Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MKV+titulky

klacekzovy (72)|21.4.2019 07:42
Ahoj,

Chtěl bych balit své domácí videa do kontejneru mkv. Do programu MKVToolNix vložím stejně pojmenované titulky(.srt) a video(.mp4). Dám export. Po přehrání ve vlc přehrávači(ale i jakémkoliv jiném) se ty titulky zobrazí. Když ale přeskočím v přehrávaném čase dál, tak mi ty titulky zmizí a zobrazí se až když v časování najede změna titulků. Ty titulky jsou čas a datum. Takže ta změna titulku je ta, že se změní minuta. A když zase přeskočím(byť i zpět), tak zase titulky zmizí a zobrazí se až při změně minuty.

Jenže! Když ve VLC přehrávám původní soubory .MP4+.srt, tak při přeskočení ve videu se mi další čas+datum zobrazí ihned tak, jak má. Věděli byste někdo, jak nastavit MKVToolNix, aby se ty titulky zobrazovaly při přeskočení hned? Jde to vůbec? Děkuji

A taková druhá utázka. Jak mám MKVToolNix nastavit, aby se mi v ikoně souboru zobrazoval obrázek z videa? Původní .MP4 soubor ho má. Po protažení videa MKVToolNix ten obrázek zmizí.

děkuji
Foolproof (2713)|21.4.2019 11:22
V ikoně souboru obrázek - to nezáleží na kontejneru, ale na schopnostech filemangera. Nainstaluj si https://www.videohelp.com/software/Icaros a budou se ti zobrazovat věci podle nastavení u všech multimedálních souborů.

Zobrazování titulků opět závisí na playeru. Jestliže přeskočíš do času filmu, kdy se titulky nemají zobrazovat, tak je to správně, že nevidíš nic nebo jsem to nepochopil. Titulek se zobrazí ve správném čase, pokud je to jinak, je to asi špatně. Pokud chceš, aby se titulky zobrazovaly neustále, dej dobu trvání v editoru od titulku po titulek, tedy upravit soubor SRT.

Ještě můžeš i indexování titulků, kde je default automatika, nastavit "For all frames".
Při multiplexu v Toolnixu nemusíš dbát na to, aby mělo video a titulky stejný název, je to jedno.
Když to máš v MP4 a hraje to, jaký je důvod pro změnu kontejneru ?
klacekzovy (72)|21.4.2019 20:25
Děkuji
U těch titulků, asi jsem se nevyjádřil dost jasně. Promiň.

Datum a čas se zobrazují po celou minutu, kterou daný čas platí. Poc celou dobu videa se zobrazují čas s datem. Jen se mění jedno číslo za druhé. (buď se mění po minutě, nebo při střihu).
Pokud přehrávám videon .mkv a v přhrávači kliknu na časové ose někde dál ve videu, tak se patřičný čas nezobrazí až do doby, než se v časování titulků změní čas+datum na další v pořadí. Přitom, když mám původní soubor .MP4+stejnojmenné titulky, tak se po přeskočení videa na časové ose, změní také ihned čas+datum v titulcích. Přehrává to stejný program (VLC). Ale dělá to i v MediaPlayeru(ve Win7), ale také v Linux Mintu ve VLC, SMPlayer, MVPlayer aj.

Pokud mám video v MP4, tak mám zvlášť titulky. Jsou tedy dva soubory. S MKV mám jen jeden soubor, neboť jsou titulky v tom kontejneru.

A ještě jsem dodatečně zjistil, že když přehrávám .mkv soubor, který má v sobě zabalené titulky, tak když mám druhé(totožné) titulky jako druhý soubor v dané složce, tak se čas+datum zobrazuje také ihned. Přehrává tedy ty druhé titulky.

To indexování titulků, to je nastavení v Toolnixu? Nebo v přehrávači?

děkuji
Foolproof (2713)|21.4.2019 22:35
Toolnix - klikni na titulky, aby byly vybraně a pak vpravo dole.
1hroch (865)|21.4.2019 23:00
[QUOTE=Foolproof;537396]Když to máš v MP4 a hraje to, jaký je důvod pro změnu kontejneru ?[/QUOTE]
Zadna reakce od tazatele
klacekzovy (72)|22.4.2019 11:41
[QUOTE=1hroch;537399]Když to máš v MP4 a hraje to, jaký je důvod pro změnu kontejneru ?
Zadna reakce od tazatele [/QUOTE]

Vždyť jsem napsal " Pokud mám video v MP4, tak mám zvlášť titulky. Jsou tedy dva soubory. S MKV mám jen jeden soubor, neboť jsou titulky v tom kontejneru. "
klacekzovy (72)|22.4.2019 11:47
Icaros - děkuji, funguje to.

Toolnix a indexace - tak toto nefunguje.
Foolproof (2713)|22.4.2019 17:22
Nevím, jak máš to SRT

Správně mají být titulky

[CODE]
1
00:00:04,700 --> 00:00:06,736
bleble
2
00:00:06,900 --> 00:00:09,494
druhá věta [/CODE]

U všech časů musí být pořadová čísla
Před prvním číslem nesmí nic být.

U toho indexování zkus i "No cues", co to udělá, když ty titulky přeženeš přes SubtittleEdit a dáš automaticky opravit, třeba se něco stane. Když jsou titulky ve vlastním souboru, player debillity ignoruje při vstupu, pokud jsou vnořené, už nemá šanci.
klacekzovy (72)|23.4.2019 21:20
ta struktura má být taková, že je mezi "bleble" a "2" prázdný řádek(vynechaný řádek). Jinak by to hodilo celý text na první "větu". Jinač to "No cues" taky nezabralo. Je to divné.

Ale děkuji za snahu pomoci.