Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set-top-box + HBO GO + Youtube

Montanab (3)|22.1.2019 13:05
Dobrý den,
mám starší TV LG s HDMI ale starým tunerem. Zvažuji koupi STB, konkrétně Emos EM170.
1. Půjde mi tam spustit Youtube? Půjde mi přes to spustit HBO GO (na netu)?
2. Můžete mi případně doporučit jiný vhodný levný STB, kde mi tyto dvě věci půjdou spustit?

Děkuji moc za každou radu či tip.
Karel
RoPo (6061)|23.1.2019 10:28
HBO Go potřebuje "škatuli" s Androidem nebo iOSem (AppleTV nebo iVěc + zrcadlit na AppleTV) nebo interní aplikací v daném zařízení. EM170 má pro YT interní aplikaci ve svém proprietárním systému, která by měla být postupně aktualizována výrobcem firmwaru. Obecně přehrávat YT buď opět na škatuli s nějakým Androidem naboe na iOS (AppleTV nebo iVěc + zrcadlit na AppleTV) nebo interní podpora dané škatule s proprietárním systémem.

Dle diskuzí EM170 v novém firmware YT přehrávat už umí. Portál HBO Go je podporován na těchto zařízeních.
Montanab (3)|23.1.2019 10:43
Děkuji za odpověď.
Když tedy zvolím STB Alma iHD s HbbTV, tak mi HBO GO půjde?
RoPo (6061)|23.1.2019 10:49
Položím polopatickou otázku.... Má Alma Android nebo iOS?


odpověď: nemá. Co z toho plyne? B-)


PS: HBO Go absolutně nesouvisí s HbbTV
Montanab (3)|23.1.2019 11:43
Aha. :-/
Na základě tohoto článku jsem usoudil, že to nějak půjde...
https://digital.rozhlas.cz/hbo-tlaci-svou-videoteku-vsemi-kanaly-vyuziva-k-tomu-i-televizory-divaku-primy-7213408
RoPo (6061)|23.1.2019 15:29
Distribuci "obsahu HBO Go" přes HbbTV musí podporovat ten, kdo na naladěném TV kanále v DVB-x poskytuje obsah. Např. v teresciálu je vysílán programový kanál ČT a ten přes HbbTV umožňuje sledovat svůj archív - iVysilani.
Obdobně Prima svoje Prima Play poskytuje také přes HbbTV.

Prima asi něco kuje či kula. Kdy bude/chce/chtěla přes svoje HbbTV přilepené ke svým programů chce poskytovat HBO Go na programovém kanálu Prima Max. Samozřejmě to bude za úplatu. Takže pokud Prima konkurenční či doplňující HBO Go poskytuje tímto způsobem přes svůj vysílací kanál, tak takto to možné je. Je třeba to vyzkoušet jestli je to vůbec aktuální, protože ten článek je rok starý. Navíc na podpoře HBO Go, na který jsem dával odkaz nic o HbbTV není. Je možné, že buď je to stále ve vývoji nebo Prima či HBO od tohoto distribučního kanálu - HbbTV - zcela pro ČR upustilo.