo a odešlo do věčných lovišť.
Protože jsem ho kupoval před 8 lety, nemám momentálně zrovna nejlepší přehled o aktuálních kouscích a potřeboval bych poradit s výběrem.
Momentálně mám repro Jamo S 426 HCS5 (časem bych rád vyměnil za 7+2).
Co se týče dalších zařízení, mám TV 4K HDR KD-55XF9005 od Sony + PS4 Pro (takže hraju ve 4K), tv je (byla) taky připojená k PC právě přes receiver a lifruju tam z toho také 4K obsah. Využívám 4K i z Netflixu + kabelovka UPC.
Rád bych pořídil receiver, co zvládne 7+1(2) a bude podporovat nové formáty (Atmos) + bude mít podporu pro bezdrát (BT, WiFi), zvládne propojení na Spotify a nebude stát šílenou částku. Ideálně bych jako strop viděl cca 500 eur (13tis).
U mého Onkya mi vadilo poměrně pravidelné a dost hlasité cvakání, tady v diskuzi jsem se dočetl, že to je vlastnost a dělají to všechna, každopádně mě to od Onkya krapet odrazuje (před smrtí receiveru to nějakou dobu i cvaklo a přestal na cca vteřinu jít zvuk).
Poradíte mi pls nějaké alternativy a případně povíte, proč ten a ten model?
Co jsem koukal, zaujal mě Pioneer VSX-933, Denon AVR-X2500H a Yamaha RX-V583 (ale vím, že tam je cena už o něco výš).
Předem moc díky za reakce :)
KamilZ (10277)|7.6.2019 12:36
Chybí Ti tam podle mě to hlavní - HDMI 2.1 kvůli HDR10+ (tedy pokud to nebereš jako krátkodobé zařízení)
PS: Nemyslím, že by Onkyo mělo vyšší poruchovost jak jiné značky.
vivid.sk (11472)|8.6.2019 10:04
Onkyo by som vylucil koli ich proprietarnemu a mizernemu AccuEQ a zvolil modely, ktore maju lepsi roomEQ, cize DENON (audyssey) alabo YAMAHA (YPAO).
Repro, ktore k nim mas (aktualne) pripojene nie su ziadna slava, ale prave roomEQ ti spravi zasadny zvukovy upgrade.
megawir_ce4you (13)|8.6.2019 23:06
[QUOTE=vivid.sk;537611]Onkyo by som vylucil koli ich proprietarnemu a mizernemu AccuEQ a zvolil modely, ktore maju lepsi roomEQ, cize DENON (audyssey) alabo YAMAHA (YPAO).
Repro, ktore k nim mas (aktualne) pripojene nie su ziadna slava, ale prave roomEQ ti spravi zasadny zvukovy upgrade.[/QUOTE]

Děkuji za reakci, nějaký konkrétní tip? :)
V tuhle chvíli se mi hodně líbí Denon X3500 :) cenově o něco výš (koukám na německý amazon, který má daleko lepší ceny jak český shopy). Repro do budoucna rád upgraduju (v tuhle chvíli bych tam byl omezený rozpočtem), protože PS4 Pro + ta nová telka + Netflix (4K věci) a blu ray filmy bych rád měl podpořený solidním zvukem (teď se mi tam líbí ta možnost virtuálního Atmosu)...

---------- Doplněno v 23:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:04 ----------

[QUOTE=KamilZ;537608]Chybí Ti tam podle mě to hlavní - HDMI 2.1 kvůli HDR10+ (tedy pokud to nebereš jako krátkodobé zařízení)
PS: Nemyslím, že by Onkyo mělo vyšší poruchovost jak jiné značky.[/QUOTE]

No proto jsem se zeptal, ale k Onkyu mám teď prostě sníženou důvěru. Krátkodobé zařízení nechci, nechci kupovat každý rok něco nového... Jinak konkrétní tipy samozřejmě beru, jak jsem psal :)
vivid.sk (11472)|9.6.2019 11:00
[QUOTE=megawir_ce4you;537618] se mi hodně líbí Denon X3500[/QUOTE]
Ano, napriklad. Uz ma Audyssey XT32 a aj eARC, aj ked na plnohodnotne HDMI 2.1 si bude treba este jednu generaciu pockat. Nasledne uz len obmenit repro :)
hakmar (401)|3.7.2019 12:58
Ahoj tak ja som prave Denon x3200 vymenil za Onkyo RZ830 a zatial velka spokojnost, zvuk co leze z Onkya je podstatne datailnejsi ako z Denonu a co bol moj najvacsi problem uhuhnane basy sa zrazu vycistili a su ovela presnejsie repro mam Magnat Q555. Mimochodom Denon mam k predaju, je v top stave.