Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s 3D projekciou. Nejde prehrať

xvydra (102)|19.3.2019 21:33
Zdravím. Mam projektor benq w1090. Chcel som na ňom prehrať niekoľko 3D filmov žiaľ neúspešne. Obraz bol stále dvojitý. Okuliare originál benq nefungovali. Vrátil som a kúpil ďalšie xgimi. Taktiež nič. Zdroj PC. Prehrávače win média player. Bs player, vlc player. A stále nič. Obraz je stále dvojitý. Premieta sa to na stenu. 4x2.60m. Neviem ci je teda vadný prejektor? Ďakujem za akúkoľvek radu...
riddle (108)|23.3.2019 20:33
Ahoj, můžeš prosím tě to trochu rozepsat co přesně přehráváš v jakém softwaru atd?

díky
THeBaNDiT (497)|23.3.2019 20:49
xvydra, čo znamená, že je obraz dvojitý? Že vidíš dva obrazy vedľa seba? Alebo že vidíš obraz s dvojitými hranami? Prvý prípad - musíš buď v PC, alebo v projektore zapnúť 3D režim, teda aby projektor premietal miesto dvoch obrazov striedajúce sa obrazy. V druhom prípade nefungujú okuliare (ak sa jedná o aktívny systém).
Foolproof (2713)|24.3.2019 14:21
Ani jeden z citovaných playerů neumí 3D.
VLC umí snad jen anaglyph a musí se nastavovat přes video effects advanced, WMP, o tom nic nevím, BSPlayer je dnes myslím obsolet.

Pokud je soubor MVC, tedy originál 3D nebo SBS,OU, či prokládaný tak se player musí nastavit.

Já doporučím CyberlinkPowerDVD, ten umí všecko, je tedy 100 % jistota, že není chyba tam.
Brýle - není jasné, odkud brýle berou synchronizační signál, např. NVidia musí mít vysílač v monitoru (můj případ) nebo zastrčený v USB, Panasonic má vysílač na rámu.
Neumím AMD, ale na Nvidia je potřeba v panelech zapnout 3D režim, povinně se spustí testovací prográmek, už zde se odhalí jestli brýle fungují, pokud neprojde testem, nelze 3D zapnout. Zde bych začal.
riddle (108)|26.3.2019 21:22
já třeba na přehrávání 3D MVC z PC používám MadVR které toto umí implementovat defakto skoro do čehokoliv ale to nastavení je o něco složitější.
THeBaNDiT (497)|26.3.2019 22:17
Ja mám 3D plazmu a tá, ak detekuje obraz rozdelený na dve polovice, sama ponúkne zapnutie 3D režimu. Skúsenosť s 3D projektormi nemám, ale čakal by som, že to bude takto možné aj u nich. Teda ak sa bavíme o tom, že zakladateľ si púšťa z PC film v podobe SBS (side-by-side) 3D filmu...

...ak má v PC film v plnom 3D formáte, tam už zrejme treba správne nastaviť, aby z PC šiel 3D signál, ktorý 3D projektor bude poznať a správne spracuje.
xvydra (102)|31.3.2019 07:34
Okuliare používajú technológiu dlp link. Kde presne to má snímač neviem. Použil som ďalšie prehrávače co mi poradil pán z benq podpory v Čechách. Pot player, km player, stereoscopic player. Mal som tam vraj nastaviť Page flipping inak mi nepôjde 3d. Nastavil som nestalo sa úplne nič. Obraz bol taky istý ako keď stlačíme 3d na ovládači od projektoru. Potom som mu volal a tvrdil ze to nejde lebo nepremietam obraz na 120hz. Lenže keď som prišiel k takému číslu na 120hz tak rozlíšenie už bolo len 1024x768. A v menu projektoru zmizli 3d možnosti nastavenia. Tam je obraz vedľa seba, obraz nad sebou, sekvenčný rám, a balenie snímkov. Všetko som vyskúšal ale zase nič. Skúšal som aj rôzne rozlíšenie. Nič sa však nikdy nestalo. Obraz sa vysiela stereoskopicky ale okuliare to nevidia nikdy a tak sa po chvíli prepnú do stand by módu. Prehravane filmy majú takéto označenie napríklad - Aquaman (2018)(CZ/EN)[3D Half-SBS][1080pHD]
Foolproof (2713)|31.3.2019 19:15
U mě, pokud chci dostat z PC 3D, tak musím mít aktivováno 3D v nastavení grafiky. Monitor musí jet na 120 Hz. TV mám aktivní Panasonic, ta to na HDMI detekuje automaticky, veškeré formáty a když se to někdy nepodaří, lze TV vnutit težim ručně, jak to dělají pasivní stroje nevím.

Pokud je projektor v HDMI, měl by se chovat na PC jako monitor, bohužel těch 120 Hz potřebuje, protože přenáší dvojnásobný počet snímků

NVidia se nastaví

[ATTACH=CONFIG]35047[/ATTACH]

Potom např. Cyberlink při 3D filmu oznámí a přepne

[ATTACH=CONFIG]35048[/ATTACH]


3D na kartě Nvidia lze zapínat a vypínat pomocí hotkeye.
snap041.png snap039.png
riddle (108)|31.3.2019 20:44
Nainstaluj si MadVR kodek do PC a tam si aktivujes přehrávání 3D formátu. Pokud mohu doporučit tak jedině plná 3D a nikoliv nějaké encody...