Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: HDMI arc

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý den mám TV Sony 65XE9005 měnil jsem HDMI kabel který mám propojený s AV reciver Onkyo a když jsem se dotknul kabelu tak to udělalo lehce jiskru a při zastrceni do TV taky. Tak se chci optat jestli je to normální že je tam napětí, je to jako statická elektrika.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

To může být statická elektrika nebo špatné zemění mezi zásuvkami kam jsou přístroje zapojeny a používají 3 vodičovou vidlici.

V HDMI kabelech je standardně napětí 5V. To nejiskří.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Mám to zapojené v trojzasufce TV, AV,sat, DVD. Nemůže mi něco vyhořet?
    Naposledy upraveno uživatelem pazda: 01-02-2019 v 07:44

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2013

Ahoj,trošku oživím téma.....

Mám tv Sony 65xf8505 a doposud jsem používal standartní HDMI kabel, ktery byl zapojen ve zdířce s podporou ARC. Koupil jsem si premium kabel Genesis kde se píše na krabičce že je přímo na PS4.....je o dost silnější než puvodní ale asi nepodporuje ARC po připojení PS4 a TV je obraz bez signálu , ale třeba na zdířce HDMI4 to jde..... A chci se tedy zeptat zda je to ARC pouze přenos zvuku a na obraz 4K nemá vliv a zda jak mi bylo řečeno na jedné prodejně elektra je pravda že podpora 4K a HDR zobrazení umí pouze vždy jen jedna zdířka HDMI v TV??? A podle návodu si pry musím najít která to je??????? Zdá se mi to tedy dost divné a slyšel jsem to poprvé tak se raději zeptám zde....Děkuji za odpověd a případné vysvětlení.....

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

ARC je zkratka Audio Return Channel - tudíž je pouze pro přenos audia z TV např. do AVR.

Jestli má 65xf8505 HDR 4K podporu pouze na konkrétním HDMI vstupu se podívej do manuálu. Pokud to tak má, tak to bude mít uvedeno v manuálu. Pokud neuvedeno, tak všechny HDMI vstupy mají podporovat 4K HDR obrazový formát.

Podobná témata

1. Hdmi ARC
    Od pazda v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-01-2019, 13:15
  2. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 01-09-2013, 01:39
  3. TV a ACR prepojenie cez ARC HDMI
    Od MajoGabro v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 20:04