Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

optoma hd 141x vypinání

daducik (17)|1.1.2019 13:48
Dobrý den,mám optomu hd 141x a po hodině sledování projektor začne vyhledávat signál,naskočí ale pak jde vše bez zvuku, mám ho propojený přes AV receiver ONKYO TX-NR656 a filmy pouštím z NVIDIA SHIELD ten je také zapojený do AV receiver.SHIELD vypnu a vše jde.Když filmy sleduji přes tv tak se nic takového neděje.Projektor mám dva roky a nikdy mi to nedělalo.Nevíte čím by to mohlo být?Projektor jsem rozebral, abych ho vyčistil od prachu, ale uvnitř byl čistý tak nevím čím by to mohlo být,lampa má nasvíceno 380 hodin.
vivid.sk (11472)|1.1.2019 15:10
- Robi to presne po hodine vzdy, alebo je to nahodny cas
- Bez zvuku, myslis, ze prestane hrat ONKYO.

Nasledne to riesis ako, restartom AVR / projektora / SHIELDu. Kedy to nasledne nabehne?
daducik (17)|1.1.2019 15:14
Pak se to opakuje znova také asi po hodině ale když filmy pouštím na tv kterou mám napojenou také na onkyo tak to nedělá.
RoPo (6061)|2.1.2019 08:20
Jak dlouhý je kabel k projektoru? Je kabel v celku? Je Onkyo dobře chlazeno?

Když jsem měl Onkyo 616 tak občasné problémy s HDMI byly - odpojování. Po výměně za Denon problémy zmizely. Je možné, že Onkyo má HDMI vstupy a výstupy výkonově slabší a tudíž na delších kabelech či po větším zahřátí zlobí nebo má hůře provedené konektory. Každopádně jen po výměně AVR za AVR od jiného výrobce občasné problémy s Okyem zmizely.

Nicméně bych v tvém případě zkontroloval kabel k projektoru.
daducik (17)|3.1.2019 15:50
Kabel mám dlouhý 15m,je možné že je to kabelem.Ještě zkusím projektor napojit pouze do SHIELDU.
RoPo (6061)|4.1.2019 08:48
Nad 10m už to většinou chce zesilovač sic kabel může fungovat i bez zesilovače. Zkus na zkoušku kratší kabel, jestli to jde.
riddle (108)|6.1.2019 14:08
Nebo investovat do optického HDMI kabelu, už tady v ČR se dá koupit docela za dobrou cenu a už udávanou propustností az 18Gbps. Mrlni na CZC a tam by jsi je měl najít.
RoPo (6061)|7.1.2019 10:59
Optický HDMI je fajn, ale pokud je kabel veden s menšími poloměry ohnutí, tak optika nesnese menší poloměry ohnutí (průvlaky v husím krku).
Stejně obsahuje aktivní převodník obdobně jako normální HDMI kabel se zesilovačem.
riddle (108)|8.1.2019 08:54
při vzdálenostech 10-15m je to OK pokud na tom neuděáš uzel :-)