Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s prehrávaním z disku

tomas011 (30)|28.5.2019 11:32
Zdravím. Mám 3D plazmový TV Panasonic Viera. Mám k nemu pripojený 2TB externý disk. V poslednej dobe som si všimol, že keď na disk uložím nejaký nový film, tak televízor mi ho neprehrá - maximálne nejaký šum, kockovanie obrazu a podobne - niekedy vypíše nepodporovaný formát (aj keď ide o .mkv napríklad, ktoré prehrával predtým v pohode). S filmami, ktoré tam mám už dlhšie uložené, je všetko v poriadku. Napadá ma, či to nemôže byť tým, že TV už nevie nejakým spôsobom prehrávať novšie filmy tvorené s novšími kodekmi alebo čo... žiadne iné vysvetlenie ma nenapadá - možno je to blbosť - ale fakt netuším, čím to môže byť... vďaka za postrehy.
RoPo (6061)|28.5.2019 18:46
Plazma Panasonic nemá DVB-T2 = novější kodek. Tudíž toto problém nebude. Problém by mohl být s plností a fragmentací disku. Jak je disk plnější a více fragmentovaný, tak má problém s kontinualitou datového toku. Zkusil bych disk přeformátovat v TV, ale přijdeš o uložené nahrávky. Nebo zkusit na chvíli používat jiný prázdný disk, zda se problém vyskytuje také.
tomas011 (30)|28.5.2019 19:24
Aha vdaka za radu, skusim dat film na USB kluc napriklad a potom napisem... ale dost ma to rozculuje, lebo za poslednych par tyzdnov nic, co dam na disk, nejde prehrat.
vivid.sk (11472)|28.5.2019 22:49
Optimalnejsie, ako sa prisposobovat TV, je vyriesit problem externym playerom s neporovnatelnym komfortom pouzivania.
tomas011 (30)|29.5.2019 15:12
Vďaka za úvahu - ja viem čo myslíš, rád by som to tak vyriešil - ale vôbec neviem, čo kúpiť, aby to zas nestálo majland - ja si potrebujem povedzme 2-3 krát do týždňa niečo pustiť z disku a to je všetko. Najradšej by som bol, keby som to vedel spojiť s PC a nemusel mať žiadne náročné zariadenie - skrátka po sieti - pustím na PC, prehrám v TV - ale takto to u mňa nefunguje, tiež neviem prečo (niektoré filmy idú streamovať, iné nie - tiež k tomu treba asi niečo dokúpiť a tiež neviem čo presne). Neviem, čo je lepšie riešenie, poraďte - či pustiť na PC a nejako streamovať, alebo je lepšie mať zariadenie pripojené k TV, ktoré mi prehrá hocičo... dik.
vivid.sk (11472)|29.5.2019 22:27
[QUOTE=tomas011;537592]aby to zas nestálo majland [/QUOTE]
Ak si ochotny zaplatit par desiatok eur (~30-40 eur), kupis z ciny krabicku nahodis CoreELEC, pripojis do lokalnej siete, vyzdielas na PC zlozku a pozeras priamo to, co mas na disku PC.

Staci tak?


[ATTACH=CONFIG]35057[/ATTACH]


A ak nie si ochotny ani pohnut prstom, koli instalovaniu, kupis si Vero4K za 3x viac penazi (imho stale super pomer cena/vykon + support na 5 rokov), mas defacto to iste, ale mas to na kluc.

Kupovat playere s androidom z lokalnych shopov neodporucam, ak tam ten android chces ponechat. Zaplatis za nepouzitelny player rovnaku cenu ako za Vero, ale kvalita prehratia bude mizerna.
aetnixfacojf5uizgenz.jpg