Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-531D-B HDMI prepinanie s vypadkom obrazu

shiro (11)|4.12.2018 16:02
Zdravim,
chcel by som sa opytat ohladom "prepinania" HDMI, alebo ako to nazvat.
Mam novy receiver Pioneer VSX-531D-B, doteraz som mal stary Kenwood KRF-V5070 bez HDMI.
Zapojene to mam nasledovne cez HDMI:
multimed. krabicka Vero4k -> Pioneer VSX-531D-B -> TV Samsung UE55J5502

V receiveri mam nastavene HDMI passthrough pri vypnutom receiveri - aby to pustalo signal dalej, ked nechcem zapinat receiver.

A vzdy, ked chcem pozerat film s 5.1 zvukom, prepnem sa na telke na HDMI vstup, kde mam Vero4k a zapnem receiver. Akonahle ho zapnem, vzdy sa spravi akoby reinicializacia HDMI spojenia, co sa prejavi vypadkom obrazu na TV na 2-3s. Potom, ked obraz naskoci, vsetko normalne funguje. Rovnako sa to chova ked dopozeram a receiver vypnem. Akoby sa pri vypinani / zapinani HDMI reinicializovalo, lebo sa zmenil stav receivera....netusim.

Je toto normalne chovanie, robia toto vsetky receivery s HDMI a zapnutym HDMI passthrough? Akoze nejak mi to nevadi, len sa mi to zda zvlastne.

Dikes :-)
vivid.sk (11472)|4.12.2018 21:30
To je standardne chovanie.

Treba si uvedomit, ze AVR moze robit video processing akehokolvek druhu (deinterlace/upscale/korekcie), pricom sa po vypnuti AVR, tato funkcionalita deaktivuje a cez AVR nasledne signal len prechadza bez zmeny. Preto je nutny "handshaking" medzi TV a zdrojom signalu, kde AVR preposiela podporu rozliseni + audio formatov, ktora je ina, ako podpora AVR.
shiro (11)|5.12.2018 09:25
Preto mi to prislo divne, pretoze receiver nema ziadne podobne funkcionality. Jedinu vec, co vie robit, je zobrazenie svojho menu na TV a su tam nastavenia ohladom 4k60 4:4:4 a 4:2:0. Zobrazenie tychto nastaveni je na ciernom podklade, cize nezamiesava svoj obraz do napr. beziaceho filmu. Ked si tieto nastavenia zobrazim, tak aj vtedy blikne obraz.