Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nelze přehrát blu-ray disky

Hulbon (8)|28.1.2019 22:44
Zdravím, blu-ray domácí kino nepřehraje blu-ray disk, dvd ano, jedná se Panasonic SA-BTT460(SC-BTT460EP) aktualizoval jsem firmware na nejnovější, ale bohužel nic, pokud máte někdo zkušenost nebo nápad, dejte vědět, díky předem
RoPo (6061)|29.1.2019 09:19
Nepřehrává jakýkoliv BD nebo jen něketrý BD? Originál - lisovaný nebo vypalovaný?

Může být vadný/slabý laser - vlnová délka pro BD je 405 nm. DVD používá 635-650 nm. Jak dlouho je mechanika stará a jak často používaná?
Hulbon (8)|29.1.2019 19:41
Je to rok 2013 tuším, koupil jsem z druhé ruky blu-ray originální disky, ani jeden ze tři to nenačte, vždy se objeví this disc cannot be played because of compatability problem, prehravac jsem koupil přes aukro, tudíž nevím jak často byl používaný, zkusit čočku vyčistit nějakým přípravkem? Ten co mi disky prodal tvrdí, že neoriginální blu-ray ještě nepotkal, tak nevím
RoPo (6061)|30.1.2019 09:21
Aha... Disk se tedy načte. Píšeš, že jsi aktualizoval firmware. Ok věřím, že máš poslední firmware.
Může být problém, že disk má nějaký Java applet a ten vyžaduje úložný prostor. Ten se využívá na SD kartě, kterou vložíš do přehrávače. Vlož do přehrávače nějakou prázdnou SD kartu s minimální velikostí 1GB. Pak zkus znovu BD disk vložit.
Foolproof (2713)|30.1.2019 13:09
Originální BR bývají také chráněné, např. můj Gladiator si bez připojení na net ani neškrtne. Já mám odemčené regiony, ale disk nelze přehrát může být i universální hláška pro rozdílný region.
:-?
Hulbon (8)|30.1.2019 16:18
Vložil jsem zformátovanou SD 8GB u jednoho blu-ray hláška "chech the disc" u druhého beze změny "disc cannot be played because of compatability problem"

---------- Doplněno v 16:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:17 ----------

[QUOTE=Foolproof;536683]Originální BR bývají také chráněné, např. můj Gladiator si bez připojení na net ani neškrtne. Já mám odemčené regiony, ale disk nelze přehrát může být i universální hláška pro rozdílný region.
:-?[/QUOTE]

Přehrávač je připojený k netu, jak zjistím region? ale to by nepřehrálo ani DVD ne?
Hulbon (8)|30.1.2019 21:03
[QUOTE=RoPo;536682]Aha... Disk se tedy načte. Píšeš, že jsi aktualizoval firmware. Ok věřím, že máš poslední firmware.
Může být problém, že disk má nějaký Java applet a ten vyžaduje úložný prostor. Ten se využívá na SD kartě, kterou vložíš do přehrávače. Vlož do přehrávače nějakou prázdnou SD kartu s minimální velikostí 1GB. Pak zkus znovu BD disk vložit.[/QUOTE]

Vložil jsem zformátovanou SD 8GB u jednoho blu-ray hláška "chech the disc" u druhého beze změny "disc cannot be played because of compatability problem" ještě jsem se dival na youtube a tam stelovali potenciometry, ale na to si asi netroufnu, neim ktery je pro blu-ay, do dvd rypat nebudu protože to jde, jeste zkusim cd
RoPo (6061)|31.1.2019 08:22
Zkusil bych BD, pokud seženeš, z doby, kdy byl vyroben přehrávač (kvůli otestování kompatibility). Zkusil bych tvoje BD disky v jiném playeru. Pokud nic z toho nepojede, tak jedině servis, kde udělají diagnostiku a pak by se vidělo, jestli to je vadou optiky nebo přehrávače či přehrávač na nové BD disky už nestačí.
Hulbon (8)|16.2.2019 23:25
Je jedno jak je sd karta zformátována? myslím tím systém souborů. fat nebo ntfs?
Foolproof (2713)|17.2.2019 11:01
Bude tam nějaká vada, mám Dune BD Prime 3.0 z roku 2009, přehraje všecko, stejně jako vypalovačka v PC, která je o něco mladší. většinou je v servisu sazba za diagnostiku závady kolem 200 Kč........