Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zesílit antenní signál u druhé TV?

Jarryn (1)|26.3.2019 20:33
Dobrý den, dnes jsem nainstaloval novou anténu značky (Televes DAT BOSS TFORCE LTE). Anténa teď jede na pasivní režim, ale podle parametrů má i integrovaný zesilovač. Anténu mám zapojenou do rozbočovače a z něho koaxy do jedné a druhé TV. Na první TV, ta která je v prvním patře rodinného domu, chytám 93 programů, co jde tak je v HD a v novém DVB-T2 režimu, vše naprosto v pořádku. Do druhé TV, ta která je v přízemí, a ke které vede stejně dlouhý koax kabel, chytám pouze 20 programů. Moje otázka tedy zní, byl by někdy ochotný poradit, jak docílit u druhé TV stejného počtu kanálů ve stejné kvalitě? Nestačí pouze připojit zdroj pro aktivování zesilovače z antény? Popřípadě kam adaptér zapojit? Jestli před rozbovač k anténě nebo k druhé televizi? Předem moc děkuji. Pro upřesnění odesílám nakresléné schéma.
Schéma.jpg
digitivi (215)|26.3.2019 21:11
Napajac anteny mozes dat medzi rozbocovac a jeden z TV len vtedy, ked bude rozbocovac v danej vetve priechodzi pre napajanie. Ak nie, tak musis dat napajac medzi rozbocovac a antenu. Ak po zosileni signalu budes mat problemy s prijmom na hornej TV1, budes asi musiet zaradit utlmovy clanok. Ale po zosileni sa mozu objavit aj ine problemy, ktore mozu mat ine priciny.
Lumca_1 (218)|27.3.2019 08:00
V první řadě si nechej změřit úrovně a ostatní parametry požadovaných DVB-T/T2 multiplexů, které anténa přijímá! A teprve pak lze řešit nějaké zesílení! Navíc jak píšeš máš (údajně) oba svody od rozb. stejně dlouhé, takže úrovně na tv konektoru by měly být +- stejné. Není chyba spíš někde jinde? Špatně nainstalovaný F nebo IEC konektor, zkrat mezi živým a opletením? Těch příčin může být hafo. Bezhlavě něco zesilovat není to pravé - ořechové!! Nemáš tam místo rozbočovače odbočovač? To sem jednou u jakéhosi "zákoše" (takový homodomo manták, jinými slovy "Chrobák Vrecko") zažil. V krámě mu (zřejmě) omylem místo rozbočovače prodala odbočovač 27dB. Aspoň podle jeho slov...