Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X96 MAX TV Box - nejde zařadit SPDIF

danton (51)|28.12.2018 20:40
Zdravím.
Nejde mi u X96 MAX TV Box https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009773246649.html?wid=1433363#goodsDetail zařadit v nastavení SPDIF. V nastavení ho zafajfkuji ON a opustím nastavení. A zvuk nic. Podívám se znovu do nastavení a SPDIF ale už není označené. Zopakuji a tak stále dokola s výsledkem nic. Předevčírem to ještě fungovalo. Po vypnutí a pozdějším zapnutí už se SPDIF nechytá. Přes HDMI a A/V (jack) zvuk jde.
Nikde jsem o tom nic nenašel, tak snad tady.
Díky.
jarino1978 (8045)|29.12.2018 18:43
prehrávač si kupoval asi kvôli cene ( ? ), takže ideš na Androide. Tam je všetko na nič. Keby si kúpil napr. S912, tak tam dáš CoreElec a pôjde ti všetko. Odporučím továrny reset .
danton (51)|29.12.2018 18:54
Tovární reset jsem už zkoušel a nepomohlo.
Vyměnil jsem kabel a v nastaveni Androidu je to stále jak bylo. V Kodi SYSTEM-System-Zvuk-Vystupní zvukové zařízeni je řádek Výstupní zvukové zařízení šedý, neaktivní, takže není jak přepnout. Předtím to šlo. Je tam u něj napsané android, audiotrack. Aktivní je až pod tímto Počet kanálů.
Když vytáhnu optiku kabel ze zesilovače, tak ta koncovka svítí jasně a zřetelně jak žárovka.
Kvůli ceně ani ne, šetřit nemusím, ale začínám a byl na doporučení z fora xbmc-kodi.cz. Už je na cestě https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=1640583 z českého skladu Fast-23, ale tento asi už s takovou neprodám.
jarino1978 (8045)|29.12.2018 19:04
kto ti doporučil S905X2, asi nebol pri zmysloch. Ten Beelink je OK, ale zmier sa s tým, že do 3 rokov pôjde do koša ( začne sa ti prehrievať na 100 stupňov ). Ale zasa pri tej cene je to aj tak jedno. Sám mám 4 ks Beelink, jeden ks odišiel po 3 rokoch, ostatné to čaká podľa používania. Keď ho budeš mať doma, tak tam daj toto :
https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases

Ale budeš musieť stiahnuť súbory k ovládaču ( pre GT1 ): https://www.dropbox.com/sh/w60gx2c66rpmb4e/AAAVeDersy7MJFCESRCAEGcVa?dl=0
a dať ich sem :
beelink_gt1 - daj do configfiles/rc_keymaps
rc_maps - daj do configfiles


Ešte teda skús update Kodi ( neviem akú tam máš verziu ), alebo neviem, či máš rovnako nastavený AVR, ako predtým . AVR nie sú v tomto user friendly, občas im treba nanútiť potrebný vstup.
danton (51)|29.12.2018 19:09
Díky za rady.
Teď si uvědomuji, že zvuk začal vynechávat přes SPDIF. Trvalo to asi dva dny, prvně čas od času a až to bylo už neúnosně často, tak jsem to přepl na A/V výstup a dodíval se. Pak vypnul a po zapnutí SPDIF je mrtvé.

Mám tam Kodi 17.6. Dělá to i na původním co byl předinstalovaný.
jarino1978 (8045)|29.12.2018 19:11
možno teda problém v AVR a nový player ti to neporieši \\/
danton (51)|29.12.2018 19:14
Ještě mi, prosím Tě, napiš který CoreElec stáhnout z té stránky. Je jich tam několik pro 912.
jarino1978 (8045)|29.12.2018 19:18
danton (51)|29.12.2018 19:22
Díky moc.
danton (51)|29.12.2018 22:35
[QUOTE=jarino1978;536260]CoreELEC[/QUOTE]
Ještě jeden dotaz. Proč CoreELEC, všude čtu že je lepší LibreElec.
vivid.sk (11472)|29.12.2018 23:12
Neda sa povedat, ze je/nieje lepsi. CE je pokracovatel LE, vzhladom k tomu, ze z timu LE odisli ludia, ktori sa starali o platformu amlogic a spravili si fork s novym nazvom. Predpokladam, ze LE uz nebude vychadzat v novych verziach. CE je aktualne beta a coskoro bude uvolnena stabilna verzia s KODI 18 Leia.

P.S. k problemu vyssie so SPDIFom: Na mojom boxe (x96) bez ohladu na to, aky vystup zvolim, totozne audio je aj na vystupe SPDIF. Cize aj ked zapnem vystup HDMI, totozne audio ide do SPDIFu, preto ani nastavenie nema na to vplyv. To vypadavanie o ktorom pises vyssie evokuje hardwarovy problem (zle zasunuty kabel, zlomeny kabel, atd)
danton (51)|29.12.2018 23:14
Díky.
whitesak (406)|30.12.2018 14:42
[QUOTE=vivid.sk;536268]bez ohladu na to, aky vystup zvolim, totozne audio je aj na vystupe SPDIF[/QUOTE]
Ano je to tak. Architektura na HW úrovni u všech SoCs Amlogic S9xxx je udělaná tak, že zvukový výstup se vždy posílá současně jak do SPDIF (Toslink) tak do HDMI. A nastavení v KODI nebo OS na toto nemá vliv. Takže souhlas, vypadá to na nějaký HW problém...
danton (51)|30.12.2018 16:54
[QUOTE=vivid.sk;536268]To vypadavanie o ktorom pises vyssie evokuje hardwarovy problem (zle zasunuty kabel, zlomeny kabel, atd)[/QUOTE]
Tak to máš nejspíš pravdu s HW. Kabel je určitě O.K, protože jsem ho vyměnil za nepoužitý, nerozbalený a stejný výsledek. Zesilovač mě ani moc nenapadl, protože je 14 dní starý / nový.
jarino1978 (8045)|31.12.2018 00:11
ešte skús v menu systému Android vypnúť automatickú detekciu zvuku pri zasunutom optickom kábli. Tieto moderné krabičky poznajú všetko cez HDMI, staršie stupne viac menej ignorujú.
danton (51)|3.1.2019 14:42
Dnes dorazil Beelink GT1 Ultimate. Po zapojení SPDIF do té samé sestavy (jen jsem prohodil kabel z jednoho stroje do druhého), tak zvuk jde. Takže bude porucha asi ve výstupu SPDIF X96 MAX TV Box. Tam to stále nejde zařadit.
danton (51)|3.1.2019 15:38
Co se týče teploty, tak jsem hrál AVATAR HDR, teplota se celou dobu drží i po těch dvou hodinách hraní na 49 stupních jak ze Stream Cinema cz/sk, tak to samé z NASu.
Někde na netu jsem narazil na test, že měli dva Beelink GT1 Ultimate, po rozebrání zjistili že v jednom je pasivní chadič a v druhém chybí. Tak si asi kápl na bezchladičový kus pro Sibiř...
Jinak šlapu na Kodi 18RC4 2019-01-03.
Schází mi po předchozí zkušenosti A/V jack výstup. Taky že nemá připojení externího čidla IR jak má X96 MAX TV Box. Teď se už hůř zaměřuje D.O. Takže budu hledat znovu S912, který by měl tyto dvě věci.

https://www.dx.com/p/z69mini-android-7-1-smart-tv-box-amlogic-s912-wi-fi-set-top-box-media-player-with-2gb-ram-16gb-rom-eu-plug-2013121#
sliv (1)|5.2.2019 16:42
taky jsem poridil x96 max v domeni,ze vyuziji spdif a mam stejny problem. povedlo se prijit na zpusob jak spdif zprovoznit?
danton (51)|5.2.2019 18:48
Vyřešil jsem to jednoduše. Prodal jsem ho.
whitesak (406)|5.2.2019 20:06
[QUOTE=sliv;536920]povedlo se prijit na zpusob jak spdif zprovoznit?[/QUOTE]
Řekl bych, že nejlepší způsob, jak vyřešit potíže na originál firmware (Android) je Android nepoužívat a používat Libre/CoreELEC. :-)
danton (51)|5.2.2019 20:20
Nepomohlo.
whitesak (406)|5.2.2019 20:32
Aha. Takže jak bylo zmiňováno na předchozí stránce diskuze - zdá se že to je prostě HW vlastnost - problém tohoto modelu. Zajímavé ...
ac3 (59)|14.2.2019 10:33
Zdravím, tak sa aj ja pripájam k nešťastníkom s týmto problémom ktorým nefunguje SPDIF výstup z krabičky. Tak isto mi ide zvuk iba z HDMI, má SCISHION V88 PRO s ArmLogic S905X, momentálne fungujem na poslednom CoreElec 8.99.2 ale spätne som skúšal všetky aj LibreElec a SPDIF nikde. Ja mám aj tú smolu že síce fungujem na SD karte ale už dávno som si LibreElec uložil na do NAND čiže nemôžem to vyskúšať na Androide.
Začal som pátrať a myslím si že bude problém v konfig. súbore pretože nikde v nastaveniach žiadny SPDIF nevidím, napríklad ak vojdem v KODI do:
Nastavenia/systém, otvorím položku audio a v prvej kolónke otvorím:
Zariadenie pre výstup zvuku a tam mám tri možnosti výberu:
1, ALSA: Default (AML-M8AUDIO Analog), PCM
2, ALSA: AML-M8AUDIO, HDMI
3, PULSE: Default, Bluetooth Audio (PULSEAUDIO)
Nikde tam nevidím spdif, iba HDMI a tak isto aj ak prejdem v nastaveniach AUDIO a pod kolónkou Preposielanie zvukového signálu kde sa zapína/vypína povoliť preposielanie zvukového signálu tak o riadok nižšie mám označené v šedom natrvalo s nemožnosťou zmeny Zariadenie na preposielanie signálu - ALSA: AML-M8AUDIO, HDMI
Neporadí niekto kde nájdem v strome KODI potrebný config a kde by som to mohol a ako by som to mohol upraviť, prípadne čo prepísať, pripísať?

---------- Doplněno v 10:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:30 ----------

Našiel som v KODI/storage/.kodi/userdata a tam som otvoril guisettings.xml okrem iného toto:
true
false
2
ALSA:hdmi:CARD=AMLM8A UDIO,DEV=0
0
1
3
false
true
false
1
false
true
ALSA:hdmi:CARD= AMLM8AUDIO,DEV=0
30
48000
false
true
1
false
20

Alebo možno bude problém v samotnom dtb.image, niekde sa mi zdá že som to dávnejšie na nejakom fŕe čítal ale nemôžem to nájsť.Dík za každý nápad, myšlienku ako by sme to posunuli ďalej.
ac3 (59)|14.2.2019 13:25
...no, tak po dlhšej úvahe prichádza do úvahy že Chiňan zabudol zapojiť alebo sa ani nesnažil dať do krabičky SPDIF a dal tam iba konektor a hotovo. Zarobil.
danton (51)|14.2.2019 13:35
No nevím. Jak jsem psal v úvodním příspěvku, mi SPDIF šel, pak začal vynechávat a nakonec mrtvo. Takže ušatí kluci to zapojili, ale něco se odporoučelo.
ac3 (59)|15.2.2019 09:47
Tak to ma podržte, som dostal info že moja krabička SCISHION nemá optiku ale koax a ja som tam pchal toto: https://www.aliexpress.com/item/Hot-Toslink-Plug-to-3-5mm-Mini-Digital-Optical-Cable-Adapter-Male-to-Female-Fiber-Optic/32820730128.html?spm=2114.10010108.1000023.4.64172d1cHSAx97 , dúfam že sa mi tu nebude nikto smiať, pre istotu tu prilepím foto keby mi to niekto potvrdil: http://cs5-2.4pda.to/8940880.jpg , http://cs5-3.4pda.to/8940881/SCISHION-V88-PRO-%28PCB%29--s2.jpg?b0929504f343e879e1aee42a06adc447., ak je to pravda, potom je to hanba na celý život a ešte jeden link: https://androidtvbox.eu/scishion-v88-pro-review-android-tv-box-powered-by-amlogic-s905x/ ........
Saxel (2279)|15.2.2019 09:53
No jasně, máš tam coaxial S/PDIF, čili potřebuješ metalický kabel a né optický, to je celé. :-D Já ho mám u mého boxu také - jack 3,5mm.
ac3 (59)|15.2.2019 10:46
...aha, jack 3,5 mm. A ešte "šťastie" že na AVR DENON mám iba dva optické vstupy, žiadny coax, tak keď sa darí tak sa darí. Ale zasa, aspoň viem na čom som, ďakujem za info.
tdlmarek (1566)|15.2.2019 11:59
[QUOTE=ac3;537035]Tak to ma podržte, som dostal info že moja krabička SCISHION nemá optiku ale koax a ja som tam pchal toto: https://www.aliexpress.com/item/Hot-Toslink-Plug-to-3-5mm-Mini-Digital-Optical-Cable-Adapter-Male-to-Female-Fiber-Optic/32820730128.html?spm=2114.10010108.1000023.4.64172d1cHSAx97 , dúfam že sa mi tu nebude nikto smiať, pre istotu tu prilepím foto keby mi to niekto potvrdil: http://cs5-2.4pda.to/8940880.jpg , http://cs5-3.4pda.to/8940881/SCISHION-V88-PRO-%28PCB%29--s2.jpg?b0929504f343e879e1aee42a06adc447., ak je to pravda, potom je to hanba na celý život a ešte jeden link: https://androidtvbox.eu/scishion-v88-pro-review-android-tv-box-powered-by-amlogic-s905x/ ........[/QUOTE]

Tohle z obrázků moc poznat nejde a v té recenzi zmiňují na jednom místě "optical" a na jiném "coaxial". Tzv. Mini-TOSLINK totiž může být schovaný v konektoru, který na pohled vypadá stejně jako běžný 3.5 mm jack, nebo RCA. Naživo je však identifikace jednoduchá - u zapnutého zařízení ten konektor uvnitř červeně svítí.
ac3 (59)|20.2.2019 10:18
[QUOTE=Saxel;537036]No jasně, máš tam coaxial S/PDIF, čili potřebuješ metalický kabel a né optický, to je celé. :-D Já ho mám u mého boxu také - jack 3,5mm.[/QUOTE]

Takže to máš prepojené z klasicky stereo 3,5 jack-u a na druhej strane máš 2 xRCA cinch-e? Pýtam sa preto lebo inú možnosť ako to vyriešiť som nenašiel. Keby sa to dalo aspoň sprevodovať na klasický coax s/pdif.
Saxel (2279)|20.2.2019 12:37
Ano, v podstatě se dá použít stereo kabel jack - cinch (jeden sinch se odstřihne nebo nechá nezapojený).
Jak jsi vyřešil absenci coax s/pdif v AVR? Koupil sis převodník coax to optic?
ac3 (59)|20.2.2019 15:25
Používam to tak že z China krabičky mám výstup z HDMI do vstupu HDMI v TV a z TV iba zvuk optikou do AVR, trocha okľukou a chcel som to vylepšiť rovno z krabičky do AVR. Ale som sa rozhodol že to AVR predám a kúpim si iné, nielen kvôli tomuto problému, to som už uvažoval dávnejšie len som sa nevedel rozhýbať a tento problém ma nabudil konať. Ale mohol by som to aj cez HDMI do AVR cez passtrough a odtiaľ do TV ale tento spôsob ma nezaujal kvôli neustálemu zapnutiu AVR inak mi signál cez AVR nejde. Som rozhodnutý že si už AVR nekúpim ale iba stereo zosík keďže ma zaujíma viac hudba ako filmy a myslím že by to mohlo byť o kúsok kvalitnejšie. Takže ak budem mať iný zosík tak ten jeden voľný cinch zo stereo kabel jack - cinch neovplyvní kvalitu koaxu z s/pidf, bude to plnohodnotné, to som potešený. Aspoň niečo pozitívne, vďaka za info.
whitesak (406)|20.2.2019 16:47
[QUOTE=ac3;537083]z China krabičky mám výstup z HDMI do vstupu HDMI v TV a z TV iba zvuk optikou do AVR, trocha okľukou[/QUOTE]
To není pro kvalitní zvuk dobrá řešení, protože TV na 100% provádí převzorkování na 48KHz. Takže kvalitní hudba třeba z FLAC ve standardní vzorkovací frekvencí 44,1 kHZ telka do AVR zmrší :-(


[QUOTE=ac3;537083]Ale mohol by som to aj cez HDMI do AVR cez passtrough a odtiaľ do TV ale tento spôsob ma nezaujal kvôli neustálemu zapnutiu AVR inak mi signál cez AVR nejde.[/QUOTE]
To je divné, to asi musí být hodně starý AVR (více než 8 let?) , protože standardně se dá na AVR povolit HDMI Standby passtrough, a vše funguje i při vypnutém AVR.
Jinak pokud nechceš nebo nemůžeš používat HDMI passtrough, Tak je možné zapojení Box -> HDMI -> TV a k tomu "paralelně" Box -> SPDIF -> AVR. Protože AmLogic Boxy dávají zvukový výstup do HDMI i do SPDIF současně. Alespoň tedy na Core/LibreELEC.
ac3 (59)|20.2.2019 17:21
[QUOTE=whitesak;537085]To není pro kvalitní zvuk dobrá řešení, protože TV na 100% provádí převzorkování na 48KHz. Takže kvalitní hudba třeba z FLAC ve standardní vzorkovací frekvencí 44,1 kHZ telka do AVR zmrší :-(



To je divné, to asi musí být hodně starý AVR (více než 8 let?) , protože standardně se dá na AVR povolit HDMI Standby passtrough, a vše funguje i při vypnutém AVR.
Jinak pokud nechceš nebo nemůžeš používat HDMI passtrough, Tak je možné zapojení Box -> HDMI -> TV a k tomu "paralelně" Box -> SPDIF -> AVR. Protože AmLogic Boxy dávají zvukový výstup do HDMI i do SPDIF současně. Alespoň tedy na Core/LibreELEC.[/QUOTE]

No, aj som si myslel že to bude cez TV niekde ukrátené a preto som to chcel riešiť tou optikou. S tým passtrough som sa zle vyjadril, myslel som na passtrough standby zapnutie a ani to sa mi moc nepáči mať to neustále v pohotovosti aj keď spím napríklad. Inak mám DENON BT 520 asi 3-4 ročný a riešili sme optické prepojenie aj tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X/page32
vivid.sk (11472)|20.2.2019 23:54
[QUOTE=ac3;537083]Som rozhodnutý že si už AVR nekúpim ale iba stereo zosík keďže ma zaujíma viac hudba ako filmy a myslím že by to mohlo byť o kúsok kvalitnejšie. [/QUOTE]
Z jedneho problemu si vyrobis dalsich 5, len tak sfleku:
- bezne zosilnovace nemaju DA prevodniky - nutnost kupit zosilnovac s integrovanym DAC, pripadne externy DAC
- absencia dekoderov multikanalovych formatov
- ak budes chciet dekodovat vystup na PCM 2.0 (ktory akceptuje zosilnovac) interne v ramci KODI, zabudni na basy (downmix v KODI neobsahuje LFE kanal)
- stratis lipsync korekcie (v ramci KODI to poriesis, z inych zdrojov uz tazsie)
- stratis moznost room ekvalizacie, kedze zosilnovace tuto moznost nemaju

a nasli by sa aj dalsie ...

[QUOTE=ac3;537089] a ani to sa mi moc nepáči mať to neustále v pohotovosti aj keď spím napríklad[/QUOTE]
Predaj AVR, predaj repro, budes mat klud :) a usetris si kopec zbytocnych problemov
ac3 (59)|21.2.2019 05:42
[QUOTE=vivid.sk;537091]Z jedneho problemu si vyrobis dalsich 5, len tak sfleku:
Predaj AVR, predaj repro, budes mat klud :) a usetris si kopec zbytocnych problemov[/QUOTE]


...teraz si ma fakt vystrašil a čo budem počúvať, manželku?
ac3 (59)|21.2.2019 06:10
[QUOTE=vivid.sk;537091]Z jedneho problemu si vyrobis dalsich 5, len tak sfleku:
- bezne zosilnovace nemaju DA prevodniky - nutnost kupit zosilnovac s integrovanym DAC, pripadne externy DAC
- absencia dekoderov multikanalovych formatov
- ak budes chciet dekodovat vystup na PCM 2.0 (ktory akceptuje zosilnovac) interne v ramci KODI, zabudni na basy (downmix v KODI neobsahuje LFE kanal)
- stratis lipsync korekcie (v ramci KODI to poriesis, z inych zdrojov uz tazsie)
- stratis moznost room ekvalizacie, kedze zosilnovace tuto moznost nemaju

a nasli by sa aj dalsie ...
[/QUOTE]


...človeče, mám Ťa tu za odborníka ale toľko problémov som nečakal a ani som o nich netušil. Myslím si že stereo repro mám dobré len mám pocit že to moje AVR DENON AVRX520BT info tu: https://www.denon.sk/sk/product/bluetooth/avreceiver/avrx520bt si s nimi nerozumie alebo je na ne slabé a chcel by som si to vylepšiť a preto špekulujem že si kúpim buď Yamaha A-S501 http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/hifi-komponenty/zesilovace/a-s501.aspx alebo Onkyo A-9130 https://www.eu.onkyo.com/en/products/a-9130-152935.html a doteraz som si myslel že by som si to vylepšil a zrazu min. 5 problémov. To by som nechcel.
Skúsim sa postupne spýtať. 1. tie moje menované majú už DAC v sebe zakomponovaný, otázka je či sú kvalitné.....2. toto by bol veľký problém lebo na HDD disku mám kopu muziky v rôznych formátoch DTS, DTSHD, DD, DD plus a pod, a automaticky som si myslel že mi to tieto zosíky zvládnu prekódovať do stereo, myslíš že to bude problém?.....3. a samozrejme mám aj aj v PCM 2.0 tiež to nezvládnu?....4. lipsync korekciu nepoznám..(aha, tak už som si to vygúglil, no ak by to bol len občasný a špecifický problém, nie trvalý toto by som oželel)5. pod pojmom room ekvalizáciu máš na myslí rôzne zvukové efekty, vylepšenia? Ak áno aj toto by som oželel, postačil by mi originál zvuk.

Len tak čisto teoreticky vidím najväčší problém z týchto vymenovaných č.2 a ten je zásadný a vedel by ovplyvniť moje rozhodnutie.

Ak Ťa môžem poprosiť, kukol by si sa na tie moje dva predpokladané zosíky a poradil nejaký Tvoj typ prípadne nejaký návrh alebo je to z kaluže do blata.....ale fakt počúvať stále iba ženu nie je veľká výhra.
ac3 (59)|21.2.2019 09:24
[QUOTE=whitesak;537085]To není pro kvalitní zvuk dobrá řešení, protože TV na 100% provádí převzorkování na 48KHz. Takže kvalitní hudba třeba z FLAC ve standardní vzorkovací frekvencí 44,1 kHZ telka do AVR zmrší :-(
[/QUOTE]

Inak, mám aj tento HDMI splitter: https://www.aliexpress.com/item/HDCP-4K-HDMI-Splitter-Full-HD-1080p-Video-HDMI-Switch-Switcher-1X2-Split-1-in-2/32667750171.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33b34c4dult2xv ..ktorý je relatívne dobrý a funguje ale má zasa tú chybu že mi neprepustí HDMI CEC z China krabičky do TV a nefunguje diaľkové ovládanie na TV a musím potom používať diaľkové od krabičky zvlášť a na TV zvlášť.
Saxel (2279)|21.2.2019 11:11
Možná by ti to za mrzký peníz vyřešil coaxial to optical convertor
ac3 (59)|21.2.2019 11:41
Určite dobré riešenie ak by som si nechal toto moje AVR ale už reálne premýšľam nad tou Yamahou A-s501, ak sa mi podarí predať moje AVR tak idem ju kúpiť.
vivid.sk (11472)|21.2.2019 21:36
Riesenie je zaplatit si co najvyssi model AVR, zvukovo je to inde ako zakladne modely. Oproti zosilnovacom ziskas kopec pridanych a navykovych funkcii ako napr. podporu Tidal/Spofity/Deezer, HDMI switcher, multikanalovy audio processing a korektny downmixing na exaktny pocet vystupnych kanalov.

Stale sa hybeme v entry level sektore, kde si rad, ze to vobec (nejako) hra :)
Ak to nieje tajomstvo, ake mas repro ?

k otazkam:

1) entry level sektor, nemozes cakat zazraky ani v segmente zosilnovacov (hrat to bude lepsie ako entry level AVR, ale zavisi aj od kategorie repro, ake budu pocutelne rozdiely). Ak ta zaujima, ake velke tie rozdiely su, pozicaj si nejaky zosilnovac a otestuj.
2) nezvladnu, zosilnovace akceptuju jedine PCM 2.0, decoding a downmix bude robit tvoj zdroj signalu (kodi?). Opat pripominam, pozor na downmix LFE!
3) ano
4) Je to trvala vec, zavisi od tvojej TV. Moja ma opozdenie obrazu za zvukom cez 100ms, korigujem to cez AVR na urovni kazdeho vstupu samostatne. Kodi to vie riesit, ale co dalsie zdroje signalu?
5) nie, myslim pod tym roomEQ, napriklad Audyssey (denon, marantz), YPAO (Yamaha), Dirac (Emotiva, NAD) atd... Rozdiel v zvuku je vcelku zasadny (zavisi od konkretnej miestnosti, akustiky a pod).
ac3 (59)|21.2.2019 22:25
Vďaka za odpovede a bedne mám tieto: VMA-II S http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php ...nevydržal som a kúpil som v NAY-ke Yamahu A-S310 s tým že mám dva týždne na rozmyslenie a môžem ju vrátiť, skúšam to len pár minút. Škoda že nemali A-S510 asi bude o milimeter lepšia ale ak ma zaujme táto tak potom ju len vymením. Ale už určite viem že je to značný rozdiel oproti tomu AVR a to mi nefunguje resp. nehraje ak zapnem v nastavení/audio/Povoliť preposielanie signálu ak to vypnem tak mi ide zvuk aj z optiky z TV aj z krabičky cez coax S/PDIF a ak to zapnem tak je ticho, v tom AVR mi cez optiku z TV išiel zvuk aj keď som to mal zapnuté takže neviem.....zajtra to budem skúmať, Synchronizovať prehrávanie videa k obrazovke mám vypnuté. Do toho vyššieho levelu by som ja osobne aj rád išiel, uvedomujem si že v entry leveli nemôžem očakávať zázraky ale ako na potvoru vždy keď sa rozhodnem že idem kúpiť niečo cenovo vyššie tak ma neuveriteľne začne bolieť peňaženka, taká prenikavá bolesť, určite ten pocit pozná viac počúvateľov. A najhoršie že sa to nedá ani rozchodiť.
vivid.sk (11472)|21.2.2019 22:56
Tie bedne rozhodne treba lepsie krmit ako s low-end AVR. Treba aspon strednu/vyssiu triedu AVR, detto to plati pre zosilnovace. S kazdym zosilnovacom/AVR to moze (a aj bude) hrat trosku inak, uvidis, co ti k tomu viac sadne.

[QUOTE=ac3;537101]a to mi nefunguje resp. nehraje ak zapnem v nastavení/audio/Povoliť preposielanie signálu[/QUOTE]
samozrejme, zosilnovac nema adekvatne dekodery, pisal som to 2x vyssie. V kodi treba nastavit vystup na 2.0 a vypnut vsetky dekodery v nastaveni preposielania audia DD/DTS atd...
ac3 (59)|21.2.2019 23:17
Áno, už som to pochopil, vypol som dekodery a funguje....inak celkom super. Musím sa zajtra spýtať ženy či si zaslúžim vyššiu triedu, veď to by som od rána do večera sedel iba pri bedniach a čo potom ona? Vôbec ju nebude počuť.

Teraz mám pocit že s týmto aj keď iba entry je to minimálne osemkrát lepšie a to mám iba taký nočný mód, už aby bolo ráno aby som to trocha rozohnil asi dnes už ani nezaspím...........
vivid.sk (11472)|21.2.2019 23:27
Urcite to bude lepsie, pretoze zakladne (lacne) modely AVR nestoja za nic. Z tych dvoch, ktore si uviedol si vybral ten lepsi (imho), ale ani vyssie modely AVR od YAMAHY nehraju zle. Obavam sa vsak, ze sa bavime o nasobkoch ceny tohto zosilnovaca :)
ac3 (59)|21.2.2019 23:42
....no veď toto, lepšie by bolo keby sa to dalo deliť namiesto násobkov :-)
whitesak (406)|22.2.2019 13:07
Mno pánové, je ti ještě jedna - ne zcela standardní - moje varianta.
Jde o to, že já stejně jako ac3 více preferuji opravdu kvalitní poslech STEREO obsahu před prostorovým zvukem domácího kina, ale současně se filmového prostorového zvuku (a to včetně HD audio formátů především pro koncerty) nechci vzdát.

Takže moje konfigurace:
1. TV Box (Čína) s CoreELEC HDMI > AVR + 5.1 repro > TV - toto je kino konfigurace. Přičemž dva (stereo) fronty jsou fakt kvalitní sloupy (Aurus Cantus Melody M-103) a jou na výstupu z AVR pripojené přes přepínač repro DYNAVOX ( https://www.hifionline.cz/hifi-prislusenstvi/2021-dynavox-amp-s-prepinac-zesilovacu/ )
2. Ten samý TV Box Optika Toslink > HiFi strereo zesilovač a integrovaným DAC > ten samý přepínač repro DYNAVOX > Ty stejné front repro Aurus Cantus)

Neboli:
- Jedu kino (prostor zvuk), kdy mi nezáleží na dokonalém stereo přednesu (Yamaha AVR slušná, ale jak píše vivi.sk entry level): Přepnu přepínač DYNAVOX na Yamahu a jedu kino
- Jedu kvalitní super tuper stereo - přepnu DYNAVOX na lampového stereo Vincenta (Vincent SV-500) a jedu stereo.

Co jsem chtěl říct: Je to na každém dle preferencích, ale lze mít jak "dostačující" prostorový zvuk, tak kvalitní stereo. Nevyhazovat AVR a pořídit kvalitní stereo zesík a třeba takto zkombinovat
tdlmarek (1566)|22.2.2019 21:44
Pěkné řešení, díky za užitečný tip. Nenapadlo by mě, že se zařízení přímo k tomuhle účelu prodává - čekal bych akorát nějaké levné čínské bastlení.

Já historicky jedu zkrátka na dvou zcela nezávislých sestavách - stereo AQ se zesilovačem Arcam připojené do PC se zvukovkou Xonar Essence STX, a pak HTPC Intel NUC zapojené přes HDMI do Onkya HTX-22HD. Historicky pořizované v různou dobu na různá místa, až teď se to sešlo v jedné místnosti a může to působit trochu zvláštně. Když bych ale v budoucnu plánoval nějakou větší obmětu, tak určitě zvážím i tebou popsané řešení.
vivid.sk (11472)|22.2.2019 23:09
whitesak> skvela vec aj na priame porovnanie dvoch kompletnych signalovych ciest v klude, bez prepajania kablov (hlavne pri zvazovani vymeny komponentu za iny). Fajn zlepsovak.

P.S. kludne by som zaplatil 2x tolko za verziu s DO :)