Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prznění poměrů stran 4:3 aka remasterovaná edice

maiki (154)|18.2.2019 00:36
Chtěl bych si tímto veřejně postěžovat na bohužel velmi častý jev v remasterovaných edicích. Nevím z jakého důvodu je často původní film natočený ve 4:3 natvrdo sprzněn do širokoúhlého obrazu. Proč to někdo dělá? Copak přehrávače potažmo TV neumí pracovat se standardním 4:3? Buď jsou tam natvrdo do videa dosazeny okraje, čehož výsledkem je že na běžném DVD přehrávači a 4:3 TV máte namísto plné obrazovky okraj kolem dokola např. edice Karla Zemana některé tituly - geniální, anebo v horším případě přímo ořezávají (vynechávají!) obraz aby se jim to vpasovalo do širokoúhla - např. remasterovaná (zprzněná) verze Dědictví aneb kurvahošigutntág! Pointou je, že jsem přestal kupovat cokoliv historického o čem vím že bylo natočeno do 4:3, co nemá v parametrech na obalu vzadu uvedeno formát obrazu = 4:3 (bacha nikoliv 1,37:1 - to už je ona kapitola průser popsaná výše). Spálil jsem se už mockrát, a především mě to mrzí v edici Karla Zemana. Nebo např. remasterované verze filmů jako Setkání v červenci - nakonec jsem musel dokoupit původní DVD v papírové obálce abych měl normální obraz...

Ještě aby člověk na stará kolena sám rozrýpaval koupené filmy a předělával to...
ufonaut (9)|14.11.2019 10:55
Mas uplnu pravdu :-)