Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Problém s prehrávaním z disku

Nováček
    Registrace
    May 2016

Zdravím. Mám 3D plazmový TV Panasonic Viera. Mám k nemu pripojený 2TB externý disk. V poslednej dobe som si všimol, že keď na disk uložím nejaký nový film, tak televízor mi ho neprehrá - maximálne nejaký šum, kockovanie obrazu a podobne - niekedy vypíše nepodporovaný formát (aj keď ide o .mkv napríklad, ktoré prehrával predtým v pohode). S filmami, ktoré tam mám už dlhšie uložené, je všetko v poriadku. Napadá ma, či to nemôže byť tým, že TV už nevie nejakým spôsobom prehrávať novšie filmy tvorené s novšími kodekmi alebo čo... žiadne iné vysvetlenie ma nenapadá - možno je to blbosť - ale fakt netuším, čím to môže byť... vďaka za postrehy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Plazma Panasonic nemá DVB-T2 = novější kodek. Tudíž toto problém nebude. Problém by mohl být s plností a fragmentací disku. Jak je disk plnější a více fragmentovaný, tak má problém s kontinualitou datového toku. Zkusil bych disk přeformátovat v TV, ale přijdeš o uložené nahrávky. Nebo zkusit na chvíli používat jiný prázdný disk, zda se problém vyskytuje také.

Nováček
    Registrace
    May 2016

Aha vdaka za radu, skusim dat film na USB kluc napriklad a potom napisem... ale dost ma to rozculuje, lebo za poslednych par tyzdnov nic, co dam na disk, nejde prehrat.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Optimalnejsie, ako sa prisposobovat TV, je vyriesit problem externym playerom s neporovnatelnym komfortom pouzivania.

Nováček
    Registrace
    May 2016

Vďaka za úvahu - ja viem čo myslíš, rád by som to tak vyriešil - ale vôbec neviem, čo kúpiť, aby to zas nestálo majland - ja si potrebujem povedzme 2-3 krát do týždňa niečo pustiť z disku a to je všetko. Najradšej by som bol, keby som to vedel spojiť s PC a nemusel mať žiadne náročné zariadenie - skrátka po sieti - pustím na PC, prehrám v TV - ale takto to u mňa nefunguje, tiež neviem prečo (niektoré filmy idú streamovať, iné nie - tiež k tomu treba asi niečo dokúpiť a tiež neviem čo presne). Neviem, čo je lepšie riešenie, poraďte - či pustiť na PC a nejako streamovať, alebo je lepšie mať zariadenie pripojené k TV, ktoré mi prehrá hocičo... dik.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tomas011 Zobrazit příspěvek
    aby to zas nestálo majland
    Ak si ochotny zaplatit par desiatok eur (~30-40 eur), kupis z ciny krabicku nahodis CoreELEC, pripojis do lokalnej siete, vyzdielas na PC zlozku a pozeras priamo to, co mas na disku PC.

Staci tak?

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: aetnixfacojf5uizgenz.jpg 
Zobrazení: 15 
Velikost: 62.2 KB 
ID: 35057

A ak nie si ochotny ani pohnut prstom, koli instalovaniu, kupis si Vero4K za 3x viac penazi (imho stale super pomer cena/vykon + support na 5 rokov), mas defacto to iste, ale mas to na kluc.

Kupovat playere s androidom z lokalnych shopov neodporucam, ak tam ten android chces ponechat. Zaplatis za nepouzitelny player rovnaku cenu ako za Vero, ale kvalita prehratia bude mizerna.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 29-05-2019 v 21:35

Podobná témata

1. Plazma: Problém s prehrávaním z externého disku
    Od Teruyo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-12-2010, 18:10
  2. Problem s prehravanim
    Od Joe-Joe v sekci Kodeky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-05-2005, 09:29
  3. Problem s prehravanim