Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uchyceni TV pod strop - drzak

antarian (13)|28.12.2018 16:35
Zdravim, chtel bych vas pozadat o radu na drzak, ktery mohu pouzit k uchyceni pod strop. (Ne na strop - sadrokarton). Samozrejme potrebuji aby byla vyskove nastavitelna a dalo se s ni sjet dolu. (Zatim mam puvodni tv na podstavci, ale.kdyz vidim jak kolem.toho litani stale deti chce to zmenu a jen na zed ji dat nemohu (mam tam oblozeni kamenem a cistou zed mam jen 40 cm pod stropem.

Uchytit chci telvizi cca 25 kg,, 65 palcu asi od phillips (to jeste nevim), vesa uchyceni.

Plus jeste dalsi rada, budu uchycovat televizi co neni zrovna lehka. Cim to ke zdi pridelavate? Mam heluz family, takze klasicke derivane cihly.
vivid.sk (11472)|28.12.2018 17:17
[QUOTE=antarian;536;219]...kdyz vidim jak kolem.toho litani stale deti[/QUOTE]
Skusim pohlad z opacnej strany:

1) Nieje sanca, aby TV decka zhodili zo steny. Ak kupis seriozny drziak (s poistkou), tak tu TV nedas dole ani jemnym nasilim, Skor urves drziak/resp. vytrhnes z TV alebo steny. Ale to uz chce naozaj velku snahu a nemozme sa bavit o "nahodnom" zhodeni, pri nahanacke v dome. Umiestnenie na podstavci je z tohoto dovodu uplne nevhodne, ak mas male decka, tam staci jemne potiahnutie a TV je na zemi.

2) nedavaj si TV do vysokej vysky, na TV budes pozerat z uhla (pokial ju adekvatne nenaklonis) a rozhasis si farby. Odporucana vyska umiestnenia TV je stred vo vyske oci, pri pohlade zo sedacky.

[QUOTE=antarian;536219] a jen na zed ji dat nemohu (mam tam oblozeni kamenem[/QUOTE]
V tom nevidim problem, mozes jednotlive usky kamena vybrat a na danom mieste uchytit do steny. TV prekryje celu prednu cast, takze nieje sa coho obavat. Horsie je to s potiahnutim kablov, na to je nutne mysliet vzdy vopred (husie krky).
antarian (13)|28.12.2018 17:23
Jojo no prave proto nechci uz podstavec ale drzak na stenu.
Problem je ale v tom ze drzak musim pridelat pod strop. (Mam na to jen 40 cm pod stropem kde mohu vrtat).

Vyhovoval by mi klasicky stropni kde muzu sjet dolu s televizi do idealni vysky. Jen ji potrebuju nepridelavat na strop, ale na stenu pod stropem a snazim se najit nejaky drzak co mi to umozni.

Kameny se mi prave vybirat nechce. (Ano slo by to, napadlo me to take, ale moc se mi do tehle varianty nechce...

Napadla me jeste druha varianta privrtat ke stolku na tv nozicky a na ty pridelat TV.(stolek mam super stabilni to neotocim ani ja bez velkeho usili, takze by to slo take. (Sirka 45 cm stolku pod Tv.)

Nejake nozky by se asi mohli prodavat tez ne?
vivid.sk (11472)|28.12.2018 17:27
Doplnil som prispevok vyssie este o posledny odsek, v case pisania tvojej odpovede. Ako chces tahat kable?
antarian (13)|28.12.2018 17:33
Jj prave jsem taktez doplnil dodatek. Nejlepsi by bylo pokud bych mohl poslat foto. Kazdopadne stolek by to mel urcite unest

Kdyz by to slo na strop tak budou kabely videt chte nechte... (asi to tedy nebude idealni reseni)
Varianta pridelani na stolek je zrejme nejlepsi, ale i pro toto reseni nemuzu najit vhodny drzak. S Prichicenim do zeme, do stolku atd.

Stolek je velmi stabilni, tam bych mel nulovou obavu, ale ty forovy nozky co dodavaj k TV to je nepouzitelne.

ps. upravil jsem prispevek co jsem psal z mobilu. Sam bych to po sobe neprecetl

---------- Doplněno v 17:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:30 ----------

Cj0KCQiAsJfhBRCaARIsAO68ZM5sBw7uwMzfSTEK6Ef2fwAIEsbgVgjLK8T26QhYembTFnm-

Neco takoveho s dirama na uchyceni do stolku. I kdyz ty bych si mohl asi vyvrtat sam
vivid.sk (11472)|29.12.2018 00:09
[QUOTE=antarian;536226]Kameny se mi prave vybirat nechce. [/QUOTE]
To je paradoxne najjednoduchsia varianta, aj ked to tak nevyzera, kde dosiahnes aj najlepsi estetiky vysledok. TV mozes umiestnit tesne nad stolik, kde mas moznost kable schovat za nejaky STB, aby to prilis nevadilo. Foto vyssie nevidno, ale predpokladam, ze kamen bude je nieco v tomto zmysle.
antarian (13)|29.12.2018 16:04
Foto prikladam nize: https://ibb.co/1XRb2JK

Jinak jedna se o podobny typ oblozeni viz. Foto detailu poslane.

Varianty jsou tedy 2
1) rozebrat cast oblozeni a do toho mista dat drzak na tv.
2) sehnat nekde nohy s moznosti navrtani do stolku (tohle bych preferoval - drzelo by to jak pribite a nemusel bych rozebirat zed.)

Bohuzel jsema vcera jsem hledal vsude mozne a nic s moznosti pridelani do zeme, stolku apodobne se mi nepodarilo najit.

Nevi nekdo o necem podobnem ? Stojan na pridelani do zeme ?
vivid.sk (11472)|29.12.2018 16:33
1) Do tohoto kamena vies vyvrtat aj dieru, treba na to vrtak, aky sa pouziva na vrtanie do gresu, staci ti na to bezna vrtacka bez priklepu. To bude asi najmenej bolestiva moznost a najviac efektivna. Ta (buduca) 65" v urovni stropu by vyzerala ako past na oko :)
antarian (13)|29.12.2018 16:40
no diru do toho vyvrtam kdybych chtel to neni problem. I kdyz je to prirodni kamen, neni to beton, ale i tak by to melo jit.

Kazdopadne je to plasticky, takze diry sice vyvrtam, ale tezko k tomu prisroubuju nejakou konstrukci. (predpokladam ze kontrukce musi tesne dolehat na zed, nebo se pletu?)
jarino1978 (8045)|29.12.2018 18:36
[QUOTE=antarian;536219]Zdravim, chtel bych vas pozadat o radu na drzak, ktery mohu pouzit k uchyceni pod strop. (Ne na strop - sadrokarton). Samozrejme potrebuji aby byla vyskove nastavitelna a dalo se s ni sjet dolu. (Zatim mam puvodni tv na podstavci, ale.kdyz vidim jak kolem.toho litani stale deti chce to zmenu a jen na zed ji dat nemohu (mam tam oblozeni kamenem a cistou zed mam jen 40 cm pod stropem.

Uchytit chci telvizi cca 25 kg,, 65 palcu asi od phillips (to jeste nevim), vesa uchyceni.

Plus jeste dalsi rada, budu uchycovat televizi co neni zrovna lehka. Cim to ke zdi pridelavate? Mam heluz family, takze klasicke derivane cihly.[/QUOTE]
ja byť tebou, tak to spravím tak. stolík máš z MDF vyvŕtam dieru, vyrobím úchytku na držiak v tv a mám po probléme. chceš robiť niečo, čo bude vizuálne na nič a funkčne tiež. Za pár mesiacov to deti prejde a tebe ostane navŕtaná stena a možno aj rozbitý tv. :-R
antarian (13)|29.12.2018 18:51
Zatim jsem si nasel tohle...

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07J647HJ8/ref=sxbs_sxwds-stvp_1?ie=UTF8&qid=1546105590&sr=1&pf_rd_p=74a45333-2e61-4ae9-95e4-9165404071c7&pd_rd_wg=Yvp95&pf_rd_r=28YJTSHVMPEZF3EWXNB0&pd_rd_i=B07J647HJ8&pd_rd_w=u0gJs&pd_rd_r=1b34c1f6-b4b0-4973-a636-58192f3fc9b7&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65#immersive-view_1546105667904

Zkratka neco kde bych mohl ty nohy provrtat a zariven mdf desku a ze spoda to jen utahnout matkou.

Ale jestli mate nekdo jeste neco lepsiho co se da sehnat treba i v cechach tak sem s tim :-)

Stve me ze na tech obrazkach toho moc neni videt, tak je to vzdycky takovy laborovani jak ta zakladna vypada a jestli je tam dost mista na nohach na provrtani :-)
jarino1978 (8045)|29.12.2018 19:08
tebe stačia 2 pásoviny ohnuté do L-ka, každá s 1x otvor pre skrutku a ohnutý spodok 2x otvor pre samorezku. Načo kupovať blbosti.
vivid.sk (11472)|29.12.2018 22:03
[QUOTE=antarian;536242]predpokladam ze kontrukce musi tesne dolehat na zed[/QUOTE]
Nemusi. Vies to podlozit hrubsimi podlozkami a nasledne pevne uchytit v stene.


[QUOTE=antarian;536249]Stve me ze na tech obrazkach toho moc neni videt[/QUOTE]
Posledny obrazok z daneho linku ukazuje kompletny obsah krabice. Tie nohy nie su sice urcene na prevrtanie, ale je to mozne spravit. Akurat to zrejme nebude vyzerat najlepsie. Ale pozadovany ucel to splni.