Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zjistím chybnou graf.kartu?

Vikyrky (32)|14.7.2005 17:01
Mám grafiku Geforce 2 a od jisté doby, hlavně po spuštění hry (jakékoliv) mi zhruba po5-10 minutách spadne počítač(restrtuje se). Je nějaká rada, program nebo fígl, abych mohl s určitostí říct že to je opravdu tou grafikou?
jojto (865)|14.7.2005 17:20
Grafika chybna nieje.
Spadne Ti i pri beznej praci na PC? (Word,Excel,enkodovanie,grabovanie...)
Joe-Joe (593)|14.7.2005 17:24
Ak ti to pada aj pri beznych narocnejsich aplikaciach,
tak by som hladal problemy v RAM.
exTNT (1421)|14.7.2005 18:04
Zkus pravý klik na "My Computer", v roletce si vyber "Manage", v okně vlevo si rozbal větev "Event Viewer" a klikni si na položku "System". V pravým okně uvidíš podstatné informace o běhu systému a případná varování a chyby. Každá položka se dá kliknout pravým tlačítkem a vybrat podrobnější informace (Properties), šipkama vpravo se můžeš posouvat na předchozí nebo následující řádky (abys nemusel pokaždý znovu otvírat ty vlastnosti) a pokud Ti nebude stačit ta stručná informace, pak si klikni na ten mikrosoftí odkaz uprostřed okna "Properties", dostaneš klasický mikrosoftí popis chyby, případně i vysvětlení a radu co s tím. Tohle je ta snazší cesta.
Pak je ještě trochu složitější a to prohlídnout si soubor userenv.log (obvykle v C:\WINDOWS\Debug\UserMode), tam se taky lze leccos dozvědět, ale není to tak "uživatelsky přátelské"...
Co nějaký BSOD, nebyly? Tam se dá obvykle nejsnáz identifikovat škůdce a kdyby to byla grafika, pravděpodobně by se to bez BSOD neobešlo, takže bych jí taky moc nepodezříval.
Ale jak už napsal Joe-Joe - problém bude nejspíš v RAMce, máš více modulů? Jsou shodné? Značkové?...
Libor (526)|14.7.2005 23:11
-dává zdroj stabilní napětí
-zkontroluj chladič na CPU, možná bych zkusil vyndat a znovu zasunout paměti
-projeď paměti Mem testem
Vikyrky (32)|15.7.2005 09:25
V běžných aplikacích se nic nestane, zkoušel jsem PC zatížit nahráváním z TV karty ak tomu jsem rozjížděl i jiné (avg test, adaware test , přehrávání jiného videa, přehrávání hudby ...)a nic nespadlo to. Do My computer - system jsem taky díval a všechno je OK. Zkoušel jsem Prime95 test asi 3hod. Zkrátka jsem se snažil RAM co nejvíce podusit, ale nic.
PC Celeron900Mhz,3x128MB,OS XP. RAM určitě značkové nejsou.
Vikyrky (32)|15.7.2005 09:40
Ještě něco k CPU , měřil jsem při tom všem teplotu a 52-53stupňů.
Jestli dává zdroj stabilní napětí- nevím jak to zkontrolovat.
Mem test zkusím.
StD (8612)|15.7.2005 09:47
Nainstaluj si SpeedFan a limitní teplotu CPU si nastav klidně na 70 grádů.