Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s Dennon AVR-X1500H

Sefca (59)|11.5.2019 18:49
Zdravím,
mám doma 5,1 domáci kino Focal JM lab. Ve předu 714s, Central CC 70S, v zadu 705s plus aktivní subwoofer. Roky jsem požíval receiver Yamar RX-V657 a vše bylo v pořádaku. Ale receiver už měl svoje roky, začalo trochu zlobit napájení, tak jsem si řekl, že by bylo vhodné nahradit jej něčím modernějším. Zvolil jsem Dennon AVR-X1500H.
Se zvukem i funkcemi jsem byl spokojený, ale problém byl v tom, že se mi dost často (v průměru tak dvakrát za jeden film) stávalo, že tak na vteřínu vypadl zvuk, jednou se dokonce přístroj sám od sebe vypl do StandBy. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někoho nenapadá, čím by to mohlo být. Já doufám, že jsem přostě jen narazil na špatný kus, ale zase moc se mi tomu věřit nechce. Vrátil jsem jej v rámci 14 dní po koupi a teď přemýšlím co dál. Jestli zkusit koupit jej znovu (a doufat, že to byl fakt špatný kus), nebo připlatit za AVR-X2500H (těch necelých 3000 navíc mě moc netrápí, jen si nejsem jisté, jestli to něčemu pomůže) nebo prostě vzít raději jinou značku, např. osvědčenou jamahu, kde ale v dané cenové hladnině nebude Dolby Atmos (a když už kupuji nový receiver, byl bych rád, kdyby uměl všechny moderní formáty).
Takže kdyby měl s tím Denonnem nebo vůbec s podobným problémem, někdo zkušenosti, budu rád.

Díky.
vivid.sk (11472)|12.5.2019 10:16
Ak doplacat, potom uz za AVR-X3500H, ktora ma Audyssey MultEQ XT32, co je najvyssia rada Audyssey, porovnatelna so vsetkymi ostatnymi vyssimi modelmi.
K tomu vypinaniu, nemas AVR uzavrety niekde v skrinke bez dostatocneho prisunu vzduchu?
Sefca (59)|12.5.2019 16:48
Mám ho v televizním stolku, nějaký prostor nad ním, aby mohl dýchat, tam je. A hlavně ani nebýval nějak moc zahřátý, když k těm problémům docházelo. AVR-X3500H to už je v podstatě dvojnásobek ceny, to už je cenová hladina, kam se mi nějak moc nechce.
vivid.sk (11472)|12.5.2019 18:49
Televizny stolek = otvoreny alebo zatvoreny ?
Sefca (59)|13.5.2019 08:53
Zboku uzavřený, vejde se tam celkem natěsno. Zezadu otevřený, receiver je nějakych 20 - 30 cm od zdi. Zeshora tak 15 cm místa, zepředu otevřený.