Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr domácího audia pro filmy +-20000kč

kmeto88 (14)|5.2.2019 19:20
Prosím o radu a pomoc s výběrem domácího audia primárně určeného na filmy.
Moc se v tom nevyznám, ale co jsem našel co by splňovalo co chci je Onkyo HT-S5805
Chci aby to umělo 3D, 4K UHD a případně Atmose. Nevím ale zda Atomse využiju v naších končinách, když vidím jak to je s podporou filmů pro Česko s tímto zvukem.
Taky záleží na velikosti repra, které jsi kvůli místu nemůžu dovolit nějak moc mega. Žádné sloupáky, nebo mega bedny...
Věděl by někdo případně něco o tom Onkyu, nebo i něco jiné...
Nepotřebuji nic s mechanikou, přehrávat budu z konzole.

Mockrát děkuju.
whitesak (406)|5.2.2019 20:25
Mno, řekl bych, že na takovém zařízení a navíc v konfiguraci 5.1 rozdíl mezi stařičkým Dolby Digital 5.1 (AC3) a Dolby Atmos prostě nepoznáš...
Takže aniž bych toto zařízení znal, slyšel, tak mluvit v tomto kontextu o Dlolby Atmos jako o požadavku je podle mne nesmyslné...
A z jiné strany. Z mých zkušeností - pokud chceš fakt dobrý zvuk, tak naprosto nejvíce záleží na centrech. Do nich má cenu investovat. A nemusí to být vůbec sloupy. Klidně dobré regálovky - záleží ne tvém poslechovém prostoru a samozřejmě na penězích. Třeba něco odtud https://www.hifionline.cz/reprosoustavy/regalove/?page=1&dir=asc
Teprve v druhém kroku pak může být zajímavý SUB a to ale jen v tom případě, že fronty ti (tobě subjektivně) s basovou sub složkou nestačí. A možno řešit i až v druhém kroku, po otestování frontů.
No a vůbec nejméně záleží na efektových (zadních) repro. Tam často může být klidně něco laciného...
tdlmarek (1566)|5.2.2019 20:37
Už několik let jedu jen v konfiguraci 3.1. A zadní repra mi vůbec nechybí, takže názor výše podepisuju. Fronty jsou základ kvalitního zvuku obecně, centr doplní flexibilitu v možnosti ovlivňovat hlasitost dialogů a sub přidává tu mohutnost filmového zvuku, kterou většina lidí očekává. A nevycházím jen ze zkušeností dle mé sestavy z podpisu, úplně totéž jsme pozorovali u kamaráda, který si audio postavil na modelové řadě Magnat Quantum 727.

Když to ale budu chtít se vším všudy, tak si na dalšího Nolana stejně zajdu spíš do kina.
whitesak (406)|5.2.2019 20:43
Jo, na centr jsem zapomněl :-) . Souhlas jasně ...
kmeto88 (14)|6.2.2019 07:03
Dikes za rychle reakce. a Jak jsem doufal, tak věcné komenty.
S tím Atmosem jsem si říkal, že by to bylo jenom malé +, ale moc jsem od toho stejně neočekával.
Ale jsem rád, že dobrý zvuk se dá vykouzlit i bez potřeby mít 5+1 atp. takže čím méně kabeláže, tím líp.
Momentálně jedu na soundbaru Panassonic, s kterým jsem léta spokojen, nicméně přecházím u filmu z TV na plátno a tak bych chtěl hlavně něco lepšího a pokud možno v této cenové relaci prostorového, což samozřejmě soundbar nedá.
Obývák mám spojen s kuchyní a teda jako nudli cca 3,5m - 7m s projekcí napříč na jednom z konců viz. foto...
Teda myslíte, že by stačil pro začátek 1 přední + 2 centry a po odzkoušení případně sub...
Akorát nevím podle čeho vybírat kombinaci AVR + repro...
Jestli vás něco napadá cenově do těch 20k budu rád...
IMG-20180405-WA0006.jpg
RoPo (6061)|6.2.2019 08:00
Na tenhle prostor ti nejen Atmos, ale i 5.1 "zážitek" stačí virtuální. Odrazem od stropů a stěn z nějakého lepšího soundbaru, který to umí (Denon, Yamaha, snad i Bose, svého času i Samsung měl slušné modely, teď nevím), který doplníš subwooferem.
kmeto88 (14)|6.2.2019 08:12
Ropo, fakt by to dokázal i sounbar jo? Teda u toho našeho je to snad taky psáno, ale je to jenom marketing, žádný prostorový zvuk jsem nepostřehl.
Zkusím se na něco podívat teda :-)
RoPo (6061)|6.2.2019 10:49
Kdysi jsem si testoval soundbary Denon, Yamahu a Samsung. Tenkrát v cenách kolem 30tis za danou sestavu. Bylo to však v době neexistence Atmosu. Všechny poslechově tento vjem prostoru udělaly. A dnes s podporou Atmosu (přidány směrové repro směřující na strop) věřím, že toto ty lepší soundbary také umí.
Tam, kde není prostor pro kabeláž, nebo se nechce, aby byla, opravdu umí ty lepší soundbary ten prostor vykouzlit. Ale nejsou to soundbary v cenách tak do těch 10-15 tis. Musíš sáhnout do vyšší cenové relace.
kmeto88 (14)|6.2.2019 11:19
Jako ten atmos tolik nepotřebuju a s kabeláží zas až takový problém nebude. Jediné místo kde budou vidět kromě zdi je mezi gaučem a skříňkou a to je tak cca 70 cm a i to jde schovat :-) Spíš jsem počítal s cenou cca 20k, jelikož jsem se trocha vystříkl nečekaně s projektorem. Nepotřebuji mít šíleně uřvanou sestavu, jelikož kvůli psům nic nepouštím extrémně nahlas. Hledám něco kdy při normální hlasitosti budu výbuchy, kroky a tak slyšet z více stran. Proto jsem pokukoval po nějaké sestavě 5.1, třeba to Onkyo, nebo zvlášť AVR a zvlášť repro, ale v tomhle vůbec neorientuji podle čeho vybírat aby to hrálo :-(
kmeto88 (14)|14.2.2019 14:19
Byl mi doporučen set z odkazu, že pro moje účely a prostor bude naprosto v poho a budu spokojen... Co myslíte?
https://www.l-e.cz/domaci-kina/harman-kardon-hd-com-1619s-d8576#773
Hornet F-18 (1328)|15.2.2019 00:39
Bude to v pohode pre teba postacujuce :-) pocul som aj tuto verziu a je to na filmy ok.
Saxel (2279)|15.2.2019 09:37
Nikde jsem neviděl, jestli receiver AVR161S má HDMI s podporou HDCP 2.2 (což je nezbytné pro průchod videa 4K HDR).
kmeto88 (14)|15.2.2019 19:15
Tak ja nevím teda :-( Na stránkách výrobce je 2.0 a podpora 4K x 2K což trocha nechápu. Takže mám hledat dál jo?
Screenshot_20190215-190701_Chrome.jpg
J.sto (53)|17.2.2019 11:22
Řešil jsem podobnou potřebu jako Ty, nakonec jsem zvolil ONKYO HT-7805. Nahrazuje starší kino Thomson. Ještě jej ale nemám nainstalované, čeká se na novou obývákovou stěnu. Jaké používáš MMC? To potřebuji také dořešit.
kmeto88 (14)|18.2.2019 08:08
J.sto, taky jsem o tom Onkyu jesm moc přemýšlel, nebo i o levnější variantě HT-5805, nicméně jsem narazil na velikost repra, které nemám kam umístit. Rsp. mám, ale po jejích přišpendlení na zeď by mi je zakrývalo výsuvné plátno, což by zvuku nedělalo moc dobře a proto hledám nějakou menší variantu beden, třeba jako má uvedený Harman. Prozatím se bude vše pouštět z xboxu, jak placky, tak i ext. disk, než se pořídí NAS, ale to je ještě na delší dobu...