Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EAGET M6 - sdílení dat

Krtek999 (4)|28.12.2018 22:02
Ahoj,
prosím o radu jestli někdo neměl podobný problém. Centrum EAGET M6 je ve stejné síti, najde PC (win7). Ale na pc se nešlo dostat, centrum stále vyžadovalo nějaké heslo. Nikde hesla zadané nejsou, vše je přístupné z jiných PC, tabletů mobilů, bez problému. Hledal jsem a našel tohle starší téma:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28073-Eaget-M6-problem-sdileni

Provedl jsem úpravu registrů, nyní už se dostanu na PC a vidím i disky, v PC jsou dva disky. Jeden je rozdělen na tři a na oba dva (jeden není sdílen) je možné se dostat a data prohlížet, ale pak tam mám další disk a byť je vše nastaveno stejně, na disk se nedá dostat, stále to chce nějaké heslo, několikrát jsem zkoušel vše možné přenastavit, ale nic.

Neřešil někdo podobný problém?

Předem díky za rady.
KamilZ (10277)|29.12.2018 12:34
Něco rozdílného tam mít budeš. Dej sem (v lidské podobě) výpis příkazů:
[CODE]powershell "Get-SMBShare | Format-List -Property *"
powershell "Get-SMBShare | Get-SmbShareAccess"
[/CODE]
jarino1978 (8045)|29.12.2018 18:41
[QUOTE=Krtek999;536231]Ahoj,
prosím o radu jestli někdo neměl podobný problém. Centrum EAGET M6 je ve stejné síti, najde PC (win7). Ale na pc se nešlo dostat, [/QUOTE]
skôr, ako si všetko pomeníš a nič nepôjde, radšej sprav reinštaláciu w7, alebo rovno si kúp w10 a pri inštalácií nedaj pokyn na heslo do systému. Následne si nastav zdieľanie všetkých HDD v PC.
Krtek999 (4)|30.12.2018 15:34
KamilZ: Rád bych, ale to nevím jak udělat.

---------- Doplněno v 15:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:32 ----------

[QUOTE=jarino1978;536246]skôr, ako si všetko pomeníš a nič nepôjde, radšej sprav reinštaláciu w7, alebo rovno si kúp w10 a pri inštalácií nedaj pokyn na heslo do systému. Následne si nastav zdieľanie všetkých HDD v PC.[/QUOTE]

Je to úplně nová instalace a heslo nebylo při instalaci zadáno.
jarino1978 (8045)|30.12.2018 23:28
keďže ide o starý stroj, doporučujem vymeniť za niečo "normálne". Tuto na fóre sa popisuje tvoj problém tu : https://www.tvfreak.cz/recenze-eaget-m6-jen-dalsi-z-mnoha/4472-4
Avšak už podpora od výrobcu nie je ( a ani vlastne nikdy nebola ), čiže ber to tak, že si radšej ušetri nervy a hoď ho do koša.
Ak si ešte pamätám, tak som mal kedysi Xtreamer Pro, čo je podobný ročník, podobný HW, ale tam išlo všetko OK. Možno dodnes existuje aj alternatívny FW ( ako bol kedysi aj na Xtreamer Pro ), ale to je už len varenie z vody.
V tomto človek asi neporadí, keď to vo FW výrobca odflákol.

---------- Doplněno v 00:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:23 ----------

ešte ma napadlo paradoxne jedno. teraz ale fakt neviem, či si dobre spomínam, ale paradoxne som myslím musel hodiť heslá do win, aby zdieľanie fungovalo. meno a heslo sa potom nastavilo priamo v prehrávači. Bez mena a hesla to nešlo.
Ale fakt už neviem, tak ti nechcem poradiť blbosť.
Krtek999 (4)|31.12.2018 11:37
Tak teď jsem se hodně pobavil po všech těch trápení. :D :D :D
Nejednoduší řešení a funguje to. To bych se fakt picnul. Vytvořil jsme ještě jeden účet, dal tam hesla a jde to. :D :D :D

Díky moc za radu.
jarino1978 (8045)|1.1.2019 23:02
tak to som rád, že som pomohol. :-!!!