Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Matrox RTX100 + Premiere Pro 1.5

Stratoss (139)|16.7.2005 08:50
Neviete niekto poradit fintu ako stabilizovat spolupracu tychto dvoch nepodarkov ? Comp mam uplne novy + vsetky najnovsie ovladace a firmwary.(P4 3.2 HT + chipset Intel875P + 1GB RAM + grafika ATI 128 FireGL) Aj pri najednoduchsom projekte kde je iba jedna stopa videa bez efektov mi to dokaze parkrat zamrznut a pomoze uz len restart. Je to jedina kombinacia ,ktora dokaze este v dnesnej dobe a uz slusnej stabilite WIN XP uplny freeze efect :-) Neviem ci je chyba v Premiere alebo v RTX. Skusat Premieru bez karty nemam cas ani zaujem, radsej projekt spravim vo Vegase .Premiera bez hardware je fakt ubohy software v porovnani s VEGAS. Tiez sa mi neda s Premierou slusne rozchodit profi studiova zvukova karta RME HDSP Multiface. Ono nakoniec projekty v Premiere vetsinou uspesne dokoncim ,ale vela krokov musim po restarte opakovat a to sa mi moc profesionalne nezda.Nechcem kupovat novu RT kartu lebo vykonovo mi to postacuje ale rad by som to trochu zostabilizoval.
sebista (26)|20.7.2005 22:55
Mel jsem stejnej problem. VYresil to az silnejsi ZDROJ! Podle me mas tak 300W. Chce to tak 500W a kvalitni znacku. Vsechny ty komponenty co mas hodne zerou. Jinak Premiera je pro me jeden z NEj na strihani videa. PAk uz jen AVID.
Stratoss (139)|21.7.2005 09:56
Tak zdroj mam 450W znackovy a je umiestnený v thermaltake Shark hlinikovej bedni.
Neviem ci by 50W naviac vyriesilo problem :-?
A chces povedat ze tebe Premiera s RTX vobec neblbne a ani raz nezamrzla ???
Ja mam podozrenie na funkciu autosave.Myslim,ze Premiera nezvlada vela prikazov v jednom case a ked napr. rychlo posuniem videostopu na ine miesto a zrovna vtedy sa aj uklada projekt tak to zdochne !
Ale je to iba teoria ( este to musim otestovat )
Krtek (1279)|5.10.2005 10:12
Vždyť ten Matrox je dělanej přímo pro Premiere. Pokud máš všechny instalačky od Matroxu, tak to musí běžet. Minim. konfigurace je daleko menší než máš Ty. Zavolej si k dodavateli, a on Ti poradí.
Stratoss (139)|5.10.2005 17:17
Problem co mam ja ma myslim kazdy pouzivatel Matrox RTX !
To dokazuju aj stale nove prispeky na Matrox diskusnom fore.
Tento Freeze efekt dokaze vyriesit asi iba Matrox ale tam sa tvaria ,ze sa nic nedeje :((
videoman (178)|6.10.2005 15:27
v čem nabíráš zdrojové video?? v Matrox tools???
Stratoss (139)|6.10.2005 19:04
Ano v Matrox X.tools
Mam skusit nieco ine ?
Stratoss (139)|7.10.2005 14:10
Tak ako ?
Uz niekto vyriesil tento problem ?
Zatial ma napada iba jedine riesenie a to Canopus !!!
Este par mesiacov pockam ci sa v Matroxe nezobudia a potom dovidenia.
Najviac ma udivuje ,ze ta karta sa stale predava :-I
To ludom nevadi,ze im pri praci bezne zamrza PC :((
Krtek (1279)|8.10.2005 20:02
Stratoss:
To že se ta karta prodává znamená že je asi dobrá. Tvoje problémy mohou souviset i z konfigurací PC. Zavolej do Gia http://www.gio.cz
a nech si zalovat pana Tumpacha. On Ti přesně poradí co s tím, a taky Ti řekne s čím si Matrox nerozumí. Vím že má problémy s některýma deskama.

Pokud chceš i nadále dělat v Premiere, tak Canopus není řešení. Teda záleží co od Canopusu. Já uvažoval o kartě DVX s Ediusem 3 s tím, že bych stříhal v Premiere, protože si myslím, že je lepší.. Jenže tato karta je primárně určena pouze pro Edius, i když má plug-in pro použití z Premiere. V Syntexu mi potvrdili, že sice s Premiere jede, ale má mizernou podporu, a dokonce s ní nejede ani RT. Ovšem použít se dá.
Jedě s Ediusem jede v RT
stayman (12393)|9.10.2005 11:54
No to si pis, ze by si spravil lepsie s Ediusom ako s Premierou. \/
Modena (1706)|9.10.2005 12:41
StayMan by €RikŁ€
Ty zase malinko kecáš Stayi viď ? Na každým fóru si můžeš pročítat hafo spokojených příspěvků o Ediusu - ale na jablíčkách ! ! ! :-R To samé platí např. o Liquidu ! Ve Widlích jsem moc šťastných uživatelů Ediusu nepotkal ! :-)
To, že jsi měl osobní problém s ňákou blbě cracknutou trialovou verzí Premiere v časech Za krále klacka (rozuměj minulé století) Tě zřejmě pasovalo na znalce tohoto softu, že ? :-E
Stratoss
Canopus Raptor a PremierePro 1.5 je moje vyzkoušená kombinace - naprosto bez problémů !
Krtek (1279)|9.10.2005 14:03
Stayman:
Věř že vím o čem píšu. Mám Edius doma. Má sice některé výhody které AP nemá, ale jde jen o drobnosti, a navíc pouze v ovládání.

Modena:
Premiere jede bez problémů s DV Raptorem a i s DV Stormem. Problém je pouze ten, že žádná z těchto karet se už nevyrábí. Pokud Stratoss trvá na Canopusu a AP, připadá v úvahu pouze karta DVX která nahrazuje DV Raptor. A ta s Premiere nejede RT. Pouze s Ediusem. Proto taky doporučují na tuto kartu minim. P4 3Ghz aby se s tím dalo efektivně pracovat.
Stratoss (139)|9.10.2005 17:39
Ked kupim Canopus tak uz nieco co vie RT stih HDV.
A na podpore AP vobec netrvam.
Radsej zacnem s Ediusom a mam istotu max. kompatibility.

Krtek : Dakujem za kontakt, ale ani nemam moc chut laborovat nad Matroxom.Tato firma je vzdy pozadu a nechce sa mi cele hardwarove aj softwarove vybavenie prisposobovat takej sracke :-k
Ved v Matroxe nepoznaju ani co je to ASIO driver.
Mam zvukovku RME za 40.000 a ked striham s Matroxom musim mat navolenu zvukovku co je na zakladnej doske :-G
videoman (178)|10.10.2005 13:21
... :Mam zvukovku RME za 40.000 a ked striham s Matroxom musim mat navolenu zvukovku co je na zakladnej doske
9-)
Já nám RTX100 a SB Audigy2 a žádná zvukovka na desce není potřeba ani ji nemám nikde"navolenou" !! \/
Stratoss (139)|10.10.2005 14:05
SB Audigy2 nie je profi zvukovka !
V ziadnom studiu ani amaterskom taku kartu nikto normalny nepouziva \/
Samozrejme zvukovo je to trochu lepsie ako tie zabudovane na doskach :-I
V Matroxe asi nerataju , ze by ten ich smejd niekto pouzil v profesionalnej zostave. Jeden blbec sa vsak nasiel a som to ja :-(((
videoman (178)|11.10.2005 09:29
No vidíš, na co ti je zvukovka za 40t když ji nevyužiješ (netvrdil jsem že Audigy je profi, ale rozhodně pro mé účely tvorby videa bohatě postačuje
a dodnes si nikdo ze zákazníků nestěžoval). Jen tak na okraj - za profi video sestavu já osobně považuji systémy v rádů stovek tisíc a né semipoloprofi sestavy s kartami typu Canopus nebo Martox a buhvícoještě. :-)-
Stratoss (139)|11.10.2005 12:33
Tu zvukovku mam kvoli tomu , ze nahravam aj hudbu !
Ale to je ten najmensi problem co mam s Matroxom.
Oznacenia vyrokov ako semipoloprofi ma pekne seru.
Ked niekto kupuje striznu tak si asi nechce iba lepsie zostrihat svoju dovolenku ,ale rata s profesionalnym riesenim.Samozrejme vybava a vykon umerny cene!
Tak nech to robia poriadne ,alebo sa na to vyseru :((
Alebo to mam chapat tak, ze ked ta strizna nestala 200.000.- tak je v norme ak nespolupracuje s polvicou vyrabaneho PC hardwaru a sem tam to zamrzne!
Ved predsa staci restartovat a mozem pokracovat v praci :-G
dvd_r_verbatim_16x_na_hp_161.png dvd_r_verbatim_ls_8x_8x_440.png
videoman (178)|11.10.2005 13:35
Jako já, - mám jeden komp na stříhání a druhej na hudbu a ostatní. Do toho na video sekni Audigy a máš vystaráno. :-!!!
Tvůj výrok "nespolupracuje s polvicou vyrabaneho PC hardwaru a sem tam to zamrzne!" celkem sedí. ZA ty prachy co stojí tahle karta je v profi
sféře tak maximálně breakout box. Koukni na profi ceny na:
http://www.globalmediapro.com/do/category/playout
a pochopíš.
Stratoss (139)|11.10.2005 17:53
Co to ma spolocne s cenou ?
Su aj TV karty za 1500.- aj studiove zvukovky za 5000.- a vsetko to funguje ako ma bez restartovania a zamrzania \/
Je jasne ze Matrox je lacnejsie riesenie a beriem ze ma mensi RT vykon a menej kvalitnejsi vystup ( preto aj nizka cena )
Ale ze aj to malo co ponuka funguje len niekedy tak to je vrchol :((
videoman (178)|12.10.2005 09:10
ZA obdobné peníze stejně nic jiného není - vyber si: Martox, Canopus, Pinnacle.
Já jsem s Martoxkou celkem spokojený, představy se sice úplně nenaplnily, ale pořád je epší než Fast, kterej jsem měl předtím (a taky nebyl dokonalej). Kupoval jsem ji vlastně jen kvůli 3 věcem: barevné korekce v reálném čase, expot do MPEG-2 v realtime, a klíčování a rotace obrazu v realtime.
Krtek (1279)|12.10.2005 11:35
Fast měl nějaký problémy z vypadáváním klipů, ale to vyřešil poslední ovladač. Jinak je celkem stabilní i když s dnešníma kartama se srovnávat nedá.
Stratoss (139)|12.10.2005 12:40
Ak je tu niekto komu bude MatroxRTX stacit tak ja ho prave predavam.
denis (110)|20.10.2005 16:17
cena ?
Krtek (1279)|21.10.2005 02:18
Denis: Viz bazar
videoman (178)|23.10.2005 14:08
za 12 T SKK je to supercena, proč se sakra nerozhod už v únoru když jsem ji kupoval já??
Stratoss (139)|12.11.2005 10:44
Problem nestability Matrox RTX som uz vyriesil B-)
Konflikt je v USB !!!
Za posledny tyzden mi to nezamrzlo ani raz !
Keby som uz netocil v HDV tak ju ani nemusim predavat :-I