Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posouzení kvality hw pc - 3D titulky,některé videoefekty

caile (41)|18.3.2019 10:49
Dobrý den,
mám 2 dotazy/prosby o radu.
1/ V programech pro střih videa, konkrétně jsem vyzkoušel DaVinci Resolver, HitFilm, VideoPad, ProShow Producer, ShotCut se mi děje to, že pokud přidám do trimer line 3D text, nebo např. efekt Old Film a pod, video , at vyzkouším kterékoliv (z kamery, z mobilu, z fotáku nebo někde stažené) i bez ohledu na program/rozlišení videa se mi v náhledu po přidání do timeline neuvěřitelně "seká". Pokud efekt odstraním/přidám jiný, ve všech programech se náhled chová opět korektně.Ovšem po vyrenderování je vše OK, jak má být..Bohužel, bez korektního náhledu se hlavně delší projekty tvoří velice bídně. Rád bych se proto dotázal, zda by na výše uvedené efekty měla stačit konfigurace mého pc, popř. co by bylo z komponentů třeba posílit pro korektní zobrazení.
Konfigurace pc:

Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i5 @ 2.80GHz
Coffee Lake 14nm technológia
RAM
16,0GB Dual-kanál @ 1329MHz (16-18-18-38)
Zákl.deska
Micro-Star International Co. Ltd. B360-A PRO (MS-7B22) (U3E1)
Grafická karta
S24F350 (1920x1080@60Hz)
3071MB NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB (MSI)
Úložiště
931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08WN4A0 (SATA)
223GB KINGSTON SA400S37240G (SSD)

2/Pokoušel jsem se nainstalovat trial verze Sony Vegas Movie Platinum, Cyberlink Power Director z ofic.stránek , ale na samém konci instalace se v obou případech objevila hláška, že komponenta nebyla nalezena, a instalace byla ukončena. Následně se instalace opět "odroluje" zpět, a program není vůbec nainstalován. Je tam zobrazen jen kod nějaké chyby, která konkrétní věc v systému chybí, zobrazeno není. Pc je nový, z 01/2019.Ovladače pravidelně aktualizovány, Wind.update zapnuto. Kde by mohl být problém?

Všem za případné rady předem děkuji.
jozkopower (1358)|18.3.2019 11:44
[QUOTE=caile;537276]bez ohledu na program/rozlišení videa se mi v náhledu po přidání do timeline neuvěřitelně "seká"[/QUOTE]

V nastavení editora hľadaj položku "proxy mod" a požadované rozlíšenie pre plynulý náhľad. Príklad v PowerDirector :
https://www.zonerama.com/jozko1/Photo/5168495/177901120


[QUOTE=caile;537276] na samém konci instalace se v obou případech objevila hláška, že komponenta nebyla nalezena, a instalace byla ukončena[/QUOTE]

Operačný systém je poškodený, čistá inštalačka. Po čistej inštalácii systému, nahodení ovladačov, nainštalovaní programov je vhodné vytvoriť zálohu, takzvaný obraz systému. Ak sa v budúcnosti vyskytne problém po odskúšaní rôznych trial verzií programov, za pár minút je celý systém obnovený.
caile (41)|18.3.2019 18:51
Dobrý den,
děkuji za reakci/rady.Shot Cut se dnes choval v celku normálně, včetně "old" filtrů a 3D textů, takže jsem neřešil. U DaVinci Resolver jsem sice našel v položce "Playback položku "Proxy Mode", bylo tam OFF, Half a Quarter, ale ani při vyzkoušení všech položek se nic nezměnilo. Co jsem zjistil, tak tam vždy probíhá při jakékoliv úpravě videa nové a nové načítání např 3D textu. Červeně se zobrazí nenačtené, modře načtené (viz. příloha). Teprve když je "načteno", 3D titulky fungují korektně. Bohužel, při jakékoliv úpravě v timeline se všechny 3d titulky načítají znovu a znovu..dost otravné při editaci..Další programy už jsem dnes vyzkoušet nestihnul..

2 Možnost přeinstalování mám tři:
a/ Obnovení do továrního nastavení smazání všeho
b/Obnovení do továrního nastavení -zachovat moje soubory- odebere aplikace a nastavení.
c/ mám vytvořenu bitovou kopii systému na externím disku. Tato byla vytvořena hned po zakoupení pc a aktivaci W10. Nebyli v té chvíli nainstalovány žádné programy.

Kterou z instalací by jste mi prosím doporučil?

Děkuji za rady i Váš čas.
Cache01 2019-03-18 150315.jpg
jozkopower (1358)|18.3.2019 20:48
[QUOTE=caile;537278]c/ mám vytvořenu bitovou kopii systému na externím disku.[/QUOTE]

Paráda, jednoduchá a rýchla cesta k obnoveniu Windows.

Ešte jeden tip v súvislosti s videom, ktorý robím vždy po čistej inštalácii Windows. Jednoduchá úprava registru systému zabezpečí zachovanie náhľadov fotiek a videí na všetkých pripojených diskoch, takže sa nemusia načítavať nanovo :
HKEY LOCAL MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion//Explorer/VolumeCaches/Thumbnail Cache - Autoruns DWORD zmeniť hodnotu na "0" a reštartovať PC.
caile (41)|19.3.2019 12:23
Moc děkuji za rady a doporučení. A díky za zajímavý tip. Ať se daří
jozkopower (1358)|19.3.2019 16:48
Neni začo, hodne šťastia !