Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni set top boxu s TV pomoci HDMI - LAN

poklop007 (1)|13.2.2019 11:31
Potřeboval bych přenést obraz/zvuk z HDMI přes LAN ze settopboxu do TV. V síti jsou samozřejmě i jiná zařízení, jako wifi router, tiskárna, atd. Na webu jsem sice našel řešení, ale je to okolo 3000 Kč. A nebo Čínu za pár kaček, ale to je jen konvertování HDMI->LAN->HDMI tzn. musí to být napřímo propojeno LAN kabelem a ne připojeno v běžné síti s více prvky.

Proč to chci je naprosto jednoduché, mám doma seťák od UPC a chci ho propojit s TV, která by byla na stěně na držáku.
Klasické schéma a klasická chyba s děravou hlavou(mojí). Sada zásuvek u země s LAN a AV anténou koaxem zavedeno husími krku ve zdi. Na kolmé stěně, kde by se dala TV je zásuvka 230V, AV anténa, LAN konektor…. A samozřejmě na propojení seťáku s TV pomocí HDMI jsem blbec zapomněl. Nechce se mi sekat lišta do zdi pro protažení HDMI. Už jsem to dělal jednou na bytě a to mi stačilo :D Proto hledám nějaký elegantní řešení jak z toho vybruslit.
PS - lištu na zeď nebo viditelný kabel nechci :-)


Nemáte prosím někdo radu, tip co s tím?
vivid.sk (11472)|13.2.2019 21:41
[QUOTE=poklop007;536987] Nechce se mi sekat lišta do zdi pro protažení HDMI[/QUOTE]

- Do existujuceho husieho krku uz kabel nevojde ?