Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výber 4k TV do 1000 Eur

streetcorp (13)|4.1.2019 22:31
Ahojte potrebujem poradiť...chcem kúpiť telku v cenovej relácii 1000 eur max ...budem to mať na hranie Xbox One X a pozeranie 4k filmov a pozeranie športových prenosov...budem na ňu pozerať z cca 2 metrov...100 hz panel aby to malo..Bluetooth,dobrú odozvu,pekné jasné farby keďže som filmový fanúšik...na Os nezáleží...čo som pozeral tak nevyzerá zle Samsung QE55Q6FN je za 999 eur tak to by šlo...len sa bojím toho že je to Samsung...Sony Bravia KD-55XF9005 tá je trošku cez rozpočet ale ešte by som to uhral...Kvalitatívne čo by z týchto dvoch dvojíc vyšlo lepšie ??...čo som mal telky resp čo mám tak len Sony a Panasonic a absolútna spokojnosť ...plazmu od Panasonicu mením po cca 8 rokoch a stále ide...Telku nekupujem na tri roky ani na štyri...chcem aby čosi vydržala za tie peniaze...dik za návrhy
vivid.sk (11472)|4.1.2019 22:53
Sony XF9005
streetcorp (13)|8.1.2019 21:58
Je to ťažké rozhodovanie popravde :) ...Bravia má krajšie farby plus direct led usb3.0 statický kontrast 6000 proti 4000 čo má Samsung to je dosť rozdiel podľa mňa...ale viac funkcií ktoré využijem má Samsung hlavne mi ide o freesync resp prepojenie Tv z hernou konzolou a má aj lepšiu odozvu.Ale je tu Ale :D Ako je na tom teraz Android v TV ??...veľa krát som čítal tuším aj tu na fóre že TV sa z ničoho nič samé reštartovali...ďalšia vec čoho sa bojím tentokrát pri Samsungu je prehrávanie 4k formátu cez USB 2.0 telka za liter ale ako bude TV ten dátový tok stíhať aby to nesekalo to som zvedavý...máš s tým skúsenosti ??... 4k formát môžem prehrať aj cez Xbox ale zapínať ho keď mám TV ktorá vie prehrať 4k ?! :( ...pôjdem niekam do obchodu pozrieť či je v obraze až taký veľký rozdiel ako je to podľa papiera...
vivid.sk (11472)|8.1.2019 22:42
USB 2.0 je uplne v pohode, ten nam vystaci aj do dalsieho video standardu a s prehladom bude stacit (realne maximum okolo 30MB/s = 240Mbit), skor by som riesil nepouzitelnost playera, pretoze neprehrava DTS.

V obchode nic nezistis, TV su nastavene mizerne, naviac je tam vela svetla. Ak planujes TV pre 4K obsah s HDR, tak jedine TV s FALD (ako SONY), inak to ani nema vyznam riesit, ak to myslis s prehravanim 4K obsahu seriozne. Treba si uvedomit, ze pri prehravani HDR10 zdroja sa nam z nativnej ciernej 0.04cd/m2, ktoru vidime pri SDR stane mnohonasobne horsia cierna, kedze panel je podsvieteny podstatne intenzivnejsie. A ak nemas TV s FALD, mas hnusnu ciernu, horsiu ako ISP TV spred 10 rokov (uplne seriozne).
streetcorp (13)|9.1.2019 11:33
Čo sa týka Panasonic TV je niečo rovnako kvalitné ako Sony 9005 za takú istú cenu ??...lebo ja čo som pozeral by som povedal že skôr nie :D cenová relácia 1500 a viac :/ ...Čo sa týka rýchlosti Androidu som čítal že na tv to bohvie aká sláva nieje...v Marci by mali byť nové 9005-ky tak možno táto staršia XF pôjde o čosi dole...ale o moc asi nie...
vivid.sk (11472)|12.1.2019 22:14
Panasonic ma malo zaujimavych TV, jedna z nich je OLED (80x/9xx) a jedna najvyssia rada LCD. Ostatne nic, co by stalo za pozornost.