Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z Premiery do DivX

Miky007 (31)|17.7.2005 00:58
Mam Adobe Premieru Pro a chci exportovat DVavi do DivX primo z Premiery ale po dokonceni exportu se na vysledek neda koukat. Ma to hrozny artefakty a jeste se rozjizdi zvuk s obrazem. Codec DivX sem nekolikrat menil a tet tam mam 5.2.0. Nevite v cem je problem ?? Poradte pls.
Pears (1027)|17.7.2005 01:38
DVavi do DivX :-k :-k Premyslim a nevim jestli se to v dnesni dobe (kdy mediaDVD jsou stejne draha jako mediaCD) jeste vyplati.

Pokud jsi se zamyslel a myslis to opravdu vazne nebo to vazne potrebujes, vygoogluj si nejake (rozumne :-? ) nastaveni do DivX.
ODSakEda (2278)|17.7.2005 01:53
Miky007-bez deinterlace má DivX(XviD) problémy! Zvol deinterlovaný (neprokládaný) výstup!!! I když bude dynamické video mírně zozmazanější, bude uhlazenější a bez vroubků na hranách pohybujících se objektů. Prokládání také brání pokročilé komprimaci, což DivX je, obdobně jako šum ve videu-nevznikaj pak větší barevně podobné plochy vhodné k jednolitému slití, což matematicky vyjádřeno umožnije krácení údajů a tedy lepší kompresibilitu a zmenšení velikosti AVI souboru, což je jen nespočet údajů v nulách a jedničkách.
-Je to složitější, ale kolegové by mě zase pomluvili, že moje výklady jsou příliš dlouhé a oni netrpěliví je celé číst a maj nejspíš raději jen krátké výkřiky... Jak ale jednoduše popsat složitou věc, čímž problematika videa vlastně je?!...
imported_Ivan (25)|17.7.2005 02:28
Miky007
Zničit záznam DivXem či XviDem je až ta poslední fáze. Doporučuji ti stahnout si(musíš se trochu snažit) Prokoder 2. Ten umí MPEG(1i2) na výborné úrovni.
Při deinterlaci(tak jak ti radí ODSakEda) jen ztratíš polovinu(nebo skoro polovivinu při lepších filtrech) obrazových informací. To je úplná prohra....
Na to může čučet jen poloslepej.
Dohledej Prokoder2(na warezu je, mám ho od tamdud) nebo na P2P a na DivyX zapomeň.
Modena (1706)|17.7.2005 07:59
Xshit a ShitX z Premiere Pro neprokládaně, jak říká Eda, ale moje otázka je stejná - PROČ ?
Krtek (1279)|17.7.2005 10:23
Já myslím, že to spíš Premiere ani neumí. Kdysi jsem to zkoužel a vím, že se tam nějak hádali kodeky. Nebyl jsem zchopnej pořádně ani zkomprimovat zvuk a obraz byl hroznej. Vyexportuj to do něčeho jinýho a udělj to třeba ve Virtual Dubu.
killerGBU (182)|17.7.2005 10:24
[quote=Modena]Xshit a ShitX z Premiere Pro neprokládaně, jak říká Eda, ale moje otázka je stejná - PROČ ?[/quote]

proto :) já si video převedu z Premiere do Mpeg 2(nyní MCmpeg2pro) a v Architectu udělám Menu
V PC si něchám Xvid zálohu (mpeg2 by mi na disku zbytečně "strašilo"), pro případ, že by se něco "po*ralo" nebo jsem to chtěl dát někomu kdo nemá DVDrom (jo i takový josu mezi námi)
Miky007 (31)|17.7.2005 11:19
[quote=Ivan]Miky007
Zničit záznam DivXem či XviDem je až ta poslední fáze. Doporučuji ti stahnout si(musíš se trochu snažit) Prokoder 2. Ten umí MPEG(1i2) na výborné úrovni.
Při deinterlaci(tak jak ti radí ODSakEda) jen ztratíš polovinu(nebo skoro polovivinu při lepších filtrech) obrazových informací. To je úplná prohra....
Na to může čučet jen poloslepej.
Dohledej Prokoder2(na warezu je, mám ho od tamdud) nebo na P2P a na DivyX zapomeň.[/quote]

Vim ze MPEG 1i2 je kvalita ale ten fim ma 1.45 min a kdyz to prevedes do např. SVCD tak to ma 1,6GB a to se ti na CD nevejde. Takze musim sahnout na maximalni kompresi i na ukor snizeni kvality obrazu :-(
Pears (1027)|17.7.2005 12:45
...a proc to nedas v MPEG1-2 na DVD?? To se Ti tam v poho vejde.
Takhle se kvality nedockas asi nikdy. Jedine to pripadne *.avi rozdelit na vice CDcek.
ODSakEda (2278)|17.7.2005 16:21
Pears MPEG-1 je lepší než XviD??? Miky007
Natož SVCD???.........................................................................
-Viděli jste někdy XviD z dobré předlohy 720x576 nebo dokonce i větší, progressive a dat. toku nad 4000kbps?! O DivX-HD ani nemluvě!!!
-Jo pokud jste viděli XviD, nebo když samo u něj použijete přednastavených 900kbps a menší rozlišení (např. 320x240 nebo 384 x288-což bylo nutné pro net), tak se nedivím, že se vám to nelíbilo! Dělal jsem testy ze stejné předlohy do MPEG-2 od SONIC a do XviD a při stejném bitrate byl XviD maloulinko i lepší!!! Navíc mi umožnuje nechat i nekomprimovaný zvuk(pro záznam z koncertů a nejen divočiny, ale i klasiky či přednesů), což MPEG-y neumožnují! Nebo snat ano?
Pears (1027)|17.7.2005 23:30
ODSakEda
Nemyslis, ze se s tim XviDem vracis do minulosti?

Soucasnost je DVD!! A budoucnoust??? No uvidime.

Nepopiram, ze dokazes udelat celkem pekny video v XviDu. Ale ruku na srdce. Kdyby to byl opravdu tak vybornej format jak ho tady vychvalujes tak proc se dnes vsechno mota prevazne kolem DVD a MPEGu vseobecne? Proc to neni uznane jako standard?
Zamysli se nad sebou chlape!

[quote]-Viděli jste někdy XviD z dobré předlohy 720x576 nebo dokonce i větší, progressive a dat. toku nad 4000kbps?![/quote]
..a na kolik by to (1.45 min) bylo CDcek v tomhle resize, atd.? 9-)
killerGBU (182)|17.7.2005 23:55
[quote=Pears]
Nemyslis, ze se s tim XviDem vracis do minulosti?
Soucasnost je DVD!! A budoucnoust??? No uvidime.
[/quote]

wow, tak tohle mi probudilo z jinak nudný nálady. Hned mě napadla výborná citace:" Co to meleš Kelyšová?"

Jak do minulosti mpeg4-AVS je mnohem novější než mpeg2. Xvid má mnohme pokročilejší metody komprese.
zkus si to udělat obrýceně vezmi DVD a zmenši ho na 1400MB v mpeg2 a mpeg4, pak tady říkej co má budoucnost.
Důvod proč se xvid neprosadil komerčně je ten, že se studia snaží zachovat kompatibilitu a výrobci zase vytřískat na DVD co nejvíce peněz (proč nasazovat blue-ray, když DVD slušně sype?)
Další důvod je, že xvid nemá žádnou (díky bohu) DRM (digital rifgth managment), takže se ho "ty nahoře bojí".
Dále je spojen s P2P sítěmi a stěmi nechtějí mít studia nic společného.

Ovšem jinde se Divx (tady speciálně divx) prosadil snadno, třeba Warcraft III má všechny videa v Divx 5, pust si je a pak říkej co je to "šmejd" díky tomu se celá hra vešla na 1 CD i filmečka o dělce skoro hodiny.

Není problém zmršit Rip, když někdo pospíchá dá kvalitu na VEry fast a jeden průchod , tak se nediv, že to vypadá, tak jak vypadá.
Když vezmeš DVD film a uděláš z něj rip o velikosti cca 2500 MB, tak ti garantuju, že nepoznáš rozdíl. Potom udělej to samé s mpeg2 a porovnávej.
stačí ve shrinku komprese pod 75% a stojí to za *****

btw chyby opravím ráno, teď na to nějak nevidim

EDIT: [quote]..a na kolik by to (1.45 min) bylo CDcek v tomhle resize, atd.? [/quote] na 4,39 CD při 96kbps ogg zvuku, lae záleží na mnoha parametrech
ODSakEda (2278)|18.7.2005 00:04
Pears -odpovím (i) otázkou: a proč se tedy nějakým blbým DivX-em a XviD-em zabívá již nejen noname výrobci "stolních" DVDvideo playerů, ale dokonce již prakticky všicí renomovaní výrobci od PHILIPSe přes Pioneer až dokonce po SONY?! Jsou to také blázni, jako ODSak Eda??? že se tím vůbec zdržujou že??? A proč v MPEG-4 bude u satelitní vysílání a dokonce pravděpodobně i HDTV a proč se opouští MPEG-2, jak naznačíl šéf projektu HDTV pro Evropu a proč a proč???!

-Protože mimo jiné MPEG-2 není až tak boží jak o něm básníte, protože na mediu, krom toho že je mu pro film skoro malé, na DVDvideo kompatibilní udělá spousta chaosu-fragmentů, což především pro vlastní video mi nevyhovuje, stejně jako CDaudio kompatibilní pro vlastní nahrávky(pak budu vlastní nahrávky grabovat, namísto prostého kopírování???...), protože se blbě edituje a je prakticky i nesnadno ustřihnutelný bez přepočtu(furt dokola se to nejen tady řeší: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=4031 ), protože není free a je zatížen nemalými poplatky (a já video i veřejně distribuju občas za prachy a nechci se vastavit ani nařčení s porušování autorkých práv ani patentů!) a protože je nutný alespon datový tok nad 6000kbps již jen pro video a tedy celkem cca 8000kbps s audiem a pod.!
stayman (12393)|18.7.2005 00:12
jj, tak ako vravis, len skoda ze je tych Mpeg4 tolko kodekov, no najpouzivanejsie su tie dva, ktore vedia aj HD, ale este sa nechajme prekvapit, co bude nasledovat, tiez si myslim ze Mpeg2 nema buducnost, v profi si radsej tie svoje kompresie upravuju na HD (od DVCPro, DVCam...), ako by sa mali za kazdu cenu drzat Mpeg2, dokonca aj Mpeg4 so studio levelom je uz v broadcaste !!!

Tipujem nejake AVC (h.264) alebo WMV ze sa ujme zezla :-D
Pears (1027)|18.7.2005 00:36
Clapaci! Berte to z pohledu soucasneho normalniho uzivatele DVD.

Ja to tak beru.
Uz vidim jak nekomu vnucuju film na DVD v XviDu v super kvalite. A druhy den me bude bombardovat otazkami typu: Proc mi nejde zvuk? Proc se mi nezobrazuji korektne titulky? Co je to QPL? A ja mu jenom odpovim: "mel sis koupit DVDcko od PHILIPSe, Pioneera nebo SONY tak jak o tom pise 18.6.2005 v diskuzi na tvfreaku ODSakEda."
Kdyz nekomu pujcim rip z VHS zmasterovane na DVD s MENU apd. v MPEGu, tak to prehraje v kteremkoli playeru. Sice podle vas "spatne", ale P Ř E H R A J E !!!
Je to proste budoucnost! Soucasnost je DVD a MPEG-2!!

Az nastane doba kdy bude XviD standard vsech vyrobcu (cehokoliv), tak najdu toto vlakno a omluvim se vam. Zatim tomu tak neni a asi jeste delsi dobu nebude a pochybuji ze toto vlakno v ty dobe jeste najdu :-R
ODSakEda (2278)|18.7.2005 01:12
Pears -podobně skepticky se mluvilo i o dig. fotografii, a?! Já již nějaký čas video dokumenty z akcí a i svateb v XviD distribuuji a setkávám se snadšením! Přeci ani dig. fotky nečiní lidem problém je prohlížet na PC a ne na analogové TV, prokládaně, ve velmi malém rozlišení a to i barevných přechodů a často jen 50Hz!!!... Naopak jsou nadšeni z realistického podání a možnosti zoomu 8-) , úprav, posláním po netu ke zvětšení na papír a pod!

-Nečekám na nic (až se "TO" "ONO" samo nějak prosadí, nastoupí, až někdo jiný objeví "Ameriku") a jsem štasten, že se na nástupu této "mojí" progresívní (i doslova :-) ) a free technologii mohu podílet a mezi lidmi ji prosazovat! :-D
-Nečekal jsem ani moc dotazy klientů, přátel, natož dívek, žen, jako že: a půjde to video na tem DVD přehrát v PC? Hrdě odpivídám: hlavně na PC! Popřípadě na DivX-ových přehrávačích, podobně jako audio a Mp3 playerech! 8-) A jsou tam i fotky z akce! A DivXový playery vidí zaručeně přímo soubory na mediu a tedy zaručeně přímo dekodují např. JPG! A ne že je někteří převádí na defacto videosekvence a jen na 720x576 a tedy jen 0,4Mpx a barvy, mno... a je to i znát!

-Samo že na medium krom fotek ve složce a raději více a kratších úseků videa nazvaných např: 01 Sraz, 02 Zahájení, 03 ..... atd., at se v tom dá pohybovat i orientovat rychleji a snadněji (s vyhedáváním žeano!) než v náhledech v DVDvideo a podobně jako v popsaném audiu v Mp3, i složku s kodekem s blbůmvzdorným náznem: !!!Kodek pro video!!! Díky XviD a tím větší kompresibilitě většinou nemusím audio komprimovat a nechávám tedy originální a tedy krom kvality nehrozí, že by jej někdo nepřehrál, jak skepticky strašíš! Navíc krátké dokumenty mohu poskytnou na CD-R, a tím se klientela rozrůstá, neb skutečně mnoho lidí DVD-ROM nemá a tato pokroková metoda toto řeší a tito lidé jsou často nadšení, že dostanou až 20min videa z nějaké párty do PC! Ano snadno do doslova PC, tedy zkopčením na HDD a nejen do mechanik, jako DVDvideo kompatibilní(a i když nechráněné, jak jsem psal hrozný chaos pro lidi, bez popisu souborů, často nepřehratelné bez instalace playeru co MPEG-2 kodek obsahuje, což není standart u PC!, když máš tak rád standarty!

-Toto celé myslím pro vlastní video z kamer, filmy kopčit umí snat každej školák a převádět namísto kopírování vidím pouze jako ztrátu času...
Pears (1027)|18.7.2005 21:14
[quote=ODSakEda]..a půjde to video na tem DVD přehrát v PC?[/quote]

A kdyz se Te dotycny zepta: "Pujde to DVD prehrat ve stolnim playeru? Ja nemam PC."

Ty odpovis: "Jo pujde, ale musi ten player mit tohle, tohle a tamhleto.

Dotycny druhy den: "Hm, tak mi to nejde!" :-((

Ty: "Hm, to je skoda, protoze to je v suprovy kvalite. Hlavne ty fotky,...no ty fotky!! Kdyby jsi to videl tak by si uchcaval. Kup si PC"

Dotycny: "Jenze ja je nevidel. Jdi se bodnout, ja to chtel prehravat na DVD. Jses LAMA a neumis to!"

Ty: "Tak ja se tady s tim se*u nekolik hodin (dnu) a nikomu to pak nejde?!?!" :-((( -No aspon, ze to je v lepsi kvalite nez DVD (MPEG2). Bohuzel to nikdo nevidi, ale to me nevadi.

Ber to jako kdyz diskutujes s nejakou neznalou LAMOU, divkou, zenou atd., ktery(a) se na to chudak jen chtel(a) podivat na svem DVDcku.



Ja to beru tak, ze XviD je nestandard a DVD (MPEG) je ted IN. Az to bude tak jak rikas Ty tak to pokoukani bude asi o necem jinem a budeme vsichni moc happy :-!!! Ale dle meho nazoru si na to jeste nejaky ten patek pockame. A pak moznaaaa...
ODSakEda (2278)|18.7.2005 22:24
Pears -právě že z AVI v DV do AVI XviD se s tím neser-u (tedy nerenderuju hodiny a nevytvářím žádný menu (popisuji-pojmenovávám přece soubory, na butony kašlu) a blbiny... a pracuji s raálným videem a ne náledy a jeho ideální kopíí při dalším střihu a bez omezení kopírování a dodatečné úpravy a bez šílených objemů dat a bez porušování patentů! a a a a a :-) )!

-A zrovna minulý týden 2 dívky-servírky (pěkný, ale blbý...) a jeden kámoš-náš zpěvák z kapely, co je technickej antitalent, si ode mě brali na DVD-R AVI z akcí a koncertu Divokýho Billa a vrněli blahem ,jak to především dobře hraje co se nekomprimovaného(48kHz/16b!) audia týče! Dívkám na PC a kámošovi na "stolním" LG DivX playeru za 2000,- 8-) , který samo nekoupil bezhlavě, ale sám odsebe se došel zeptat, že podobně jako prej nemá kupovat ne-Mp3 playery a discmany, prej je něco podobnýho i u videa, nějakej DivX?! :-D :-D :-D 8-) 8-) 8-)

-A pro ty co nejsou IN nedělám! Leda za LAMApříplatek do DVDvideo a to jen z teho DVD-R s AVI tak jak to je již nařezaný fyzicky a pojmenovaný z teho udělám zhruba scény s butony s automatickými náhledy bez dalších capin a hotovo! I když kvalita trpí (z DV to XviD to MPEG-2), MPEG-2 zadara není stejně bůhvíco a tyto LAMY na to budou koukat stejně jen na analogové TV!... :-E

-Je to stejná odpověd, jako nedávno: co s dig. fotkama?!, lidi nemaj ani PC ani DVD player?! 9-) Lepší je film a papírové fotky??? 9-)
To by se ten pokrok nikdy nikam nedostal! :(( Strašpitle! Občas často pošlu lidi do háje i s požadavkem nahrání na VHS, tím spíš, jdeli ovíce kopií jediného videa..., nebo i na audiokazetu..., naštěstí už nikdo nechce nahrát muziku na kotoučáku 9-)
Co ti chudáci co maj kazetáky nebo dokonce onen kotoučák a poloprofi že?... Já taky-na půdě :-E NIC! Už NIKDY! Néé čistění hlav, pomačkaný pásek, kolísání hlavně v zimě blééé :(( Vyhodit! :(( I VHS a S-VHS! :((

-Digitál! Standarty taky jo! Ale žádný "standarty" ala z Hollywoodu, co brání snadnému užití pro valstní audio/video! :(( MPEG-4 a CD, DVD, BR, HD-DVD nebo snat žeby vyhrálo EVD s free formátem(?!), nebo jak to "hrozí" z číny?! :-) a free formáty ukládání dat! Vsadtese že se to u BR i HD-DVD video formátů bude opakovat, jako u CD audio, DVDvide/audio! :((
ViKinG (793)|19.7.2005 00:32
ODSakEda: jako každý extrémní radikál, jsi dost mimo realitu všedního dne. A to mám kazeťáky na půdě asi 3. :-)
ODSakEda (2278)|19.7.2005 01:34
ViKinG -vím :-(( , dělám to s nadšením a s tímto vědomím, neboj, ale jsem optimista! :-)
-Stejně mě fascinuje skepse: nač točit a archivovat v HD video již dnes, když to nikdo zatím nepřehraje?
-Mnoo aleeee, již brzo se budou lidé koukat na HD plasmy, LCD TV a dokonce již dnes koukaj na datavideoprojektory a dokonce někteří co jsem jim taková KINa realizoval se zajímali o možnost připojení notebooku či PC a to po VGA rozhraní a také se zajímali o perspektivu svojí investice co se HDTV týče a tak jsem v reálu snimi testoval a viděl tedy skoro HDvideo již dnes.
-A dokumenty z akcí a j. událostí přeci točím pro budoucnost! Neláká mě koukat na to co se stalo včera, ale před 5-10 lety! To má teprve tu pravou historickou hodnotu! Někdo v tom videu bude po smrti a je jen na záznamu, někdo dospěl z dítěte na chlapa nebo ženu a nad mojimi záběry bude pravděpodobně někdo vzpomínat na něčem jiném, než na telce s 576 řádky a 50Hz...
-A přehrávače ale i mnoho ostatních zařízení, budou stejně spíše a více počítači než klasickou elektronikou! (co je mobilní telefon?! Existuje již i několik nejen DVDvideo, ale i DivX pamětových (s HDD) playerů-videodiscmanů?, s minidisplejem a video výstupy! Existuje již dnes dostupný "stolní" HD DVD player i od KISS atd.
-Jsem velký optimista! :-D
clee (6592)|19.7.2005 02:08
hehe jo jasny, hd je tu uz par let, v evrope zatim vysilaj ctyri hd kanaly s promo smyckou, neni ani standardizovany medium pro uchovavani videa s vysokym rozlisenim, v cr nebezi poradne ani sd dvb-t, hdv kamery stojej za hovno, dvcprohd sotva ukoncilo vyvoj a odsak stale nataci na d8, zas tak horky to nebude, hdtv v evrope zatim sere do plen (a jen tak rychle se batolecich let nezbavi), za oceanem je to jiny kafe, hned jak budu mit chvili poreferuju...
ODSakEda (2278)|19.7.2005 03:52
clee -šlo mi o princip! že to má smysl točit, pokud by jsi vlastnil takovou věc jako je HD camera a i uchovávat video v takovém rozlišení i když není běžně dostupný jiný player než PC! Ale PC nestačí???!!! Já myslím že PC je boží a boží=dokonalý :-D S koncovým zařízením-displeji je to zatím horší, ale! Zatím!!!

-k té D8: v čem je problém?! Jsem zvukař, a až mi nějaká miniDV do 20-30 tisíc, natož DVD a pod., ale i DVDvideo kompatibilní formát nabídne takový brilantní čistý zvuk a bez šumu a ruchů (nejen motorků, ale i doteky ruky pidi plastových lehkých těl kamer...) a to se zoomovacími mikrofony s velkou nejen citlivostí, ale i přebuditelností(!) jako moje D8 a přitom s dostačujícím obrazem, se kterým si ani S-VHS recorder nezavdá a za pusu a nahradí defakto i dig. videorecorder s realtime digitalizací do DV (Video OUT i IN s převodníkem v reálným čase), manuálním ostřením a a a a a, tak bych již dávno investoval a poslal ji kšípku. (doupil jsem ji již dávno v akci za 19.000, ale rok před tím stála přes asi 35.000!!!, má dostačujících 800.000Pixelů a sklo 37mm a zvuk :-D ! No naco táhat externí mikrofony??? 9-) )

-Ve zvuku jsem profík, v obraze jen hobbista (neživí mě video! -jen občas přilepší, zvuk mě vydělá více) a nechtěl jsem již tenkrát jít do kamery s rozlišením 0,4Mpx investovat příliš prachů s tušením, že je to uboze málo. Bral jsem to jako přechodnou věc!
-A kámoši co nedávno koupili novinky od Canonu, hlavně řady 7xx, ale i modely 200 a 20 a také některé SONKY, prohlásili, že po zkušenostech s dig. fotáky a namlsáním se na realistickém podání obrazu dig. fotek(většinou maj Olympusy řady 7xx 4Mpx a 2xxx s 5 a 8 Mpx a pod. a s velmi dobrou optikou) a porovnání s mojí tebou opovrhovanou starou D8, již jejich druhá kamera určitě nebude nic s miniDV a rozlišením 0,4Mpx.
-Navíc mohu natáčet vzhledem k velikosti i hmtnosti kamery bez elektronického stabilizátoru, který je sice velmi účinný i při 25(!) optickém zoomu, ale v šeru vnáší do obrazu malounko šum a také zkreslí teplotu podání barev. Takže robustnos beru jako + a malinkatý pidi dlanovky mě nic neříkaj...
Pears (1027)|19.7.2005 12:14
Fakt pises strasne dlouhy prispevky! :((
....jo, a ziv se radsi tim zvukem. Ten neni videt :-D
clee (6592)|19.7.2005 17:12
a co je mi po tom jak mas brilantni zvuk, hdtv si videl dvakrat na pc, jednou mozna na naky plazme, nahravas do divxu a placas nesmysly, pak tvrd ze delas osvetu, leda tak notorikum v mistni hospode, kterejm je to uplne volny, hd v evrope nema zadnou cenu dokud minimalne 10% lidi nebude mit hd zobrazovadla (nemyslim lcd pripojeny k pc, na to se ti temer kazdej vysere, kterej normalni clovek/rodina bude cumet na svy hd home video u hlucnyho pc, kde se to ke vsemu bude jeste sekat deintelacovat 9-) ) a prijimace, coz bude za dost dlouho protoze tyhle hodnoty nedosahli jeste ani slovutny emericani, to se povedlo zatim jen japoncum, ale srovnej zivotni uroven evropy a japonska, no a jinak tocit do hdv je nesmysl, protoze je to kostickovatej sajrajt, dvcprohd je celkem drahy
Modena (1706)|19.7.2005 17:43
Edo - jak psal Viking, jsi fakt radikál, ale v tomto případě souhlasím s tím, co píše Clee - objem dat a komprimace souborů jsou sice spojité nádoby, ale podle mého nejsou tou cestou, pro kterou si dnes lidi kupujou plasmy a LCD s vysokým rozlišením. Kde chybí obrazová informace, ani smrt nebere - neboli z hovna bič neupleteš. Lidičky totiž očekávají, že se rozjedou stříbrný placičky s 50GB prostorem pro HD 16:9 a nepřemejšlej vůbec o tom, jak dvouhodinový film narvat na disketu ! ! ! :-E
Pak se Ti tvý kámoši s DVD playerem za 2 tauzny můžou jít i s DivX vyfotit!
Tudy jistě cesta nevede inovátore a jednou, až si budou chtít Tví kámoši ty svoje archivovaný shity od Tebe převíst do něčeho smysluplnýho, ukopnou Ti hlavu ! :BB:
clee (6592)|19.7.2005 17:59
oprava neukopnou, ale budou kopat tak dlouho dokud jim to nevysolis na necem normalnim ty, o cemz ale dost pochybuju, jinak kdybych se ja odvazil nekomu dat svuj sestrih na cd v divxu, stahne kalhoty rekne at mu polibim output, dvd-video a to jen a jedine kvuli kompatibilite, neznam stolni player co by normalne ustal xvid na vic jak 4mbit, netvrdim ze dvd-video je dokonalej format, to zdaleka ne, ale je jedinej standardni a mam jistotu konvergujici ke 100% ze to prehraje kazdej dvd prehravac, at uz stolni nebo pc, to ze par tvejch sahlejch znamejch si na tvoje sahly rady koupilo kraksnu za dva litry a cumej na tvoje "dokumenty" v xvidu ale taky neznamena ze je to nejlepsi cesta, ani nahodou, uz vidim ty konflikty kodeku, sekajici se stolni prehravace, restarty woken, dvdcka nahazeny v hajzlmise atp. ja bejt tvuj odberatel tak mas hlavu jak emental