Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI arc

pazda (17)|31.1.2019 09:14
Dobrý den mám TV Sony 65XE9005 měnil jsem HDMI kabel který mám propojený s AV reciver Onkyo a když jsem se dotknul kabelu tak to udělalo lehce jiskru a při zastrceni do TV taky. Tak se chci optat jestli je to normální že je tam napětí, je to jako statická elektrika.
RoPo (6061)|31.1.2019 10:34
To může být statická elektrika nebo špatné zemění mezi zásuvkami kam jsou přístroje zapojeny a používají 3 vodičovou vidlici.

V HDMI kabelech je standardně napětí 5V. To nejiskří.
pazda (17)|31.1.2019 12:20
Mám to zapojené v trojzasufce TV, AV,sat, DVD. Nemůže mi něco vyhořet?
pehe (110)|14.12.2019 10:30
Ahoj,trošku oživím téma.....

Mám tv Sony 65xf8505 a doposud jsem používal standartní HDMI kabel, ktery byl zapojen ve zdířce s podporou ARC. Koupil jsem si premium kabel Genesis kde se píše na krabičce že je přímo na PS4.....je o dost silnější než puvodní ale asi nepodporuje ARC po připojení PS4 a TV je obraz bez signálu , ale třeba na zdířce HDMI4 to jde..... A chci se tedy zeptat zda je to ARC pouze přenos zvuku a na obraz 4K nemá vliv a zda jak mi bylo řečeno na jedné prodejně elektra je pravda že podpora 4K a HDR zobrazení umí pouze vždy jen jedna zdířka HDMI v TV??? A podle návodu si pry musím najít která to je??????? Zdá se mi to tedy dost divné a slyšel jsem to poprvé tak se raději zeptám zde....Děkuji za odpověd a případné vysvětlení.....
RoPo (6061)|15.12.2019 19:42
ARC je zkratka Audio Return Channel - tudíž je pouze pro přenos audia z TV např. do AVR.

Jestli má 65xf8505 HDR 4K podporu pouze na konkrétním HDMI vstupu se podívej do manuálu. Pokud to tak má, tak to bude mít uvedeno v manuálu. Pokud neuvedeno, tak všechny HDMI vstupy mají podporovat 4K HDR obrazový formát.
Bose71 (5)|7.3.2022 11:53
Tv Sony oled 2021, Zapojena do soundbaru Bose 700 pres Hdmi Arc.Po zapnuti Tv se zapne i sounbar ale nejde zvuk a kdyz audio zmenim na tv repro tak to hned preskoci na audio system Bose a nic.Po vypnuti tv ze zasuvky to fungovalo.dnes rano zspnuti a zase ticho.