Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

manuálne ladenie sat.tunera na TV Samsung UE50H6470SS dá sa to ?

101 (17)|28.4.2019 20:05
včera som zažil úsmevnú príhodu :D

a teraz neviem či som ja babrák a neschopák alebo inžinieri v Samsungu urobili niekde chybu !!!!???

ide o model Samsung UE50H6470SS

môj známi má túto TV a v nej slot + Skylink kartu/ už toto je samé o sebe katastrofa :)/ ale o toto nejde...:)
skylink prelaďoval nejaké stanice a nakoľko sa to môjmu známemu nepodarilo naladiť hoc sa stým páral niekoľko dní zavolal ma

no a teraz k veci:

nikde v menu pri manuálnom ladení som nenašiel možnosť zadať frekvenciu ,FEC, SR, ani polarizáciu teda jediná možnosť bola prehladať daný satelit pomalou metódou HA lenže tá trvala minimálne 3-4 hodiny :D :D :D !!! TV nemá fastcsan !!

a teda je toto normálne ?

samozrejme až takto sa mi podarilo naladiť dané programy

kľudne ma z-hajtujte ale hlavne poraďte ako sa to inak dá ??

PS už si objednáva iný satelit :D
vivid.sk (11472)|28.4.2019 22:41
TV nema fastscan, ale konkretny TP vies pridat a nasledne ich vies dat prescanovat. V menu je to niekde zahrabane, ale urcite to ide, lebo som to na H-radach robil.
digitivi (215)|29.4.2019 13:35
Asi tretia polozka v menu, potom vybrat upravu kanalu, dalej manualne ladenie, objavia sa ti nazvy konkretnych druzic, ktorych programy uz mas naladene, vyberies druzicu Astra 23,5E a Ladit. Dostanes sa do tabulky kde je konkretna frekvencia a dalsie udaje.Ak si na frekvencii a stlacis OK objavi sa tabulka, z ktorej si vyberies nejaku aktivnu frekvenciu, ktoru skylink pouziva. Potom povolis sietove vyhladavanie a spustis ladenie. TV by mal zacat prehladavat vsetky aktivne Skylink frekvencie a nove programy ulozi na koniec zoznamu vsetkych stanic. Tam najdes
digitivi (215)|1.5.2019 18:44
Este upresnim navigaciu v menu: Vysielanie -> Nastavenie kanalov -> Manualne ladenie -> vybrat druzicu Astra 23,5E atd. vid. moj post vyssie.