Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD přehrávač formátu DV

jiricel (6)|14.7.2005 15:47
Zdravím všechny, chci se zeptat, zda existuje na trhu nějaký DVD přehrávač, který dokáže přehrát videosoubor ve formátu DV ? Díky za každou odpověď.
Pitomec (10211)|14.7.2005 17:34
Reálný asi stejně jako mořská panna, sněžný muž nebo blahobyt za vlády ČSSD... 9-)
exTNT (1421)|14.7.2005 17:47
Pitomec
Na to přirovnání pozor, velká část ČSSD se má blahobytně... :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|14.7.2005 18:06
No "velká část" může znamenat akorát ředitele ČEZu apod. :-(((
exTNT (1421)|14.7.2005 18:24
No, vono těch, kteří těží z členství a nebo napojení na ČSSD není zas tak málo a nejsou to jenom vedoucí pracovníci polostátních firem, ale šlo mi spíš o to, že blahobyt za ČSSD není vyloučený zjev, zatímco přehrávač videosouborů ve formátu DV vcelku jo - teda pokud pomineme to, že by jiricel neuměl připojit DV kameru k TV... :-E :-E :-E
jiricel (6)|15.7.2005 14:16
Díky za vaše vyčerpávající odpovědi, opravdu mi nejde o to připojovat kameru k TV, ale přehrát si DVD. Takže budu muset hledat jinou cestu...
Pitomec (10211)|15.7.2005 15:33
A jakej je rozdíl mezi tím, jestli šoupneš disk do DVD playeru a přehraješ, anebo vložíš pásku do kamery (případně DV rekordéru) a přehraješ taky... :-?
jiricel (6)|15.7.2005 16:26
Specielně pro Pitomce:
Rozdíl v tom je velký, protože se
1) jedná o již sestříhané video a nemám kameru s DV in ani žádný jiný DV přehrávač
2) i kdybych měl kameru s DV in, rozhodně nebudu opotřebovávat mechaniku kamery a samozřejmě i pásku se záznamem
3)přehrávání DVD poskytuje přece jen větší komfort...
Možná by se našlo důvodů mnohem více, ale to již v tento okamžik není důležité.
Problém přehrávače DVD se čtením formátu DV spočívá jen v rychlosti čtení mechaniky ( zhruba 3- násobná rychlost) a použití příslušného kodeku, což jistě reálné je, narozdíl od mořské panny či sněžného muže.
Pitomec (10211)|15.7.2005 18:07
[quote=jiricel]Specielně pro Pitomce:
Rozdíl v tom je velký, protože se
1) jedná o již sestříhané video a nemám kameru s DV in ani žádný jiný DV přehrávač
2) i kdybych měl kameru s DV in, rozhodně nebudu opotřebovávat mechaniku kamery a samozřejmě i pásku se záznamem
3)přehrávání DVD poskytuje přece jen větší komfort...
Možná by se našlo důvodů mnohem více, ale to již v tento okamžik není důležité.
Problém přehrávače DVD se čtením formátu DV spočívá jen v rychlosti čtení mechaniky ( zhruba 3- násobná rychlost) a použití příslušného kodeku, což jistě reálné je, narozdíl od mořské panny či sněžného muže.[/quote]
1) Sestříhaný video si klidně můžeš dát do MPEG-2/DVD
2) Není pak lepší s tou kamerou ani netočit, aby se ta mechanika neopotřebovala 9-)
3) Netuším - já mám k DV rekordéru taky dálkový ovládání (existuje i k některým kamerám), takže rozdíl v komfortu obsluhy oproti DVD nijak neregistruju. Vlastně trochu ano - nikdy se mně u DV nestalo, že by páska nešla načíst nebo se někde zasekávala a zůstala jako podtácek pod pivo :-E
jiricel (6)|16.7.2005 09:41
Pro Pitomce :
Ad 1) Neznám MPEG 2, ktrý by se kvalitou vyrovnal DV
Ad 2) K tomu opravdu není co dodat
Ad 3) Jestli ti zůstávají DVD jako podtácky na pivo, tak mě rozhodně ne.
Ty papírové přece jen lépe sají, ale zase se nedají použít jako DVD.
Zkrátka všechno chce svý.