Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO GO, Chrome a 24 fps

KamilZ (10277)|24.1.2019 11:48
Při sledování HBO GO v (Chrome pro Windows, výstup na monitor 4K@60) se podle mě projevuje problém 24 FPS. Cca každou sekundu se to trhne. Neřešil jste to někdo? Nebo mám já něco špatně nastaveno? Ale v případě Chrome mě nenapadá co...
vivid.sk (11472)|24.1.2019 22:04
Pri sledovani zdrojov 24p zobrazovanych pri 60hz by nemal tento problem nastavat. Budes tam mat sice pulldown 3:2, ale ten sa vizualne chova inak.

Cukanie v sekundovych intervaloch (t.j. frame skip / repeat) suvisi skor so zobrazovanim 24p zdrojov pri 50Hz refreshi obrazovky (typicky pri zobrazovani 24p filmov cez rozne low-cost STB, ktore sice prehraju cokolvek, ale zobrazuju zdroj pri standaradnom refreshi 50hz).

Co by som skusil v ramci experimentovania:
1) zistit, aku fps ma zdroj (otestovat viac roznych zdrojov videi aspon pre porovnanie, ci sa to chova vsade totozne)
2) V nadvaznosti na bod 1) zmenit refresh na 50Hz, ak najdes 25p obsah (HBO HD vysiela OTA vsetko "zrychlene" pri 25p, teda totozny obsah s 25fps moze byt kludne aj na webe).
3) skusit dalsie browsery, ci sa to chova totozne.
4) prejst nastavenia GPU a skontrolovat podozrive nastavenia (zaskrknute rozne volby "plynuleho" zobrazenia pri video nastaveniach, atd.)

Funkcne riesenie:
pouzit KODI ako player s doplnkom HBO GO. Kedze KODI automaticky meni fps podla zdroja, problem by to malo vyriesit. Toto sa netyka sprznenych videi na urovni zdroja (nieje to neobvykle, stretol som sa s tym viac krat v TV, efekt bol rovnaky. Pri HBO to vsak neocakavam).
KamilZ (10277)|25.1.2019 11:49
Díky.

Ad 1) Jak zjistím kolik FPS má HGO GO? Je to prostě video v prohlížeči :-(
Ad 2) To bohužel neudělám, ani jeden monitor to nepodporuje: https://i.imgur.com/tlxPL7q.png
Ad 3) Zkoušel, stejné.
Ad 4) Prověřím. Ale kraví jen HBO GO. U Youtube, Vimea, DVTV apod. bez problémů.
Foolproof (2713)|25.1.2019 13:49
[QUOTE=KamilZ;536626] 1) Jak zjistím kolik FPS má HGO GO? Je to prostě video v prohlížeči [/QUOTE]

Grabnout obrazovku, pokud to nemá nahrávání (to by byla teda bída), ale když to nedokážeš zjistit, jak víš (viz nadpis) že problém je při pulldownu a 24 fps a není to něco jiného? Existuje rozšíření FPS Extension......
Podíval bych se, jestli to náhodou nejede přes Adobe, Chrome nemůže mít s HTML5 problém
adydasyt (1)|30.1.2022 17:45
[QUOTE=KamilZ;536626]Díky.

Ad 1) Jak zjistím kolik FPS má HGO GO? Je to prostě video v prohlížeči :-(
Ad 2) To bohužel neudělám, ani jeden monitor to nepodporuje: https://i.imgur.com/tlxPL7q.png
Ad 3) Zkoušel, stejné.
Ad 4) Prověřím. Ale kraví jen HBO GO. U Youtube, Vimea, DVTV apod. bez problémů.[/QUOTE]

HBO GO má všetok obsah v 25fps