Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC TX-65FX780E vs SONY KD-55XF9005

wlamik (7)|13.2.2019 15:32
Zdravim vsetkych,
potreboval by som radu od ludi ktori zvazovalimedzi tymito dvoma tv, pripadne ich velkostnych variantoch. Do obyvacky chcem kupit novy TV. Vzdialenost od neho cca 3,5-4m. Obsah Netflix, KODI (HD ripy) a obcas tam prepnem PC a zapnem na tom hry.
Vaham medzi tymito dvoma modelmi. Precital som vela recenzii aj parametrov ale nenasiel som priame porovnanie. Ostatne modleei som viacmenej vylucil (OLED nechcem, je drahy a fakt sa mi nechce riesit degradujuci obraz a vypalovanie) Idealne by samozrejme bolo ich vidiet vedla seba nazivo, ale v ziadnom obchode vacsinou nie su oba (ak vobec jeden :) ) a aj tak su len v demo mode. Ide mi o tom, ze sa pohybujem v budgete do cca 1300EUR a koketujem s velkostou 65palcov. XF9005 je ale v tejto velkosti uz dost draha a preto zvazujem Panasonic. Moja otazka, aky vyrazny je rozdiel v podani obrazu medzi tymito TV? oplati sa ist radej do mensej SONY? ci rozdiel v Panasonic je tak maly ze sa oplati zobrat vacsiu uhlopriecku. Dakujem za nazory
streetcorp (13)|21.2.2019 20:20
Kvalitatívne je sony 9005 niekde inde ...už len keď si vezmeš že Panasonic má IPS panel,edge led a o statickom kontraste nehovorím....osobne ti môžem povedať že mám 9005 a je to parádna telka :) za tie peniaze kvalitatívne to najlepšie čo na trhu do tých 1300 eur je ...
Hmm (1739)|22.2.2019 18:08
Vyser se na neobjektivní vychvalování Sony majitele, tady je vidět, že ten Panasonic rozhodně není horší, takže ber větší uhlopříčku
https://www.testberichte.de/a/fernseher/magazin/video-7-2017/458415-1.html
skorky (26)|22.2.2019 18:41
Ač mám rád Panasonic,tak fx780 s IPS panelem nebude to pravé ořechové,xf 9005 na tom bude určitě lépé.Jinak bych se určitě mrknul na dost chválený Samsung 65'NU8002
vivid.sk (11472)|22.2.2019 20:30
Hmm> ibaze EX870 nieje to iste co FX870.

S Panasonicom to ide od deviatich k piatim kazdy rok s ponukou svojich LCD. Tento rok uz neponukaju ani v ich top LCD rade VA panely, na rozdiel od predchadzajuceho modeloveho roka. Tu je vidiet, ze sa susetredili na OLED a narocnejsich zakaznikov posielaju tymto smerom bez snahy ponuknut kvalitne LCD. Aj keby sme ignorovali IPS panel, ich technicky progress straca voci spicke v segmente, local dimming ma malo zon a ziadne ine novinky, ktore by stali za odporucanie na kupu hladam marne.
Tonito (53)|23.2.2019 19:30
Ač je mi LCD technologie u zádele, tak téměř všechny letošní modely budou mít VA panely a 120 Hz ... A pochybuji, že je jiný výrobce v letošním roce v tomto překoná ...