Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VirtualDub a X264

maxima (134)|7.1.2019 17:08
Ahoj, v praxi si umim pomoci jinak, frameserver a BAT soubory, ale práce v VDubu se nekdy hodi diky filtrum a pro kratka videa, tak bych to rad rozchodil.. Když nactu do VD video, celkem jedno jaky format, nejprve zahlasi ze chybi knihovna myslim FFmpeg (nejsem si jisty), ale ihned pote je video nacteno. Kdyz zadam v zalozce video kompresi, kodek x264 a chci exportovat zahlasi _ video compression error: An unknown error occured (may be corrupt data) (error code-100) a spadne. Když nejedu ve VD a použiju třeba ty BAT soubory, nebo Megui, tak x264 jede normalne.
Mam tri verze VD a na všech to dela, ale na jinem compu u tech stejnych videi to nedela a jede standartne, takze to musí byt v PC a nastaveni. Netusi někdo, kde je chybka ?
Maxim
Foolproof (2713)|7.1.2019 18:18
Doporučuji přejít na VirtualDub2 - https://sourceforge.net/projects/vdfiltermod/

X264 i HEVC používám VfW.
i[ATTACH=CONFIG]34979[/ATTACH]

Na vstupu dávám DirectShowSource.
snap020.png
maxima (134)|8.1.2019 10:28
Ahoj, ten mam také a dela to rovněž, to nebude ve VD, ale v PC. Ale je to asi slozitejsi. V Megui totiž a to jsem zkousel včera při nacteni souboru primo do Megui skriptem se při konverzi zasekne také a udela jen první snímek a dal nic, nehavaruje jen se kousne a dela ze proces bezi, ale nic se nedeje. Ale když to do Megui nactu z Vegasu přes frameserver, tak to normalne jede az do konce.
Takze to vypada, ze to ten Vegas nejak do toho Megui davkuje a jede to v hohode, ale samotne video bez frameserveru se při konverzi kousne. To same bude urcite i v tom Dubu. Něco jsem googlil o DEP a vypnuti kontroly pro konkretni programy tretich stran, ale ještě jsem nezkousel. Mozna odinstalovat kodeky. Nevim, na netu je o te chybe 100 pomerne hodne, ale většinou pokazde jiné reseni. Tady snad pro znalce, mozna AI a skutečnost ze přes frameserver to jede a samotne video ne.
Mozna ještě ten format na kterem jsem zkousel. 1920x1080 50p kontejner MP4.
Maxim
Foolproof (2713)|8.1.2019 11:37
VDub má taky frameserver.
Zkus jak jsem psal výše otevřít pomocí DirectShowSource, je na to plugin, potom nepoužije interní automatický, asi FFmeg, ale to co má v systemu nejvyšší merit.
maxima (134)|9.1.2019 10:19
Ahoj, to jsem zkousel většinou mam skripty napsane s DirectShow. VD to video ve scriptu otevre, normalne s nim muzes pracovat na ose jede, ale jak das kompresi a ten H264 tak to nekousne. Zajimave je, ze ostatní kodeky jako UTvideo, Lagarith a všechny další normalne jedou. Jediny x264 nejede. Odinstaloval jsem kodeky, preinstaloval, proste stále stejne. Frameserver ve VD jsem taky zkousel jako transfer do MeGui a nepodaval tomu Gui zadne snímky. Protestuje. Fakt nevim co tomu je.
maxima (134)|9.1.2019 10:38
Mozna ještě pises, ze tim DirectShow pouziva jiné nez vnitrni. Co to otocit, vynutit ty vnitrni, (protože jsem zkousel vždy s DirectShow) ale tady nevim, kde ma VD vnitrni x264, nic jsem nenasel , kde to mohu dohledat ? V tom BAT od AI jsou umistene v adresari Tools a odtud to video konvertuje, ale jak je to u VD netusim.
maxima (134)|9.1.2019 13:56
Ve virtualdubu2 se mi podarilo zjistit vice, hlasi chybu x264 warning: MB rate (408000) >level limit (245760) ze by to souviselo s datovym tokem ?
ai (2993)|10.1.2019 19:25
Po googlovani te chyby, vetsinou jim to zpravi mod4.
Filtry nektere potrebuji ten mod, nebo mozna z nejakeho duvodu i bez. Ujisti se, ze tve video ma rozliseni, ktere je delitelne 4, jestli to pojede.
ai (2993)|10.1.2019 19:37
Nebo bys mohl zkusit pouzit primo ten avisynth skript a nacist jej do VirtualDub2, muzes treba rozjet nejaky BAT , zrusit ho (hned jak se rozjede kodovani do x264) jej a pouzit avs skript z Temp slozky.
Pozor musel bys pouzit VirtualDub2 32bit, ne 64bit. Protoze mas Avisynth 32bit.
maxima (134)|11.1.2019 16:00
AI ahoj, tu delitelnost jsem také nasel a nepomohlo to. Jinak když zacnu scriptovat a používat BAT je jednodusi používat tu tvou metodu a obejit VD. Proste jsem chtěl jednoduse kratka videa delat ve VD s temi in filtry. Divne je ze na druhem kompu ta sama videa chodi normalne, také je divne, ze X265 normalne spusti kompres. Jen ten x264 ne. Ted to holt dostanu ven UT kodekem jako nekomprimovane, ten kodek je super a pak to dam do vegasu nebo zmensim ve tvem BAT, jeden krok navíc.
Mam rad když vse slape jak ma tak jsem myslel, ze někdo vi kde by mohl byt problém, když uz to VD normalne umi na jeden klik.
Maxim
maxima (134)|18.1.2019 10:14
Ahoj, navazuji na předchozí. Trochu jsem pošťoural nastaveni kodeku a nektere odinstaloval, vypada to na kolizi filtru, nebo koderu. Podarilo se rozchodit VD2 64b verzi, ale nechodi VD2 32b verze. S tim uz se da zit, ale nejaky napad na 32b (ne všechny filtry jsou pro 64b verzi VD)? Nyní knihovna filtru audio video dekoder ffdshow a Shark007(32b 64b).
Maxima
ai (2993)|19.1.2019 16:13
ten frame server z VirtualDubu2 musi jet, ale nacitej ho do Avisynthu, a az pak ten skript nekam nacti

pozor na VirtualDub, nativne jede v BT609, takze porovnej vysledky, poznas to v cevenych barvach, pokud ma nekdo cervenou bundu tak ty videa porovnej, aby to nebylo vice do oranzova