Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde koupit šedé rolovací plátno 106- 110" ?

Xhibit (36)|2.12.2018 10:20
Pár let jsem používal šedé rolovací plátno ACER 90" které jsem dostal k projektoru za 1kč. Dokonalé nebylo ale účel splnilo :).
Za roky používání se už trochu vytahalo, koupil jsem proto při koupi nového projektoru i nové plátno. A teď ten problém.
Mám 106" 16:9 rolovací plátno Optoma s gainem 1.0 bílé barvy. Nečekal jsem zázraky, ale to jak je zvlněné v dolní části u lišty za kterou ho stahuju dolů jsem teda nečekal. Pokud se člověk dívá trochu ze strany jde to hodně vidět, srovnat se to v tomto místě asi nikdy nesrovná.
No a druhá dle mého zcela zásadní věc, ta jeho bílá barva! Četl jsem že na šedé je lepší černá, ale takovýto rozdíl jsem teda nečekal. Černá je šedá, kontrast obrazu šel úplně do pr... A to mám vcelku tmavou místnost, s původním šedým plátnem paráda.
Už když jsem vybíral co koupit, nenašel jsem prostě žádné rolovací plátno od žádného výrobce které by bylo šedé! Neříkám že není, třeba špatně hledám, ale nic jsem prostě nenašel. Mé omezení je to, že to prostě musí být kvůli koncepci místnosti rolovací plátno. Neporadí někdo kde by se toto dalo sehnat?

Jsem z toho už celkem zoufalý, za víc jak týden jsem si na "jiný" obraz nezvykl. Přemýšlím že to plátno ve 14denní lhůtě snad vrátím, hlavně kvůli zvlnění, které se mě u plátna za 5k rozhodně nelíbí . Pokud nic neseženu asi se budu muset vrátit k 90", což se mi moc nechce.
Za mě tedy na VIDEO vždy ŠEDÉ plátno!!!
riddle (108)|3.12.2018 08:03
AHoj, to asi ano ale to vlnění řeší spíš něco jiného to jsou lanka a kvalita zpracování projekčního plátna o fiberglass. Ale tady se stávajícím budgetem 5k asi moc nevejdeš. Většina tato plátna jsou motorizované a jejich cena je vyšší. Další etapa jsou ARL stahovací obrazovky a tam se to cenově posouvám zas o něco dál. Tak že poud ti mohu radit, vrať to plátno ve 14 denní lhůtě a zkus si našetřit nějakou kačku na kvalitěnší projekci.
Xhibit (36)|9.12.2018 18:37
Ahoj, díky za reakci. Vycházím z toho že mě levné, ale šedé plátno stačilo. Určitě většinou platí, že za víc peněz víc muziky, jenže já jsem nenašel v šedé vůbec nic, ať už s motorem nebo bez, nebo ve vyšších cenových relacích než jsem dal za plátno já.. Nějaký tip aspoň pro představu by nebyl? Bohužel to musí být opravdu roleta.
riddle (108)|18.12.2018 14:36
AHoj, třeba tady:
https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/tension-leinwand/grau.html

Jen pozor ne vždy jsou úplně OK ale není problém a na jejich náklady ti pošlou nový, znám jednoho co tam měl nějakou vadu a druhého co bylo vše Ok.
kmeto88 (14)|19.12.2018 17:51
Ahoj,
Jak píše Riddle, tak pozor na 92" plátna od tohoto výrobce. bohužel jsem měl smůlu a měl jsem od nich dvě a obě se stejnou vadou. Nejspíš nějaká špatná várka u 92". Nicméně komunikace eshopu je parádní, zdarma jsi obě plátna vyzvedli a teď čekám na vrácení peněz.
Šedé plátna mají až od velikosti 100" a výš, takže my jsme doma měli bílé a obraz na něm byl parádní, proto šedé bude určitě v taky supr.
Doručení z Německa u obou pláten trvalo do 5 pracovnách dní od vytvoření objednávky.