Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz (před koupí) na chování OLED tv (hlavně Philips)

Farao (53)|20.5.2019 11:43
Dobrý den, potřeboval bych poradit, nejlépe od někoho, kdo oled tv přímo má. Chtěl bych si koupit oled tv Philips (věřím že třeba nemá nejlepší obraz že všech značek, ale už ambilight mám a dál bez něj nechci žít :-). ) Můj dotaz ovšem asi spadá do všech oled výrobců TV. Vím, že statický obraz ničí obrazovku. Já se ale statickému obrazu někdy vyhnout nemohu. Četl jsem, že tyto TV mají vložen "šetřič" který chrání obrazovku před vypalováním. Mám ale StB, který si členové mé rodiny zastavují třeba klidně na 30 min (StB má hdd). Takže na 30 min je jen statický obraz. Nemohu se nikde dočíst, jestli TV rozpozná statický obraz když ho sama nevytváří, tzn. když nebudu pouštět třeba film přímo přes ní, ale jiným zařízením (připojeným přes Hdmi - konec konců i třeba taková konzole (ps4, xbox) ty mají ale šetřič svůj, ten StB nemá. Doufám že to nepíšu moc složitě. Zkoušel sem napsat přímo Philipsu ale bez odpovědi. Děkuji za jakékoliv info
skorky (26)|20.5.2019 19:18
Mám stb a k němu připojený hdd,zkoušel jsem stopnout film cca 10min.a bohužel obraz stále zaplý.Druhý hdd mám zapojený přímo v tv a tam po stopnutí filmu cca za 5min.naskočí spořič obrazovky,takže OK.Vypadá to,že opravdu tv nerozpozná statický obraz,pokud ho sama nevytváří,jak píšeš.Pak je ještě možnost vypnout obraz manuálně.
Farao (53)|20.5.2019 20:30
skorky: Díky moc, toho sem se přesně obával. Děkuji za informaci. Leč to asi obrečím, tak současná "nejlepší" technologie není ještě pro mě.