Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohladom 4K TV okolo 45 palcov

vrobert (1)|5.4.2019 10:43
Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť pri kúpe novej 4K TV - nahradzujem asi 8-9 rokov starý 32 palcový LEDkový FullHD Samsung, ktorý dosluhuje.

Predstava:
- 45 palcov +- 2 palce, nič vačšie na určené miesto nevôjde, telka bude zavesená na stene na polohovatelnom klbe
- budem po pozerať z diaľky cca 2,5 - 3 metre
- vačšinu času bude použitá na hranie hier, zdrojom bude Xbox One X, občasne aj Nintendo Switch
- pomenej na sledovanie TV vysielania, zdrojom bude satelitný príjimač VU+ Solo2, a na sledovanie seriálov, zdrojom je Xiaomi Mi Box S, na ňom nainštalované KODI (keby sa Mi Box dalo nahradiť samotnou telkou, poprípade aj s KODI, bolo by fajn ale nie je to podmienkou)
- keďže bude vačšinu času použitá na hranie, bolo by dobré keby podporoval HDR (momentálne používam LG 27UK600 s pseudoHDR, a celkom sa mi to páči)
- čo sa týka značku, som otvorený, nepreferujem žiadnu značku, nechám si poradiť
- časom pravdepodobne budem dokupovať soundbar, ale to pravdepodobne nie je podtatný údaj pri výbere
- cenový limit je okolo 700 eur, ale v opodstatnenom prípade nemám problém kus problém priplatiť.

Ďakujem za každú radu.
arkij (540)|12.4.2019 19:15
Já jsem před 14 dny koupil loňskej model 43" SONY Bravia KD-43XF8577 a zatím vypadá velmi dobře a za tu cenu si myslím dobrej typ. Za stejnou cenu mají i 55" typ.

https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kd-43xf8577-d5287953.htm

Nainstaloval jsem KODI a tím jsem zatím přehrál všechno co mám v archivech na externích HDD (ač píší že ne, zvládne i víceportový rozbočovač USB), ať už nahrávky muziky z televize nebo vlastní videa, některá až z roku 1995 takže jsem zrušil starej HDD přehrávač (UMAX). YouTube zvládá výborně, i HbbTV celkem jde. Je to Android, takže má malinko delší odezvu na stisk tlačítka ale dá se to vydržet.
Kupodivu zvládne i TV vysílání ;), to ale moc neposoudím neboť mám naladěn jen satelitní Skylink na kartu ČT, takže v HD dvojku na dokumenty a cestopisy, občas sport a art na muziku. Nic jiného jsem léta neviděl.
Mi se dlouhodobě líbí barevné podání Sony, takže po vypnutí různých vylepšení obrazu a malém snížení kontrastu a barevnosti je obrázek velice pěknej a to co jsem vlastními silami nahrál, sestříhal a barevně vyvážil se mi líbí. Něco málo vzorků co mám ve 4K bylo super, časem toho asi přibude.

Co nemůžu radit je hraní her. To jsem nikdy na PC ani na ničem jiném nehrál, takže musí poradit někdo jinej.