Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Kamera pro turistiku

Nováček Avatar uživatele krtenek
    Registrace
    Jan 2007

Mám krátce GoPro HERO7 Black, ale vážně uvažuju o výměně:
    - sice je stále zataženo, ale kvalitu záznamu jsem čekal dost lepší
    - stabilizaci jsem čekal rovněž lepší
    - nízká výdrž na na baterii
    - titěrný displej, horší ovládání.
    Výhodou je zase velikost a voděodolnost přístroje (i když ta v průběhu času nebude zaručena).

Doposud jsem používal HTC U11 a GoPro prostě není lepší.

Točím venku za pochodu (z ruky) ve full HD a 60 fps (kameru nemám nikde upevněnou). 2k nebo 4k neplánuju natáčet, resp. nemám kde zobrazit. Navíc cenově dostupné přístroje umí 25 nebo 30 fps, což mě nijak neláká.

Chci zařízení s větší kvalitou záznamu a ideálně i s optickou stabilizací. Šel bych buď cestou kamery nebo kompaktu. Kompakt se mi jeví lepší, protože zrcadlovku už prakticky nepoužívám, tudíž bych zároveň měl při focení čím fotit. Ale na druhou stranu chci radši kvalitní video. Takže dilema, zatím nevím kam se směřovat a zda jsou videa z kompaktu a kamery srovnatelná. U kompaktu je drobný mínus, že umí videozáznam jen 20 min.

Zatím jsem brousil jen u Sony:
    RX100 VI
    SONY FDR-AX53
    FDR-X3000.

Dál mě napadá nějaký Lumix.

Ta Sony FDR-AX53 je asi bez diskuse super.

Jak to vidíte, co by jste doporučili?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Ahoj Krtenek,
    Tvoja voľba na Sony FDR-AX53 je určite dobrá. Malá mašinka. Na 128 GB kartu dáš 5 hodín FULL HD 50p. Vie aj 4K. Stabilizácia vynikajúca (optika je na gyroskope).
    Tu je krátka ukážka:

S úctou
    Pipo

Registrace
    Jan 2007

Jojo, tvoje video jsem už viděl. Velmi pěkná kvalita - a to máš jen 25 fps. Co se týče kamer, tak jinou už pár dnů nehledám. Tuhle mám vybranou.

No, ještě mi přesto vrtá hlavou použít na natáčení kompakt - Sony RX nebo Panasonic Lumix. Tam je omezení v max. délce videa 29 min, což je nakonec jedno, jelikož foťák zvládne na baterii natočit max. cca 45 min (Sony lze nabíjet přes powerbanku, nevím zda při natáčení stihne dobíjet). Potřeboval bych, aby mi to někdo definitivně vyvrátil Sony fotí parádně.
    Naposledy upraveno uživatelem krtenek: 14-01-2019 v 17:33

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Zdravím Krtenek,

no mám aj foťáky na natáčanie. Panasonic Lumix GH5 je trošku veľký (relatívne). Ale teraz som si kúpil Panasonic Lumix GX 80. Má päťosú stabilizáciu čipu s možnosťou duálnej stabilizácie s objektívom. Možnosť natáčania 4K. Baterka vydrži cca 1 hodinu. Ak ho máš z Európy tak vo formáte mp4 20 minút, AVCHD 30 minút. Mimo Európy zakúpená bez blokácie času = čo vydrží baterka . Setový objektív, veľmi malý (12 - 32). Vyskúšané a porovnané s GH5-kou. Obrazovo zrovnateľné, GX 80 má ostrejší obraz (nemá lowpass filter). Samozrejme trochu iná ergonómia, ale dá sa zvyknúť. Ja som na GX80 dal objektív Panasonic Lumix 12-35 OIS s duálnou stabilizáciou. Ak si dáš pozor, nemusím používať flycam ani gimbal . Pošli mi email zašlem ti test GH5 vs GX80 čo som robil. GX80 môžeš tiež nabíjať z powerbaky cez USB.

Registrace
    Jan 2007

krtenek "zavináč" post.cz

Díky. Mrknu na ty Panasoniky.

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Ja bych jeste pripomel jakousi eko variantu (cenove), kamerky od Sony do ruky. Cenove pod $300 a pro venek je to postacujici. Na vnitrky uz nemaji velky senzor, tak zacnou sumet. Ale ja ji mam do kapsy, prave na cestach a vsude, protoze telefon zaznam je nanic (super zanam ale neni zoom a stabilizator, takze k nicemu skoro). Ta Sony ma dobry stabilizator. Nataceni je dokonce i mene "napadne", mas to v dlani, kde telefon nebo vetsi kamera vzdy pusobi zretelneji a je to vice vyzivave.

Ja mam Sony HDR CX 440, ale jsou tu i jine a samozrejme to neni na foceni

Pokud jsi nikdy nemel velkou kameru, tak si zrejme neuvedomujes jak nataceni velkou kamerou vpodstate i muzes menit sve okoli, a to treba nechces.

Registrace
    Jan 2007

V obchodě jsem měl v ruce HDR-CX450. Velikostně dobrý, hůř se mi zoomovalo. Ovšem pokud kouknu na videa na YT, obraz mi nepřijde tak dobrý jako u FDR-AX53.
    S rozměry to myslím nebude takový problém: 73 x 80,5 x 166,5 vs. 57 x 59,5 x 128,5.

filmar: Díky za video. Kvalitou jsou oba dva asi jako můj mobil.

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od krtenek Zobrazit příspěvek
    Kvalitou jsou oba dva asi jako můj mobil.
    Akorat, ze na mobilu nemuzes nic priblizit a trepe se to. Takze kvuli tomu je mobil nepouzitelny, protoze je k nicemu kvuli tomuhle. Jasne kazdy ho mame po ruce, takze nam nic neujde ale cena je ta, ze video je k h**** . Je spousta prekrasnych zaberu v reklamach na spickove video z telefonu a proto ma cela planeta videa z obrazkama svych deti , kocek a psu jak si hraji, kde kupodivu ten co natacel ma zaroven parkinsona a zaroven probiha v te lokalite zemetreseni. A to v lepsim pripade, protoze vetsinou jim pri zaznamu padne i neprostupna mlha, protoze se rozhodli v zaznamu zoomovat.

Registrace
    Jan 2007

Já si na svůj HTC U11 nemůžu moc stěžovat. Video sice nemá optickou stabilizaci, ale bez problémů se na něj dá koukat. Samozřejmě statické záběry jsou ještě lepší. O zoomu nemluvím, je pouze digitální.

Registrace
    Jan 2007

Pořád mi vrtá hlavou možnost ušetřit. Co říkáte na CX625 nebo CX450?
    4 k nepotřebuju. Má smysl o nich uvažovat s ohledem na kvalitu záznamu a stabilizaci?

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

To krtenek.
    Mne tam chýba hľadáčik a je tam len digitálna stabilizácia. Určite by som si to pred kúpou minimálne vyskúšal v nejakom obchode.

Registrace
    Jan 2007

Jen digitální? Na Sony.cz píšou: "optický stabilizátor obrazu SteadyShot s pětiosým inteligentním aktivním režimem".

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

U me Sony HDR CX440 je opticky, prave proto jsem byl prekvapen a jsem s tim spokojeny, ty male kamerky dneska opravdu jsou proste o tridu jinde nez drahe telefony, ale protoze ty kamerky se zda uz nekdo nekupuje, tak si lidi mysli, ze telefon jim staci. Je to opravdu o necem jinym v terenu a na spontanni pouziti. jdes po horach , kameru drzis v ruce a jdes a jsou to naprosto pouzitelne zabery, kde zabery s telefonu jsou nepouzitelne. Musis stat, znehybnit vse a nedej boze, ze ti nekdo utece z fokusu, tak zas nic, okoli je take dynamucke a v pohybu. V mistnosti je to moc nepouzitelne , ale to i telefony, nema to dost svetla.

Sedis treba na predstaveni a potomek hraje na piano, tak si to priblizis a je to pouzitelne, z telefonem vpodstate o nicem, musel bys k nemu prijit a stat se volem jak lidi okolo co to delaji, kde vstavaji a toci decka i s iPadem. Kde se pak vsechny tyto akce vypadaji jako tiskove konference.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Citace Původně odesláno od filmar Zobrazit příspěvek
    Zdravím Krtenek,

no mám aj foťáky na natáčanie. Panasonic Lumix GH5 je trošku veľký (relatívne). Ale teraz som si kúpil Panasonic Lumix GX 80. Má päťosú stabilizáciu čipu s možnosťou duálnej stabilizácie s objektívom. Možnosť natáčania 4K. Baterka vydrži cca 1 hodinu. Ak ho máš z Európy tak vo formáte mp4 20 minút, AVCHD 30 minút. Mimo Európy zakúpená bez blokácie času = čo vydrží baterka . Setový objektív, veľmi malý (12 - 32). Vyskúšané a porovnané s GH5-kou. Obrazovo zrovnateľné, GX 80 má ostrejší obraz (nemá lowpass filter). Samozrejme trochu iná ergonómia, ale dá sa zvyknúť. Ja som na GX80 dal objektív Panasonic Lumix 12-35 OIS s duálnou stabilizáciou. Ak si dáš pozor, nemusím používať flycam ani gimbal . Pošli mi email zašlem ti test GH5 vs GX80 čo som robil. GX80 môžeš tiež nabíjať z powerbaky cez USB.
    Dobrý deň. Prosím p. Filmára o zaslanie odkazu na porovnanie GX80 - GH5. Ďakujem. jan.asverus@gmail.com

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 06-03-2014, 07:07
  2. Kamera pro začínajícího kameramana
    Od Loutis v sekci Videokamery
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 24-05-2011, 20:08
  3. kamera pro amatérské filmy?
    Od tommmyt v sekci Videokamery
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 11:26