Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink+5xTV+Quattri LNB+Multiswitch

Noguluxo (1)|6.12.2018 22:02
Zdravim ludia,
ako vypoveda nadpis, planujem satelitnu tv od skylinku, v byte mam rozvod urobeny podla obrazka v prilohe, no iba pre 5 TV.
Moje otazky su:
Budem vedieť prepínat nezavisle od seba kanaly na kazdej z tv?
Budem musiet mat pri kazdej tv receiver ako na obrazku?
Co mam chapat pod pojmom receiver? Satelitny prijimac? V hľadáciku mám Vu+ Zero 4K, nie je Skylink ready je to problem?
Staci mi jednoducho napojit kable od Quattro LNB a od kazdej tv samostatne do multiswitchu, alebo je tam potrebny este nejake zariadenie?
Dakujem za kazdu radu. Btw pekného mikuláša :D
Mehrbenutzer.jpg
digitivi (215)|7.12.2018 00:47
LNB Quattro + Multiswitch (MSW) je ok. MSW maju parny pocet vystupov takze pre teba 6, jeden budes mat rezervny. Zvaz ci kupit MSW pre jednu alebo viac druzic, bezne sa davaju pre dve druzice, druha druzica je Astra 19,2E, aj tam ma Skylink par programov napr. hudobne MTV, VH1, Insight HD/UHD... plus dalsie zahranicne. Takze tvoj MSW bude 9/6 (in/out). Ziadne ine zariadenie sa medzi MSW a LNB nedava.
Ano budes moct nezavisle sledovat akykolvek program na kazdom koncovom bode.
Bud mozes pouzit sat. prijimac (receiver box) alebo TV so zabudovanym sat. tunerom - potom ziadny box nepotrebujes, vsetko nastavujes cez TV.
Ak chces pouzit neSkylink Ready prijimac (VU+) v kombinacii so Skylinkom a chces vyuzit maximalne potencial linuxu tak potrebujes kartu Skylink typu ICE ale Irdeto, ale nie typ M7 s uniblokom. Uvedom si, ze pokial nebudes zdielat kartu, tak pocet koncovych bodov = pocet kariet.