Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejde zachytávat přitom firewire komunikuje

Pavelode (36)|27.5.2004 07:47
Zdravím všechny, mám problém koupil jsem si řadič kouwel 582V2 a chtěl jsem ho odzkoušet. přes premieru 6.5. V pohodě si ovládám kameru vidím co v ní je, ale při zachytávání mi to vyhodí chybu " Device control had trouble seeking to thein point". nEZACHYTÍ TO ANI SEKUNDU! Myslím si že chyba je nekde ve win 98, nebo v ovladačích, protože jsem před časem kompletně formátoval HDD. Dá se mě poradit, nebo je to moc obecné.

Zkuste mi poradit prosím, jsem z Brna kdyby nekdo třeba chtěl?

díky PAVEL
stayman (12393)|27.5.2004 09:47
To pouzivas pre video strih Windows98 ??? :OO Na ten capture pouzi WinDV, VegasCapture... a nie Premieru \/
Mike (617)|27.5.2004 10:27
Na win98 zachytavani pres firewire nikdy poradne nechodilo, prejdi na Win2k nebo XP
arkij (540)|27.5.2004 11:21
Na Win98SE mi to zachytávání přes FireWire chodí v pohodě už více jak 3 roky. Napřed na MB ABIT s kartou TI, teď na ASUS P4B533-E. :BB:
Pio (36)|28.5.2004 10:26
Mal som ten istý problém. Nepomoze nic ine, iba dat tam XP cka. Onehda som si kupil Studio 8 a skoncilo to tak, ze PC islo do firmy, od ktorej som kupil SW. No a napriek tomu Exac stale tvrdi, ze to chodi aj pod W98 SE, co je riadna blbost.
Hawkey_tvf (434)|28.5.2004 10:44
Pio: v EXACu uz tvrdili vselico, a na Pinnaclackom supporte tiez, ja som presvedceny, a ak to takto pojde dalej, budem to vediet aj dizertabilne dokazat, ze bud aspon cast z ludi ako v Exacu tak v Pinnacle nerozumeju tomu, co robia (yes, upodozrievam Pinnaclackych vyvojarov!!!), alebo umyselne sa nezaoberaju tym, ze PC, to nie je len intelovska doska (len preboha nie nova) a intelovsky procak. Isteze ak vyhlasia ze vsetko je dobre len od Intelu, zjednodusuju si vyvoj, testovanie aj support, ale pokial chcu tvrdit, ze chyba je u AMD, VIA, SiS tak umyselne zavadzaju, coho dokazom je, ze kde Pinnacle konci, iny soft zacina. Navyse byt amik tak ich zazalujem, hentake uprednostnenie Intelu zavana istou nekalou dohodou.
Verim tomu, ze hi-end riesenia Pinnacle su naopak OK, ale to je dane tym, ze to dodavaju s komplet vlastnym zelezom. Hadaj od ktorej nenazranej firmy.
Pavelode (36)|31.5.2004 07:46
Zdravím všechny tak jsem to nějak rozchodil. Zachytávám v pinacle studiu 8, zkoušel jsem i v jiných, ale pinacle studio nejdřív otestovalo rychlost HDD a teprve potom začlo zapisovat a na 17 minutách jsem měl vypadnuté jen 2 obrázky, u ostatních softů to bylo 30 - 100 ztracených obrázků. (mám HDD 5400 ot.) JInak to vše šlo, akorát to někdy dře, no jo už je to staroušek

PavelOde
DUsoft (181)|31.5.2004 19:18
Předpokládám, že na 98kách máš aktuální DirectX, že máš nainstalovaný DV patch, ... atd. Zachytával jsem na 98kách několik let Premiérou 5.1c, 6.02 a NIKDY nebyl sebemenší problém. Bylo to na iPIII-800, BX440. \/
condor (73)|31.5.2004 21:26
Nevidim duvod proc by pod W98 SE FireWire nemelo fungovat a stejne tak pod W2k.
Whitejoker (616)|1.6.2004 08:53
já grabuju digi video na W98SE bez nejmenších problémů přes FiWi.
Chodí to na Scenalyzer-u, WinDV, i přes UMS6SE-DVD.
Dokonce jsem to rozchodil i ve VirtualDub-u.
To sice není nějaká velká vášeň, ale jde to.
Z hlediska komfortu obsluhy jsem zůstal u Scenalyzeru, WinDV je taky dobrý (a zadarmo).
Jo - je potřeba mít u pevného disku nastaven režim DMA, jinak by delší, nerozkouskované pasáže, nemusel stíhat.
Wj
hathaway_tvf (18)|2.6.2004 23:42
to Pavelode: Jednoznačne tie vypadnuté obrázky má na svedomí 5400ot HDD. Takže riešenie je jednoduché 7200ot HDD , doporučujem Maxtor a defragmentovať ! Ten 5400 ot si hoď do šuflíku na nejaké zálohovačky ale používať ho pri dnešných výkonoch počítačov znamená dosť velkú brzdu celého systému.
Pavelode (36)|4.6.2004 13:07
to Whitejoker: Jo - je potřeba mít u pevného disku nastaven režim DMA, jinak by delší, nerozkouskované pasáže, nemusel stíhat.

A to se se dá ve vin 98 nastavit? jak se to dělá, já myslel že se musí zformátovat HDD, ale jen pod win 2000 nebo xp. Samozřejmě zachytávám max 17 minut pak to musím znovu pustit .Jinak o rychlejším HDD uvažuji. Kde se dá stáhnout win DV.

Díky za odpověď Pavelode
Pitomec (10211)|4.6.2004 13:18
[quote=Pavelode]to Whitejoker: Jo - je potřeba mít u pevného disku nastaven režim DMA, jinak by delší, nerozkouskované pasáže, nemusel stíhat.

A to se se dá ve vin 98 nastavit? jak se to dělá, já myslel že se musí zformátovat HDD, ale jen pod win 2000 nebo xp. Samozřejmě zachytávám max 17 minut pak to musím znovu pustit .Jinak o rychlejším HDD uvažuji. Kde se dá stáhnout win DV.

Díky za odpověď Pavelode[/quote]


Nastavíš to ve Správci zařízení (doufám, že si to pamatuju dobře) - "Tento počítač" pravým tlačítkem myši a pak se proklikat až na HDD (u W2K a W XP se to nastavuje na IDE záložce).
Jinak ale pochybuju, že problém bude v tom, že je HDD 5.400rpm - i tento HDD totiž musí naprosto s přehledem pokrýt datový tok DV, což je 25Mb/s.
WinDV se dá stáhnout na http://windv.mourek.cz
Whitejoker (616)|4.6.2004 14:45
Pravda pravdoucí, sám bych to lépe nenapsal.
Nebo také tlačítko START-NASTAVENÍ-OVLÁDACÍ PANELY-SYSTÉM-SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ-PRAVOU KRYSOU NA HDD, ATD, ATD.
Čau
Wj