Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie TV,BlurayDVD,set-top box,Soundbar JBL Bar 2.1

Siso777 (1)|2.1.2019 16:47
Ahojte
Chcel by som vas poprosit o pomoc pokial ide o napojenie cez HDMI vsetkych zariadeni . Ide o TV Samsung , Bluray Sony UBP-X800,JBL Bar2.1 a set-top box (Magio Tv)

Po prepojeni DVD - HDMI OUT do JBL -HDMI IN ( jeden HDMI Kabel) nasledne JBL-HDMI OUT do TV-HDMI IN (druhy HDMI Kabel) bezal zvuk aj obraz v poriadku.

Po prepojeni Set-top boxu s TV tiez HDMI kablom obraz ide avsak zvuk nie . (ani z TV ani z JBL) zvuk z TV nabehne az po 10 minutach ked sa JBL dostane do Stanby modu a zvuk vzapati zacne ist z TV.

Na set-top boxe mam iba jeden vstup na HDMI kabel cize to neviem neako spojit aj s JBL aj s TV.

Viete mi poradit ako by som to mal ponapajat aby zvuk siel z JBL aj pri pozerani televiznych kanalov aj DVD nosicov z Soundbaru JBL ?

Dakujem za pomoc
vivid.sk (11472)|2.1.2019 18:52
Kupovat si soundbar s jedinym vstupom (ak si ho chcel pouzivat ako A/V switcher) nieje uplne idealny napad (obvykle univerzalne zapojenie je: vsetky vstupy do AVR (HDMI IN) a jediny (HDMI OUT) do TV.


Aktualne mozes pouzit zapojenie vsetky vstupy do TV a z TV opticky audio vystup do soundbaru. Fungovat by to malo, s istymi obmedzeniami (napriklad nutnost mat zapnutu TV, v pripade pocuvania audia z akehokolvek zdroja).