Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kamera 4k 50p

Tomas73 (8)|18.4.2019 22:10
Dobry den,
prosim o radu jakou relativne levnejsi kameru pro domaci pouziti 4k s 50p koupit?
Jde mi o to ze potrebuji zpomalovat zabery, casto i pri prehravani v kamere.
Diky!
MONYS (460)|19.4.2019 10:50
O žádné takové pod 70tis nevím, leda z nějakého bazaru.Záběry lze zpomalit ve střižně EDIUS /PREMIERE atd.
klacekzovy (72)|23.4.2020 22:46
Vegas má taky nějaké spomalování a dopočítavání ze dvou sousedních snímků ten spomalený uprostřed. Premiera, si nejsem jistý, že to umí taky tak. Z pravidla je obraz vždy takový divný. U Vegasu nevím, jak to umí.

HDV kamery se taky roky prodávaly jen 1080 50i a ještě to bylo 1440(pixel měl poměr stran 1.333).

Kdo ví, jestli se handycamy 4K 50p dočkají. Natáčet na to už moc lidí dnes nechce. Chytrouše plně stačí všem, kdo si chcou natočit rodinu a nikdy se na to nepodívat. Tito si kdysi kupovali taky kamery....
appa (109)|2.5.2020 10:17
4k s 50p u mí např Black magic pocket cinema 4k nebo Panasonic G9 a jistě by se našlo i pár dalších. Oboje umí nativně i zpomalené záběry v HD, tuším na 120fps. Je potřeba k oběma dokoupit objektiv + pár drobností, ale kolem 50tis + - by to bylo. Na nižší cenu by se šlo dostat je s něčím bazarovým.

Záběry jdou zpomalit v jakémkoliv softu, ale např. Davinci resolve ( full cena 8tis, free verze to asi neumí) má v sobě integrovanou funkci na zpomalení záběrů a dopočítání a výsledky jsou hodně dobré. A pokud člověk dopředu počítá se zpomalením a přizpůsobí tomu natáčení ( kratší závěrka, jednolité pozadí atd), výsledky jsou fantastické.
JonsWayne (1)|5.5.2020 18:07
Nejprve vám chci poděkovat za užitečné téma. Myslím, že je to skvělá práce. Opravdu se mi to líbilo a budu rád sdílet tyto informace se svými přáteli. Přeji hezký den!!Chci také poradit dobré informace o skvělém fotoaparatu. Jsem si jist, že vás bude velmi zajímat a tyto informace můžete použít
tomil2002 (14)|4.8.2020 13:56
Zdravím, 4K už dnes umí hodně kamer , ale často jen 30fps , některé 15fps a těch 15fps se hodí tak akorát na časoběr. Nedávno jsem si pořídil Feiyu Pocket ,nebyla úplně levná , Profimodel Domanský ji nabízí za 5700,- a Alza tuším za 5999,- , ale je to kamera na gimbálu , obraz super, 8,5mpx čip , 4K to umí při 60fps a je to opravdu hezké , 1080p to umí 24,25,30,60 a 120fps. Já spíše hledám dobré multimediální centrum které mi to po úpravách přehraje na tv. Stříhám v PowerDirectoru 14 a 17 bezproblémově.Jinak ty 4K/60fps mi ani pc momentálně slušně nepřehraje, točím převážně 1080p/60 a je to paráda.Kodek volitelný MOV a nebo MP4 H.264 AVC a podporuje SVRT - snadný rendering , nezměněné části PD kopíruje, takže fajn stříhání.Nevím jestli se to tady smí , ale tady je odkaz na info s yt. , zajímavá je taky i Fimi Palm , ta má ale o dost širší úhel 128 stupňů a Feiyu pocket má 120 stupňů .Fimi podporuje externí mikrofon, Feiyu má 4 nastavení citlivosti mikrofonu a běžný hovor za chůze /procházce/ zaznamená pěkně, občas mu pomůžu v postprodukci ale je plně použitelný.Taky žádné rybí oko , zpomalené záběry přímo v kameře,časosběr a hodně dalších funkcí, zrychlené video (hyperlapse) aj., vše je jak má být.Ta Fimi se v ČR prodává za 6500,- , ale dá se objednat z německa od 145€ do 200€.Obě kamery se dají ovládat přes telefon bezdrátově a množství funkcí se zvětší , taky při ovládání telefonem je živý náhled na displeji telefonu.Feiyu má USB-C konektor a výdrž baterie má být 270 minut.Ještě se mi ji nepodařilo vybít a po návratu nabíjení trvá krátce.Myslím že nekecají.