Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké aktuálně koupit MMC?

marshalx (23)|25.4.2019 10:09
Ahoj,
dosluhuje mě eGreat R300 (seká se, je pomalý, menu škaredé, neumí H265). Mám v něm disk 2TB 3,5".

Co teď koupit, aby to mělo:
- možnost připojit externí disk přes USB.
- výstup zvuku (alespoň optiku) Když by nebyl, tak to budu tahat přes HDMI televize a z TV optikou do zesilovače.
- zvukový výstup i přes optiku stačí pouze PCM do sluchátek
- podpora H.265, 4K je asi samozřejmostí
- možnost připojit k internetu kabelem (v nejhorším stačí i wifi)
- rychlé svižné menu, žádné sekání a čekání
- možnost 100% NETLFLIXu, HBO GO, ...
- podpora MKV, 3D, interních i externích titulků

CENA: do nebo kolem 3000kč.

Co jsem tak našel:
- DI-WAY AND-23 PRO
- Evolveo MultiMedia Box M8 MMBX-M8-HDR
- TESLA MEDIABOX QX8 PRO


Díky za vaše doporučení
ufonaut (9)|26.4.2019 09:36
Pred par dnami mi doslo z Ciny : VONTAR X98 PRO Smart TV Box Android 7.1 3GB 32GB Amlogic S912 Octa Core 2.4G/5GHz Wifi 4K Media player X98pro Set top box fakt podarena vecicka a ma vsetko to co pozadujes :-) cena 64 EUR
marshalx (23)|26.4.2019 11:02
A půjde mi tam bez problému HBO GO CZ (včetně CZ titulků). A na čem funguješ? Android nebo KODI. Všichni tu totiž straší, že přehrávat filmy v MKV s různými snímky/s se obraz trhá a lepší je koupit krabičku a fungovat na KODI. Tak jsem z toho celkem zmatený.
ufonaut (9)|26.4.2019 11:36
Som trochu zaciatocknik v tychto vyrazoch Android alebo KODI :-) Takze mam ho 4 dni doma a skusam nastavujem to postupne. MKV mi najprv nesiel zvuk ale stacilo v nastaveniach zmenit dekodovanie a slape to paradne. Cez KODI som si vsimol obcas "rozsypany caj " , filmy prehravam cez DLNA / NAS / takze v skrinke je moznost aj iny prahravac a ten frci OK vcera odskusane. FULL HD a MKV ziadny problem. HBO GO CZ som este neskusal kedze v TV v kabli mam HBO koplet cez operatora. Ale skusim to nainstalovat. NETLFLIX tam nie je ziadny probem .
marshalx (23)|26.4.2019 13:58
Takže když budu chtít něco z ČR, můžu klidně vzít toto?
DI-WAY AND-23 PRO s čipem Amlogic S912
https://www.nej-ceny.cz/705825/multimedialni-centrum-di-way-and-23-pro-iptv-4k-uhd-8-core-3-gb-ram-16-gb-rom.html

A bude to taky dobrá volba?
whitesak (406)|27.4.2019 13:49
[QUOTE=marshalx;537418]Všichni tu totiž straší, že přehrávat filmy v MKV s různými snímky/s se obraz trhá[/QUOTE]
Ještě jsem nepotkal Android TV box, který b korektně přehrával videoobsah bez cukání obrazu - neboli aby uměl upravit automaticky a korektně snímkovou frekvenci výstupu na HDMI dle snímkové frekvence zdroje (filmu). Nejvíce je to viditelné u filmů s frekvencí 24p (24 fps), což jsou prakticky všechny.
Upřesňuji - obraz se netrhá, ale cuká :-(
Jedinou výjimkou je prý Nvidia TVShield, ale to nelze považovat za android krabičku.

[QUOTE=marshalx;537418]a lepší je koupit krabičku a fungovat na KODI[/QUOTE]
Upřesňuji - nejde ani tak o KODI. Jde hlavně o celý operační systém krabičky (nad kterým běží KODI). A jedná se o CoreELEC. Tam vše běží bez problémů, korektně a plynule včetně 4K HDR. Ale nevím, zda pod KODI jede HBO GO a NETFLIX nebo přesněji, zda pro KODI pro ně existují funkční doplňky.
Foolproof (2713)|27.4.2019 15:09
Nerad se k těmto tématům vyjadřuji, je zde na foru toho napsáno tolik, stačí číst.

Dnes má každý stroj HDMI výstup, takže (to marshalx) dycinky do receiveru a z něj do TV, jinak je i když má TV ARC nebo optiku pohžbeno 7.1 a taky HD formáty.
O receiveru není ve výbavě ani zmínka, bez něj je to naprosto jedno co koupíš, nepoznáš rozdíl..
Kupovat různé i když levné exoty je sázka do loterie, s postupujícím časem budou růst nároky na výstup a pokud na tu krabičku nebude odpovídající verze CoreElecu či LibreElecu a pod. jednoúčelových systemů tak co dál.
Mít doma zgarba a přitom si platit HBO Go, Netflix, atp.když existují mnohem lepší alternativy je trošku scestné, raději připlatím za lepší stroje.
Pokud se jedná o to, aby to přehrálo na úrovni třeba jako tablet mé ženy, pak stačí fakt cosi za 50 dolarů. Ten tablet lze zrcadlit na TV atp.
ufonaut (9)|29.4.2019 09:04
[QUOTE=marshalx;537420]Takže když budu chtít něco z ČR, můžu klidně vzít toto?
DI-WAY AND-23 PRO s čipem Amlogic S912
https://www.nej-ceny.cz/705825/multimedialni-centrum-di-way-and-23-pro-iptv-4k-uhd-8-core-3-gb-ram-16-gb-rom.html

A bude to taky dobrá volba?[/QUOTE]


Teoreticky ano to co kupis je vlastne jedno :-) Vyzera to tak ze zalezi na nastaveniach playeru ako takeho. cely vikend som to testoval :-) a prisiel som na to ze par kliknuti v nastaveniach obrazu Kodi playera ale obraz ma aj tak obcas jemne cuknutie / som narocny pozorovatel /. Ale ak to pustim cez AirPin tak to ide super nadhera / 1920x1080 mkv subor / ale zase bez zvuku :-) Ak tam zapnem softwarove resp HW dekodovanie tak obraz sa jemne zmeni ale OK No vyzera to na dalsie sedenie a skusanie :-) Vsetko to pustam cez DLNA z ineho zdroja v byte. Takze dalsie laborovanie ma caka mozno s inym playerom VLC resp POT player.

Takze doplnam : vsetko bezi ako ma bez trhania a perfektnym obrazom a zvukom. Trvalo to sice 3 dni testovania ahladania chyby :-) Velky problem vlastne sposoboval samotny TV Samsung, bolo nutne vypnut : Motion plus. A hlavne to vypnut v profile cez HDMI. :-) Takze vsetko ide super.