Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD RW HP PR 595A Light Scribe

Milosbb (889)|17.7.2005 14:05
Tak som sa konecne rozhodol kupit novu vypalovacku a po dlhom premyslani som vybral tuto
absolutne neznamu mechaniku. S obavami som ju vcera kupoval (2990 Sk), ale oplatilo sa.
Zatial som s nou uplne spokojny.
Pali skvele, obrazok na prilozene LightScribe medium som uz "nakreslil",vyzera to velmi dobre,
dokonca aj cita skvele,
proste som absolutne spokojny a prikladam aj dokaz kvality palenia po testoch v KProbe.
Mechanika je zrejme vyrobena firmou LG,pretoze jej oznacenie je GWA 4162B,
teda je to asi klon LG 4160B vylepseny technologiou LightScribe.
Teraz uz len cakat, kedy bude u nas v BB mozne kupit LightScribe media.
Obchodnici sa zatial vobec netrhaju.

Na konci je trochu zvyseny pocet PI errors, ale to bude asi tym, ze to
medium bolo vypalovane 16x, pricom tuto rychlost dosiahla az v tom
zavere.Pri rychlosti 8x boli PI pod hranicou 10 a to je rychlost, pri akej
planujem vypalovat. PIF errors je dokonca na polovici normy, teda max.2





Dokonca mechanika zozrala aj DVD-Gigamaster, ktore mam uz rok doma
a ktore moja byv. mechanika vypalila len 1x a potom to medium sama po
sebe ani nevedela precitat.
Prispevok som napisal pre tych, ktory o tejto mechanike uvazuju a bali sa
ju kupit, kedze o nej je velmi malo info, dokonca nie je ani v zozname
Hardware na CD-R serveri.
Len ma tu neobvinujte z nejakych reklamnych praktik, som naozaj len
sukromna osoba, ktorej sa vydarila kupa vypalovacky.
------------------------------------------------------
wencaS (853)|22.7.2005 19:11
mnoo, kdyz vidim ty testy, tak sem musim demonstrativne hodit svoje dnesni. medium verbatim +R 16x Disc ID: MCC-004-00 Book Type: DVD+R. paleno lite-onem sohw812S [color=red]2,4x[/color].
uvazuju, ze bych uz s tim lejneonem mel vybehnout.
Modena (1706)|22.7.2005 19:40
:-E :BB: wencaS :BB: :-E
Pal radši mínuska a podřaď na nižší kvalt - pluska nebrat ! :-R
Já s palírnou benche hrát nemůžu (LG 4020), kotoučky dělá pomalu, ale heeeezzzzký . . . :-E B-)
Milosbb (889)|22.7.2005 20:04
wencaS
Lite-On a si nechaj. Na testovanie v KProbe je dobry :-D a na palenie kup nieco ine.Inak je to presne to iste DVD+R 16x, ktore je v tom mojom hornom teste. V spodnom je DVD+RW.

Modena
Na nizsi kvalt to uz asi nepreradi, palil to 2,4x!
wencaS (853)|22.7.2005 20:16
Modena
podradit? kam? medium 16-ti rychlostni bylo paleno 2,4x. :-E
minuska jsou asi o polovinu lepsi, ale muj stolni player je vyplivne. hledam, hledam, kterou koupit. pac v ni i nejak zacalo skripat pri paleni.
mezitim mi dobeh dalsi test. paleno bylo 2,4x; rychlost testu 4x (na rozdil od predchoziho, ten bezel 8x).
jsou to prvni media ze spindlu 50ks verbatim advancad azo+ made in taiwan.
jeste prubnu zmenit strategii paleni ve firmwaru. :-E :-E

Milosbb

testuju je v kombu :-)-
stayman (12393)|22.7.2005 21:53
Ten LiteOn musi byt riadna sracka :-E :-E :-E
Milosbb (889)|22.7.2005 22:00
wencaS
Mal by si zrejme preinstalovat KProbe, pretoze ti to hadze nejake blbosti.
PIF max. 223 resp. 233 a priemer(average) ti to dava 863 resp. 502. To predsa nemoze byt, aby priemer bol viac ako maximum.
Milosbb (889)|22.7.2005 22:07
wencaS
Skus to iste medium otestovat aj v tej vypalovacke, to combo a tie
vysledky sa mi nejak nezdaju. Ale podobne vysledky som mal kedysi aj
ja, ked som vypaloval v Teac-u 58G, co je vlastne tiez LITE-ON.
wencaS (853)|22.7.2005 23:08
Milosbb
mel si pravdu. preinstlal sem Kprobe a vysledek je o mnoho lepsi.
takhle vypada stejne medium z vypalky. je horsi, nez tve, ale to nic nemeni na tom, ze ho ve stolnim neprehraju. ani u znamych. JVC, THOMSON, PHILIPS, SENCOR, MASCOM. kazdej z nich ho vyplivne, ze je poskozene nebo blablabla.
stejny iso na RW hralo v pohode.
novou palirnu stejne koupim zitra. presvedcil sem maminu, jestli chce videt Bridget Jones 2, neni jina cesta. :-D :-D :-D

StayMan by €RikŁ€
sracka to je, ale cte bezvadne.
Libor (526)|23.7.2005 10:40
nejen že jsi to přeinstaloval, ale místo v combu to testuješ na vypalovačce a i to bude ten rozdíl, protože co jsem měl v rukách DVD ROM mechaniku Liteon, tak dávala v KProbe naprosto šílené výsledky
StD (8612)|23.7.2005 11:54
Libor & WencaS: No u mne v KProbe dává na tomtéž mediu vždy nejlepší výsledky LiteOn LTD163D, ta Comba LiteOn (mám dvě, 48x i 52x) děsně čtou a navíc je potřeba tam mít vždy ten nejposlednější RegionFree FW...
wencaS (853)|23.7.2005 15:51
ja jeste doplnim, ze pred tim poslednim testem sem udelal zmeny FW pomoci omnipatcheru pro tohle medium.
___________________________________________________________________________________

[quote=Milosbb]
Teraz uz len cakat, kedy bude u nas v BB mozne kupit LightScribe media.
Obchodnici sa zatial vobec netrhaju.

------------------------------------------------------[/quote]
jak uz sem psal budu kupovat novou vypalku, jen dnes sem jaksi vstal pozde tak az v pondeli. o tehle vypalce vazne uvazuju. lightscrib se mi zamlouva a media by se v brzku mohli objevit vsude. i kdyz zatim jen CD. na DVD se bude muset jeste pockat. i cena je priznivejsi nez sem cekal. napr.: http://hwshop3.tiscali.cz/DetailPage.asp?DPG=51243
Milosbb (889)|23.7.2005 16:51
wencaS
Uz su aj DVD media a to Verbatim DVD+R, akurat si musim pockat, pretoze v kamenom PC shope ich nemaju, ale v netshopoch uz su, aj v Alzasofte.
wencaS (853)|23.7.2005 17:32
Milosbb
ja uvazuju o modelu 640b. tady jsou nejake fotkyhttp://.............640b ma stejny zaklad jako ta tva. gwa-4162b.
Libor (526)|23.7.2005 20:03
wencaS (853)|23.7.2005 21:45
na cdr.cz jsem se docetl v diskuzich (myslim, ze to bylo tam), ze by snad mel nekdo vyvijet i barevnou verzi lightscribe. vite o tom nekdo neco blizsiho? to bych si ted koupil obyc a pockal si na barevnou 8-)
Milosbb (889)|23.7.2005 22:13
Farebne to vraj pojde aj na sucasnych mechanikach s LightScribe, akurat bude treba upgrade firmware-u a ine media, ktore budu podporovat farebne LightScribe. No ale neviem to naisto, tak to ber s rezervou.

A DVD media su tu :http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=53787&CatId=18843085
wencaS (853)|25.7.2005 20:48
tak sem si vypalku s lightscrib nakonec neporidil. u nas v kamenaku by ji sice umeli do zitra objednat, ale pouze model HP 640i, coz neni LG, ale BENQ. a to me odradilo. tak jsem poridil LG 4163 [FW->A104] (combo slo do haje, i kdyz chraneny CD precet zatim vsechno na co sem narazil, takze se ho zrovna zbavovat nehodlam).
tady mam prvni test. vypaleno 8x stejny iso na stejny medium jako vcera.
:-!!! :-!!! :-!!!
ohm (398)|25.7.2005 20:55
Moc pěkný! pak sem hoď graf téhož média za týden na porovnání :-)
wencaS (853)|25.7.2005 21:09
IKC
OK. za tyden to projedu znova. dal sem si na to upozorneni do kalendare abych nezapomel. :-)
stayman (12393)|25.7.2005 21:12
Ja stale vravim, ze neexistuje vypalka co by vobec dohnala LG a o prekonani sa moze ostatnym len zdat!!! Teraz este ze vie ta LG-4167 aj LightScribe a to prekonala LG len samu seba, co je tutovka najlepsia na svete !!!

:-!!! :-E
wencaS (853)|25.7.2005 21:22
StayMan by €RikŁ€
ja vedel, ze z vysledku toho testu nebudu mit radost sam. :-E :-E :-E :BB:
PS: nevim urcite jestli je fakt nejlepsi na svete, ale urcite vim, ze je asi 1000x lepsi nez shite-ON. :-E :-E :-!!! :-!!!
mirekv (7169)|25.7.2005 21:44
Pioneer 110.
stayman (12393)|25.7.2005 21:54
[quote=mirekv]Pioneer 110.[/quote]

Uz mas ??? Daj tiez nejake PIPIF testy :-E :-E :-E
Milosbb (889)|25.7.2005 22:13
wencaS

Take testy nemaju ani na cdr.cz ! A to im tam zrejme posielaju dopredu otestovane a teda naj kusy. :BB:
mirekv (7169)|25.7.2005 22:14
StayMan by €RikŁ€
Ještě ne, ale bude!
stayman (12393)|25.7.2005 22:58
Tak to bude... potom uz neskoro plakat !!! :-E
mirekv (7169)|25.7.2005 23:05
Jejda lidi, vždyť výpalky jsou dnes za pakatel, nepoběží jedna, koupím druhou!
stayman (12393)|25.7.2005 23:28
No to si si mohol aj hned pokupit vsetky znacky, sak skusis a vyhodis, ked je to za pakatel, no nie ? :-D :-E :-!!!
Milosbb (889)|30.7.2005 00:00
Tak uz mam LightScribe media a to konkretne DVD+R Verbatim 8x za 49 Sk,
trvalo to sice 40 minut, ale vyzera to lepsie, ako fixou.
Zajtra to este otestujem v KProbe.

stayman (12393)|30.7.2005 00:08
To je fakt parada :-!!! Moc moc pekne, mala by sa pocikala z takeho DVDcka, ta by kukala len naň :-D Inak fakt pekne, este farbicky a dokonale (ozaj ta nova LG uz vie farbu u lightscribe? :-? )
Milosbb (889)|30.7.2005 00:16
Na farbu budu vraj potrebné iné media a novy firmware do vypalovacky.
Martin83 (104)|30.7.2005 09:08
[quote=Milosbb]Tak uz mam LightScribe media a to konkretne DVD+R Verbatim 8x za 49 Sk,
trvalo to sice 40 minut, ale vyzera to lepsie, ako fixou.
Zajtra to este otestujem v KProbe.

[/quote]

Nadhera... :BB:
Libor (526)|30.7.2005 11:05
otázka je , co ty mechaniky vydrží, když budeš každé médium ještě 40 minut "kreslit"
jinak je to pěkné
Milosbb (889)|30.7.2005 11:35
To neviem, ale ja toho nevypalim vela, tak 5-10 ks za mesiac, takze tohoto sa neobavam, ze by mi nevydrzala.
A keby nahodou, tak zaruka je 2 roky.

Tu este pridavam test z KProbe, len ma stve ten vysoky(aj ked skoro v norme) pocet PI,
zato PIFpaf su ako vzdy, teda maximalne 2 :

wencaS (853)|5.8.2005 22:31
[quote=IKC]Moc pěkný! pak sem hoď graf téhož média za týden na porovnání :-)[/quote]

uz je to sice dyl nez tyden, ale co bych pro te neudelal. tenhle test probeh dnes dopoledne. :-)
ted v nahledu vidim, ze je tam datum. :-D
Milosbb (889)|18.8.2005 17:57
Aby som nezakladal nové vlákno, tak to priložím k tomuto.

Dnes som kúpil CD-R LightScribe Benq v cake po 10 za velmi dobrú cenu a to 179 Sk, čiže 17,90 Sk za kus(kvalitu zistím :-D ). Takže ceny by už mali ísť dole, dúfam, že nasledovať budú DVD LightScribe.
wencaS (853)|18.8.2005 18:18
Milosbb
tak to uz je dobry. jen o petku drazsi.
ziskavej skusenosti, at nam pak muzes radit, az jich tu bude vic. tech stastnejch majitelu. 8-)
ohm (398)|18.8.2005 20:26
wencaS
Díky, potěšil jsi mě :BB: :-D
Milosbb (889)|8.10.2005 00:00
Nejdem zakladať nové vlákno, prihodím to sem.

Mám s touto vypalkou menší problém, ktorý uvidíte z tých testov. Výpalka
pri vypalovaní "vyrobí" príliš veľa PI chýb, no naopak - PIF chýb je menej,
ako v testoch tých najlepších médií na CD-R serveri. Pritom pred prvým použitím
technológie Light Scribe boli testy v poriadku-teda PI aj PIF boli hlboko pod normami.
Mohol sa laser po použití technológie LS nejako rozladiť ?
Tie PI chyby sú rovnaké pri pálení Nerom ako aj Decrypterom. Vie mi niekto poradiť, kde robím chybu ?
Alebo to bude len testovacou mechanikou Teac DV 58G ?

Ešte musím povedať, že médiá sú aj napriek vysokému počtu PI chýb v pohode čitateľné (ale dokedy ?)
Dík za odpovede.
Milosbb (889)|17.11.2005 14:41
Tak sa mi podarilo nechtiac ukončiť "kreslenie" LightScribe média ešte pred dokončením labelu. Takže som to pustil znovu a na médiu pekne vidieť rozdiel v časti, kde sa label robil len raz a kde to prešlo "kreslením" dvakrát. Prikladám aj negatív, na ňom to vidno najlepšie.
Milosbb (889)|19.11.2005 14:03
Musím potencionálnych záujemcov o kúpu vypalovačky s tecnológiou LightScribe upozorniť pred kúpou na niektoré záludnosti a nedokonalosti tejto technológie. Prišiel mi jeden mail, v ktorom pisateľ kúpil výpalku s technológiou LightScribe a nebol spokojný s vytvoreným DVD "label-om". Je to naozaj problém hlavne na DVD médiach, na ktorých je LS (LightScribe) vrstva ukrytá medzi dvomi plastami a preto je výsledný obrázok vytvorený technológiou LS nevýrazný, okraje objektov neostré a dokonca vyzerá rozmazaný. Ostrosť a "výraznosť" obrázku závisí aj od zdroja, teda od pôvodného obrázku, ten by mal mať čo najsvetlejší podklad.
S "kreslením" na DVD médiá som dosť nespokojný, takže ak niekto chce kúpiť výpalku s touto technológiou, mal by porozmýšľať aj o iných alternatívach, či už o CD tlačiarni, alebo počkať na technológiu Label Flash od firmy NEC a potom porovnať tieto technológie a až následne sa rozhodnúť pre niektorú z nich.
Naopak pri "kreslení" LS labelu na CD som takmer spokojný s výsledkom a páčilo sa to aj jednej firme, ktorej som robil prezentačné firemné CD - viď časť z labelu na obrázkoch z predchadzajúceho príspevku.
Na záver chcem všetkých potencionálnych záujemcov o kúpu vypalovačky s technológiou LS upozorniť, že na snímkoch vyzerajú tieto CD, DVD label-y vždy o 50% lepšie, ako je to v skutočnosti. Je to zrejme spôsobené dobrým nasvietením a takisto aj odrazom blesku od média.

Takže zhrniem :
s labelom na CD médium som spokojný
s labelom na DVD médium som absolútne nespokojný

---------------------
bundadj (93)|19.11.2005 22:25
Milosbb : kdyz uz jsi nakousl to LS, chci se te zeptat zkousel jsi i na DVD tisk (vypal) dvakrat po sobe a bez problemu se trefi na stejne misto ? Me ano (zatim sem jich zas tak moc nepotiskl proto se ptam kdyz uz to nakej cas pouzivas), ale prave sem cetl na cr serveru o jednom s LG kteremu se to o necele 2mm rozhodilo.
Milosbb (889)|19.11.2005 22:45
bundadj

Doteraz som sa trafil :-D vždy aj na druhýkrát, dokonca jeden label som robil na trikrát. Na DVD je to priam nutné to robiť dvakrát, no po treťom kreslení ten label vyzeral ako zašpinený, takže dvakrát a dosť.

V tom mojom príspevku, na ktorom je na label-y nápis Global je práve vidno rozdiel medzi jedno a dvojitým kreslením. Vidno to práve v tom slove Global.

--------------------------------
bundadj (93)|19.11.2005 23:04
Milosbb : jo tam je to hezky videt, ale to je CD me to zajimalo spise u DVD. U CD to kdysi proslo i na cdr serveru, ze to muze byt opakovane a trefi se...

Tak sem se chtel ujistit, ze to u me neni o nahode na DVD :-)

Skoda, ze na DVD to nejni tak moc kontrastni (zase by to melo byt odolnejsi proti osahani) kdyz cena je spise pro DVD (CD 19,5 a DVD 23,2) a taky co se dnes vejde na CD...
Milosbb (889)|19.11.2005 23:17
bundadj

Ten prstenec v strede média určuje, kde sa má label začať, takže tie problémy, čo si niekde zaregistroval boli zrejme spôsobené nekvalitným médiom a nie výpalkou alebo dokonca LS technológiou.
Práve tento týždeň som robil 10 ks CD-médií Benq LS v balení 10 ks cake (v dortíku) a hneď prvé médium na vrchu mi výpalka nezobrala, pritom všetky ostatné boli OK. Na to médium išlo v pohode vypáliť obsah, len ten label výpalka odmietla nakresliť.

-----------------