Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s DVD kamerou SONY DVD101E při natáčení

Kuldinek (89)|15.7.2005 13:14
když natáčím video s kamerou bez přerušení tak mi občas nenatočí třeba půl vteřiny a jednoduše to přeskočí, ve vyslednym videu to pak vypada jako kdybych na pul vteriny prestal natacet a hned to zase pustil.. Je to jako kdyby ten buffer nestačil a občas to prostě nestihlo vypalit na medium. jsou jen kousky a nepravidelne treba jednou za 10min, nemáte s tím někdo zkušenosti jestli je to na reklamaci nebo je to normalni ? diky
Pitomec (10211)|15.7.2005 15:30
Normální je kupovat kameru s DV záznamem a ne takový otřesný paskvily... :-I Rychle se toho zbav, dokud to ještě může nějaký neználek vůbec chtít.
stayman (12393)|15.7.2005 17:12
Ved ale este aj HDV je dobre nie? \/ a myslim ze aj "tvoj" UMSPro7 to vie nie :-D
Pitomec (10211)|15.7.2005 18:02
Ulead to samozřejmě umí (http://www.ulead.com/msp/plugin.htm), akorát nechápu, který pako by si mohlo HDV kameru vůbec koupit... 9-) :-E :-E :-E
stayman (12393)|15.7.2005 18:57
Chvalapanubohu, ze ju este nemam 9-)
Kuldinek (89)|15.7.2005 18:59
Tak mi vysvetli co je na DVD kamere spatneho ???? vypaluje to na dvd-rw a kvalita obrazu je super !! Kdo by mel chut se zabejvat v dnesni dobe prenasenim videa do PC v realnem case ??? napis mi prosim + a - techo dvou formatu, dik 8-)
Kuldinek (89)|15.7.2005 19:50
Jen pro informaci kamera ma 800 000 pixelu, zvuk uklada v dolby digital 2 kanaly, vypaluje na dvd-r/rw 8cm (LP60min/SP30min/HQ20min) video po uzavreni v kamere lze prehrat v beznem prehravaci DVD a u RW muzete disk opet otevrit. Presnos dat do PC je bud pres USB 2.0 (mpeg soubory, nebo po uzavreni disku vlozite do dvd rom a mate to v PC za 5 min maximalne. Ma AV-IN/OUT, 10x zoom + digital 120x. No a to nejdulezitejsi je, ze jsem ji koupil ve firemni drazbe s 10-ti dvd-rw medii + brasna. a cena 13 000,- !!! stari 9 mesicu. Takze chlapy udelal jsem blbost ? :)
redburger (499)|15.7.2005 20:11
podla mna ano......ti pustim mpeg po postprocesingu vo vegase a by si videl naco je dobra dv kamera.
hotovy mpeg je na stih na figlajz. a dvd kameru šoha nikda by som nekupil.....
ask aj dv ma 800 00 pixelov a neska ju mas za par kaček.ale oki no.bla bla...ja som proti dvd kameram sorky.kedze si kcem aj strihat a mam takto daleko viac moznosti ako dvd z dvd kamery.....
Kuldinek (89)|15.7.2005 20:25
Ale dyt ti rikam, kdyz chci mpeg tak to zkopiruju po usb a je to hned, jak se teda kopiruje do PC video z DV, ja myslel ze v realnem case, nebo ne ? fakt nevim tak napis, rikam jen co jsem slysel, jo a proc si myslis ze je problem strich z dvd kamery, kdyz z toho je mpeg taky a kdyz to chces pres dvdrom, tak je software projekts nebo jak se jmenuje a ten mi z vobu udela jeden dlouhej mv2 + AC3 se kterym se da krasne pracovat.
redburger (499)|15.7.2005 20:50
no iste v realnom case to je pravda.....ale iste je na dalsi strih lepsi dv format ako uz komprimovany mpeg....
ved dvd kamera ti daco natoci ..uzavres dvd a dovidenia.....
ak mas stihovy a authoringovy soft tak s tym mozes robiť zazraky....fakt..
vsetko si spravis podla vlastnej lubovole a fantazie....
a preto mam na niektore veci v kamerach...ako prelinacky a efekty vlastny nazor.ja na tej mojej som to ani raz nepouzil v zivote.raz kamos.
:-)
ale oki no ak vravis ze ti to ide v pohode tak ja sa nehadam.ale urcite radsej mini dv, resp dv ako dvd kameru.
a co sa hdv tyka.....v dnesnej dobe este skoro..... :-D
Kuldinek (89)|15.7.2005 22:11
ted ale koukam ze ja totiz nevim moc o DV a ty o DVD :) s dvd muzes delat uplne presne to samy , uzavira se jen proto ze ho chces do pc dostat pres dvd rom nebo prehrat na dvd prehravaci v obejvaku, hele chlapi myslim ze ten DVD format zbytecne spinite, prece bych si nekoupil kameru se kterou bych nemohl editovat video. ZAVER :) plusy DV kamery neznam ale je pro me minus kdyz musis video prenaset do PC v realnem case a kdyz chces neco natacet, tak musis dat pozor abys neco nesmazal a musis ruzne pretacet. U DVD je plusu mnoho protoze proste jen mackas REC a ono ti to s kazdym zmackuntim udela novou kapitolu + jednoduche menu ve kterem si muzes nasledne prohlizet co jsi natocil a pak zase pokracovat prepnutim cudliku z PLAY na CAM, kdyz nahravas na disky RW tak je muzes kdykoliv smazat a nahravat znova u -R jen jednou ale co se tyce editace v PC tak je to uplne stejne jako u DVD-RW, DVD-R nebo DV. Ona sice reklama ukazuje jak to narves do playeru a koukas, ale nevedeli jste ze se s tim pracuje jinak stejne jako s DV.
Kuldinek (89)|15.7.2005 22:13
A jeste jendou pro vsechny \/ DVD kamery vam pres USB kabel nakopirujou do PC video ve formatu MPEG !! - verte mi mam ji doma, ale jsem zacatecnik tak me chapejte :)
ViKinG (793)|16.7.2005 00:13
Kuldinek: tobě to bude těžký vysvětlit... obecně každý chce mít zdrojové video v co nejlepší kvalitě a s ním pracovat a ty už na začátku máš (mírně řečeno) mizérii...
Požádej někoho kdo má a umí s pořádným střihovým a autoringovým softem a zjistíš sám, že dvd kamera je spotřebka pro široké vrstvy (nijak je nezatracuju ani se jim neposmívám...)
Jestli ti to vyhovuje není důvod nic měnit, jen si nenamlouvej, že máš něco extra.
redburger (499)|16.7.2005 00:18
oki sak iste no.potom ale neviem preco dvd kamery len tak mimochodom niesu taka ta toptrieda.
sak tu mas ludi co tocia svatby stuzkove,niektori robia v telke.tak potom ked je dvd take fajne tak preco vsetci tocia na dv resp.mini dv?
uz si videl niekde behat kto sa tym zivi s dvd kamerou?ja este nie...mozno preto ze na ten ucel sa to nevyraba.a preco sa to nevyraba?
odpovede mas vyssie :-D
dvd kamery su fasa pre dovolenkarov a tak.....
ale no ask oki..ak myslis ze je o fajn tak je to fajn.nech ti kamerka sluzi a tak no.ale ak by si si precital vela veci co tu na fore su, prides na to ze dv je lepsie :-D
Kuldinek (89)|16.7.2005 00:37
Tak mam supr zpravu, jak jsem mel problem s tema pul sekundama co mi chybely, tak to muselo vzniknout nekdy pri prevadeni formatu, protoze kdyz pustim RW nakterem je to vypalene z kamery tak je vse OK :) jo a jinak DV vs. DVD podle me je to oboje uplne stejny akorat je u DVD rychlejsi kopirovani do PC :) ale dobry aspon vim co je to to DV :)
Pitomec (10211)|16.7.2005 00:58
[quote=Kuldinek]Tak mi vysvetli co je na DVD kamere spatneho ???? vypaluje to na dvd-rw a kvalita obrazu je super !! Kdo by mel chut se zabejvat v dnesni dobe prenasenim videa do PC v realnem case ??? napis mi prosim + a - techo dvou formatu, dik 8-)[/quote]
Nemám čas ani náladu tady sáhodlouze rozepisovat výhody DV oproti DVD, ale snad tě pořádně trkne, že DV má datový tok 25Mbps, zatímco DVD-Video pouze max. 9,8Mbps. A samozřejmě s tím, že DVD pracuje se strukturou IBP snímků, což zaručuje pouze to, že střih nebude nikdy tak přesný jako u DV...
ai (2993)|16.7.2005 04:20
Kuldinek - Jeste je tu otazka jak dlouho ta mini DV kazeta vydrzi v supliku a jak dlouho vydrzi to DVD. U tech kazet se to muze celkem predpokladat podle dosavadnich zkusenosti, klicove rodinne zabery tomu sverim celkem s klidnym svedomim, coz by asi neplatilo o tom vysmahlem DVD
stayman (12393)|16.7.2005 04:56
Ale musite uznat, ze ta reklama od Sony na DVDkamery je fakt skvela a zabera :-D
Pitomec (10211)|16.7.2005 08:15
Tak teď nevím jestli takhle: :-((( nebo 9-) nebo :OO nebo :-E Radši :BB:
Kuldinek (89)|16.7.2005 08:29
No konecne nejaky presnejsi informace, hele ja jsem fakt zacatecnik a o DV jsem do ted nic nevedel protoze jsem to nepotreboval, asi mate pravdu ze na profesionalni video je lepsi DV, ale ja to chci jen na rodinne video. Bylo to tak ja jsem si chtel koupit kameru, ale nevedel jsem jakou a protoze moc penez clovek s zenou na materske nema, tak jsem si chtel koupit sonku ta 8000,- v akci byla to nejaka 270E, jenze najednou se mi naskytla moznost koupit kameru DVD101E za 13000,- s brasnou a medii a nova stala pred 9mes. 35tis. tak jsem to vzal, protoze na PC nemam FIREWIRE a dost me odrazovalo to ze bych musel kopirovat data v realnem case. Takze DVD vyhralo a kdyz mrknete na tohle http://www.sony.cz/PageView.do?section=cs_CZ_Magazine&article=1118320834027&site=odw_cs_CZ&page=MagazineWithArticleFirstSection
tak jsem proste nemohl odolat 9-) , jinak jsems tim spokojeny :) a diky za info
Pitomec (10211)|16.7.2005 09:12
Nějak nechápu, co máš pořád s tím, že se u DV musí data kopírovat v reálném čase :-? Prostě pustíš play na kameře, capture v PC (někdy stačí jenom to capture v PC a kamera se rozjede sama) a obsah celé pásky se ti nahraje do kompu (navíc s tím, že záběry jsou automaticky rozdělené podle místa střihu na pásce). A argument, že v PC nemáš FireWire řadič, taky neberu - to je otázka pětistovky...
Kuldinek (89)|16.7.2005 09:20
no znamej co ma dv mi to tak vysvetlil, ze pustis kameru nechas to v pc zaznamenavat a kdyz mas hodinu videa tak to budes hodinu kopirovat, nebo to tak neni ? ja myslel ze jo,a le jestli se to da zrychlit tak sorry
Modena (1706)|16.7.2005 09:43
Kundulínek
Nechci Ti brát nadšení s Tvé nové DVD hračky, ale stříhat MPEG v GOPech je fakt zážitek - ukaž mi, jak chceš nastřihnout MPEG po 1 snímku a pak se Ti tu veřejně omluvím ! :-)
Rozlišení kamery není největší, obrazový čip taky - výsledek tomu bude odpovídat . . . 9-) Tyhle kamerky jsou prvoplánově vyráběný hlavně pro lamy, co se úpravou natočenýho videa nechtějí dál zabývat a jen si to zkopírujou na svým DVD rekordéru a okouzlujou tím pak nebohé návštěvy ! :-E
Kuldinek (89)|16.7.2005 10:08
no lidi docela jste me zklamali... protoze porad prevysujou prispevky s tim jak je dvd naprd, jak je to pro lamy a tak ja myslel ze je tahle dizkuze od toho aby se dali hlavy do horomady a ne se snazit jeden druhemu pomluvit hracku, jeste jednou pro vsechny JSEM ZACATECNIK A NECHCI TOCIT PROFI VIDEO !! 8-) a muj prvni dotaz znel jinak, mel jsem problem ktery jsem uz vyresil ale hned o prvniho prispevku jsem slysel "co si si to koupil jak to nekdo muze pouzivat" ale jak koukam tak jeste nikdo z vas v ruce DVD kameru nemel 9-) protoze by jste mi nepsali o tom jak se po uzavreni neda nic editivat a jak se s tim musi spatne pracovat, protoze z toho neleze mpeg, ale skutecnost je jina. takze diky za rady a tocte tocte tocte :BB: PS: jeste je mozny ze jsem mezi samejma profikama a vubec nevim o co GO ! :-D
Modena (1706)|16.7.2005 10:31
Kuldinek
Tyvoe - z toho právě leze MPEG - a to je ten problém, kterej furt nechceš pochopit ! Formát MPEG je komprimovaný formát, který se pro další úpravu videa nehodí ! ! ! \/
Většina lidí tady se střihem zabývá, někteří i profesionálně, nediv se proto, že jsou reakce takové, jaké jsou ! Nemysli si, že třeba já jsem DVD kameru (ne SONY, ale PANASONIC) nedržel v ruce, protože se ale nespokojím jen s jednoduchým nastřižením, s debilním jednoduchým menu z nabídky DVD kamery nebo DVD rekordéru a chci si pohrát i s barevným nastavením, které u žádné kamery není OK, přidat nějakej ten efekt, rozložit si děj podle scénáře, aby to mělo spád a nebyla to nuda atd atd atd, v životě by mě nenapadlo si něco takovýho pořídit, i kdyby mi to někdo dával za 2 tauzny! Chápeš ? :-E
redburger (499)|16.7.2005 10:35
ja niesom ku prikladu nejaky enormny profik. :-D ja som len troska znaly amater.a ak sa do niecoho nevyznam, tak dam za pravdu radsej niekomu,kto sa do toho vyzna.nebudem napriklad vo velkom obhajovat kamery panasonic aj ked ja mam.alebo sony vegas aj ked ja mam.i ked mne oboje veci stacia.ale napriklad moja kamera ma 1/6 ccd chip.tu si sam priznam je to šmejdovina,najmenej co tam mohli dat.ale pri kupe som nevedel ze velkost rozhoduje :-(( no ale co uz.
a preco nemozes video tahat v real time?sak tak jak napisal Pitomec:
nechas to tahat do kompu a mozes ist povysavat a varit veceru :-D .neviem aky problem.
no a preco ti nik neporadil?lebo asi nik vazne nedrzal v ruke dvd kameru, ale vsetci vieme preco.ja napriklad hned ked som uvidel tu reklamu : ja by som si dvd kameru šoha nigda nekupil.
ale ak tebe stači,oki :BB:
Kuldinek (89)|16.7.2005 10:45
Ok tak to uz chapu, obcas mi dela problem slovenstina kdyz si to pisou po s vem, takze jsem to chapal ze mpeg je pro strih good, to teda beru a beru i to ze kdyz ma DV datovy tok 25mbps a DVD cca10 mbps tak je to taky plus u DV, ale oponovat s tim ze by ti vadilo jednoduche menu ,ktere vytvori je hloupost protoze, to menu bych bral jen jako informativni a kazdej kdo si chce v pc editovat video si ho preci vytvori sam. Dopre rekneme ze ta kvalita neni az takova jako u DV i kdyz bych chtel videt ten rozdil, ale urcite je pro me minus to prenaseni dat do pc v realnem case by s oho byl nejakej DV format co ma nekolik GIGA a pak to jeste setrihat na prevest do MPEGU to taky zabere dost casu (to prevadeni) takze pro me proste stale vitezi DVD kamera :) a uz dost vy chalani ! :) Jeste by me tada zajimalo, myslis te si je DVkamera za 13tis lepsi nez dvd za 27tis. (ted) ?
Modena (1706)|16.7.2005 10:47
EDIT :
Veřejně se na tomto místě omlouvám Kuldinkovi, kterého jsem nazval Kundulínkem . . . :-I
To jsou ty moje nešťastný asociace . . . :-E :BB: B-)
[quote]Jeste by me tada zajimalo, myslis te si je DVkamera za 13tis lepsi nez dvd za 27tis. (ted) ?[/quote]
Chlape teď jsi mě dostal . . . Ty si ale Jantar!
Kuldinek (89)|16.7.2005 10:48
TO redburger: rekni mi jak teda muzes z reklamy usuzovat ze je to smejd ? ty si taky myslis ze kdyz to uzavres tak s tim uz nic neudelas ? Dyt ja kdyz to videl tak jsem si uz predstavoval jak to nakopsim do PC a pak si s tim pohraju !
Pitomec (10211)|16.7.2005 12:02
[quote=Kuldinek]no znamej co ma dv mi to tak vysvetlil, ze pustis kameru nechas to v pc zaznamenavat a kdyz mas hodinu videa tak to budes hodinu kopirovat, nebo to tak neni ? ja myslel ze jo,a le jestli se to da zrychlit tak sorry[/quote]
No tak samozřejmě to trvá stejně dlouhou dobu, jak je dlouhý záznam na pásce - ovšem vzhledem k tomu, že samotná ediítace zabere hodiny (dny, týdny), tak toto je naprosto zanedbatelná věc.
Kuldinek (89)|16.7.2005 13:07
no a protoze ja jsem amater :) tak to mam hotove za dve hodinky a proto mam DVD kameru :-D , takze takhle panove a damy :-R
redburger (499)|16.7.2005 18:58
ja neusudzujem z reklamy ze je to smejd....vidis?ty si lou mocou neces nic ine pripustit.
dv je lepsie na editaciu ako dvd - mpeg
to je fakt.bodka.konec.
a ked si amater tak ti to staci.oki
fajn
Modena (1706)|16.7.2005 19:24
redburger
Nech ho, je to zbytečný ! Je prostě happy, jakej udělal kšeft . . .
redburger (499)|16.7.2005 19:51
Modena....
sak jasan tak je.asi ano no. :-)
Kuldinek (89)|16.7.2005 20:12
ale prdlacku vy profici, tywe to se clovek nemuze normalka zeptat ? kazdej nespadl ucenej z nebe. proste pochopte ze je pro me pohodlnejsi mit to na dvd nez dv. Nejsem profik na strih, nejsem profik na nataceni a zustanu amater protoze mam jine konicky. tahle kamera je jen na rodine video a ja jsem se jen ptal a nevychvaloval jak jste to pochopily i kdyz k tomu jediny naznak nebyl. A to ze DV je lepsi na strih jsem uz pripustil predeslych prispevcich protoze jste mi to vysvetlili (ale trvalo to) :)
redburger (499)|16.7.2005 21:00
oki no sak fajn :)
taze teraz si pripime :-D :BB:
Kuldinek (89)|16.7.2005 21:06
no jasny :) :BB: 8-)
Pitomec (10211)|17.7.2005 00:32
[quote=Kuldinek]ale prdlacku vy profici, tywe to se clovek nemuze normalka zeptat ? kazdej nespadl ucenej z nebe. proste pochopte ze je pro me pohodlnejsi mit to na dvd nez dv. Nejsem profik na strih, nejsem profik na nataceni a zustanu amater protoze mam jine konicky. tahle kamera je jen na rodine video a ja jsem se jen ptal a nevychvaloval jak jste to pochopily i kdyz k tomu jediny naznak nebyl. A to ze DV je lepsi na strih jsem uz pripustil predeslych prispevcich protoze jste mi to vysvetlili (ale trvalo to) :)[/quote]
Co máš pořád s těma profíkama??? DV formát vznikl jako ryze home (amatérský), a že ho posléze využila i profi sféra (byť částečně, většinou se používá odnož DVCAM/DVCPro) je jenom dobře. Kromě toho DV kamery v cenách od cca 8t. se rozhodně za profi považovat nedají...
imported_Ivan (25)|17.7.2005 01:21
Hmmm....
A to je jen debata o "základním střihu". který již dělá problémy u MPEGu. Nedej bože, že by majitel MPEGové kamery měl touhu jít trochu do hloubky a pokoušet set se o "triky", s kterými má i DV dost práce. Leda tak vzít si polštář, dát si ho pod hlavu a nechat si o tom zdát...... Je to prostě pro snílky a blbce.
Kuldinek (89)|17.7.2005 01:28
Ale vo tom tady prece nikdo nemluvil \/ , slo jen o vysvetleni formatu hlavne :) jo a aby vam to nebylo lito, tka se mrknete na muj obrazek :) taky se vam libi :-)- , pls nereagujte ale ne nej, je mi jasny co by jste mi napsali. takze :BB:
Pitomec (10211)|17.7.2005 08:20
Ty sám už moc dobře víš (podle zdejších reakcí), žes s tou kamerou šlápl do pěknýho ho*na. Ale nic není ztraceno - někomu ji střel a šup pro DV :-)
Modena (1706)|17.7.2005 08:41
Pitomec

. . . sem pochopil, že to je jako přesvědčovat Staye o kvalitách PremierePro . . . :-E
Krtek (1279)|17.7.2005 10:36
[quote=Kuldinek]Tak mi vysvetli co je na DVD kamere spatneho ???? vypaluje to na dvd-rw a kvalita obrazu je super !! Kdo by mel chut se zabejvat v dnesni dobe prenasenim videa do PC v realnem case ??? napis mi prosim + a - techo dvou formatu, dik 8-)[/quote]

Ta kamera není zrovna šťastné řešení a reklamní kampaň v TV tomu nepomůže.
Osobně s ní zkušenosti nemám, ale nedovedu si představit, že bych to měl stříhat. Má ji tady jeden kolega od nás a snaží se ji prodat. Důvodem je hlavně to, že se mu ty DVD cukají v přehrávači. Někde jsem četl, že je tam datový tok na hranici maxima a některé přehrávače to nestíhají...Víc o tom nevím.