Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Pioneer VSX-531D-B HDMI prepinanie s vypadkom obrazu

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Zdravim,
    chcel by som sa opytat ohladom "prepinania" HDMI, alebo ako to nazvat.
    Mam novy receiver Pioneer VSX-531D-B, doteraz som mal stary Kenwood KRF-V5070 bez HDMI.
    Zapojene to mam nasledovne cez HDMI:
    multimed. krabicka Vero4k -> Pioneer VSX-531D-B -> TV Samsung UE55J5502

V receiveri mam nastavene HDMI passthrough pri vypnutom receiveri - aby to pustalo signal dalej, ked nechcem zapinat receiver.

A vzdy, ked chcem pozerat film s 5.1 zvukom, prepnem sa na telke na HDMI vstup, kde mam Vero4k a zapnem receiver. Akonahle ho zapnem, vzdy sa spravi akoby reinicializacia HDMI spojenia, co sa prejavi vypadkom obrazu na TV na 2-3s. Potom, ked obraz naskoci, vsetko normalne funguje. Rovnako sa to chova ked dopozeram a receiver vypnem. Akoby sa pri vypinani / zapinani HDMI reinicializovalo, lebo sa zmenil stav receivera....netusim.

Je toto normalne chovanie, robia toto vsetky receivery s HDMI a zapnutym HDMI passthrough? Akoze nejak mi to nevadi, len sa mi to zda zvlastne.

Dikes
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

To je standardne chovanie.

Treba si uvedomit, ze AVR moze robit video processing akehokolvek druhu (deinterlace/upscale/korekcie), pricom sa po vypnuti AVR, tato funkcionalita deaktivuje a cez AVR nasledne signal len prechadza bez zmeny. Preto je nutny "handshaking" medzi TV a zdrojom signalu, kde AVR preposiela podporu rozliseni + audio formatov, ktora je ina, ako podpora AVR.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Preto mi to prislo divne, pretoze receiver nema ziadne podobne funkcionality. Jedinu vec, co vie robit, je zobrazenie svojho menu na TV a su tam nastavenia ohladom 4k60 4:4:4 a 4:2:0. Zobrazenie tychto nastaveni je na ciernom podklade, cize nezamiesava svoj obraz do napr. beziaceho filmu. Ked si tieto nastavenia zobrazim, tak aj vtedy blikne obraz.

Podobná témata

1. Pioneer VSX-528-K reproduktory
    Od sedlakfilip v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-10-2013, 18:33
  2. Pioneer VSX-332-K problém s připojeni
    Od Thuglifed v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-01-2013, 11:29
  3. PIONEER VSX-420-K nebo ONKYO HT-R558 nebo Pioneer VSX-521 nebo jiný ?
    Od faktotum v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 09-12-2012, 19:27
  4. Pioneer VSX 820-K
    Od Tomi71 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 13-09-2012, 17:26
  5. AV receiver Pioneer VSX-521
    Od jossec v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 29-07-2012, 17:25