Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za Xtreamer Prodigy

Kofajs (5)|1.12.2018 20:02
Zdravím.

Po letech věrné služby jsem se rozhodl nahradit Xtreamer Prodigy za něco modernějšího.
Po nové krabičce nepotřebuju nic speciálního, chci tam prostě připojit flashku a přehrát obsah který na ní je, tak jako jsem byl zvyklej na Prodigy, plus chci využívat Netflix. Momentálně mám Full HD televizi, ale do budoucna by bylo 4k asi vhodné. Bude to připojené k AV receiveru Onkyo, audio bych chtěl posílat passthrough.

Myslel jsem si že podobné nároky zvládne v pohodě jakákoli Android TV, tak jsem si koupil Xiaomi Mi TV Box, vlastně bych s tím byl naprosto spokojený kdyby všechno fungovalo jak má. Neustále audio out of sync, nebo dropování zvuku, kdy prostě na sekundu vypne zvuk, a video jede dál. Problém je jak při přehrávání videa v KODI, tak při streamování netflixu. Po pár hodinách googlování jsem nezjistil v čem je problém, žádnej fix na to neexistuje a spousta lidí jenom čeká jestli dojde někdy k opravě v některém novém updatu. A lidi čekají už hezky dlouho :( A nejhorší je, že problémy se vyskytují u všech Android TV, není to jenom záležitost Xiaomi, i takovej Nvidia Shield na to trpí co jsem se dočetl.

To chci od nového přehrávače tak moc? Jaké jsou další možnosti? Asi bych mohl pořídit Apple TV čistě na netflix, a k tomu nějakou krabičku kde půjde nainstalovat LibreELEC, tam by snad problém být neměl. Ale nechci mít dvě krabičky, navíc ATV je docela drahá sranda :) Nějaké htpc s windows? To by asi šlo, ale tak nějak si říkám že je to overkill na to co potřebuju, navíc to krkolomné ovládání ... a je to ještě dražší sranda.

A proto jsem přišel mezi zkušenější uživatele, a doufám že společně něco vymyslíme :)
vivid.sk (11472)|2.12.2018 16:10
[QUOTE=Kofajs;535978]To chci od nového přehrávače tak moc?[/QUOTE]
Ano chces :), pretoze chces, aby vsetko fungovalo poriadne a to akosi dnes uz nieje v mode. Dnes je moda mat vsetko v jednej krabicke, no nic z toho nefunguje poriadne.


V podstate totozny dotaz, ako tie ostatne, okrem netflixu. Na filmy z lacnych rieseni kludne amlogic+KODI, alebo Vero+. Netflix by mohol chodit pod KODI v 18, ale na ten si vo finalnej podobe budeme musiet este pockat. Dve krabicky na iny content nieje paradoxne zla barlicka, pokial by fungovalo vsetko, ako ma. obzvlast, ak ich vies upratat tak, ze ich nevidis. A hlavne tie amlogicy nic nestoja.


Mozno tie novsie androidy, ktore maju verzie 8.x a vyssie slapu lepsie, akurat by to chcelo nejakych narocnejsich uzivatelov, ktory by mali zaujem testovat a diskutovat na forach.
Kofajs (5)|2.12.2018 17:32
Dík za reakci, každopádně je to zklamání.

Ok, kdybych se vydal cestou dvou krabiček, je zařízení pro stream netflixu které funguje dobře? Protože při dalším googlování jsem zjistil že s audio problémy se potýká i Apple TV, Roku Tv ... co dalšího je na trhu?
vivid.sk (11472)|2.12.2018 19:22
V kazdom pripade, asi by som mal poziadavku, aby "netflix krabicka" vedela prehravat obsah nativne (t.j. 24p a audio passthru) a neuspokojit sa obrazom pri standardnom refreshi (60Hz), ako je to vacsninou "bezne".

Takze vsetky lacne riesenia (Roku/Google Cast/Apple TV) by som 2x preveril, ze naozaj obsah, ktory je na vstupe, bude aj na vystupe :)
V Kodi by toto malo fungovalo korektne, akurat by to musel otestovat niekto otestovat s CoreELEC, no toto je boj na dlhe trate, pretoze Netflix bude robit vsetko, aby sa nestreamovalo z takychto zariadeni. Cize nieje to riesenie, ktore by sa dalo na 100% odporucit. Ale mal by si jednu krabicku :)
THeBaNDiT (497)|2.12.2018 22:09
[QUOTE=Kofajs;535978]Neustále audio out of sync, nebo dropování zvuku, kdy prostě na sekundu vypne zvuk, a video jede dál. Problém je jak při přehrávání videa v KODI, tak při streamování netflixu.
...
A nejhorší je, že problémy se vyskytují u všech Android TV, není to jenom záležitost Xiaomi, i takovej Nvidia Shield na to trpí co jsem se dočetl.[/QUOTE]Mám Nvidiu Shield TV 2017, AVR Onkyo, zvuk preposielaný do AVR, fullHD TV. Nič z toho, čo popisuješ, som doteraz nespozoroval, filmy pozerám cez KODI. Netflix nepoužívam. Ak by som kupoval prehrávač teraz, zas by som šiel do Nvidie Shield TV.

EDIT: Predtým som tiež mal Xtreamer, konkrétne SW3. Terajšia Nvidia Shield prehrá až na jednu výnimku všetko, čo som mu podstrčil. Tou výnimkou je ISO 3D Bluray, ktoré mi nechce prehrávať ako 3D, len ako 2D. Zvláštne, lebo predošlý Xtreamer s tým nemal najmenší problém...
Kofajs (5)|3.12.2018 15:11
[QUOTE=vivid.sk;535987]V kazdom pripade, asi by som mal poziadavku, aby "netflix krabicka" vedela prehravat obsah nativne (t.j. 24p a audio passthru) a neuspokojit sa obrazom pri standardnom refreshi (60Hz), ako je to vacsninou "bezne".
[/QUOTE]

Jak Shield tak Apple TV by asi mělo umět 24p na výstupu, ale dle reakcí lidí to není úplně na 100% funkční :(

[QUOTE=THeBaNDiT;535988]Mám Nvidiu Shield TV 2017, AVR Onkyo, zvuk preposielaný do AVR, fullHD TV. Nič z toho, čo popisuješ, som doteraz nespozoroval, filmy pozerám cez KODI. Netflix nepoužívam. Ak by som kupoval prehrávač teraz, zas by som šiel do Nvidie Shield TV.
[/QUOTE]

Sice máme podobnej konečnej setup, ale myslím že s těmahle krabičkama je to takovej risk, někomu to prostě funguje, a někomu ne, tys byl asi ten šťastnější.

Nehledě na to, Shield mi prostě nedává smysl ani finančně. Dát za android přehrávač (třeba že výkonný), 5200, když už za nějakých cca 7000 můžu mít postavené HTPC s Athlonem 200GE. Časem bych k tomu přikoupil nějaký dálkový ovladač pro W10, ani to ovládání by nemusel být problém. Předpokládám že by to v KODI i netflix appce fungovalo korektně. Čím dál se mi tahle cesta zdá jako nejlepší. Sice zaplatím víc než jsem plánoval, ale bude to prakticky bez rizika, a všechno pojede jak si představuju.
Deffa001 (4)|7.1.2019 13:32
Zdravím.. mám doma Xtreamer express i Xtreamer prodigy 4K. Vzhledem k tomu, že chceš přejít na filmy 4K s podporou TV 4K, tak hlavním základem je rychlá LANka, což je 1GBit/s. Přehrávače tvrdící že umí 4K a mají pomalejší LANku hned vynech. Moje Xtreamery ji sice mají, jsou super, ale už nejsou podporovaná a firma se po soudu s americkou společností vytratila. U nás už jen probíhá servis u UMAXU (jsou skvělí). Když by ho člověk chtěl koupit, tak Singapur jsem našel u nás naposledy loni TS Bohemia.
Teď testuji nový box přehrávač co má 1GBit/s rychlou Wifi i ac protokol 2,5GHz i nově 5GHz a hlavně už Android 7.1.xx Nougat s možností odmítat různé požadavky programů a tím nebrzdit systém.
Má 8jádrový procesor 3GB operační paměť a je za 2690Kč. Krom podpory HDR10 už i HLG.
Přednastavené je tam hlavně Kodi 17,6 KRYPTON a tím už tam dostaneš vše co potřebuješ i stahování filmů. Přes GOOGLE PLAY podporované kabelovky (já osobně používám od NETBOXU - dají se přihlásit až tři TV a 4 mobilní za 400).
Optický výstup na zvuk 7.1.. atd.
Jediné co jde jenom extérně je disk, ten už není možnost vložit interně. Já používám NAS od Synology v místní síti, nicméně mi funguje i na dálku přes net, ale straem to při dnešní rychlosti degraduje na obrazu. V domácí síti ovšem spokojenost.

Jak jsem psal, pokud nemá v dnešní době TV box minimálně LAN 1GB/s, tak by je už měli stáhnout z trhu, nebo jsou to podvodníci, co se tady u nás ještě snaží doprodat pomeje.

Tady odkaz na přehrávač:

http://tesla-electronics.eu/tesla-mediabox-qx8-pro-detail

P. S. Tesla je sice česká a.s. ale logo a jméno pronajímá. Teď se vyrábí TV box v číně.
Foolproof (2713)|7.1.2019 14:51
[QUOTE=Deffa001;536378]Optický výstup na zvuk 7.1..[/QUOTE]

Tesla dokáže divy.B-)
whitesak (406)|7.1.2019 17:03
- Mno byl bych mnohem méně vyhraněný než výše uvedený příspěvek od Deffa001
S požadavky na na 1Gbit síť se sice dá souhlasit, ale zda je opravdu nutná je velmi diskutabilní. Ještě jsem neměl v ruce film 4K HDR, který by měl datový tok tak vysoký, aby to 100Mbit síťovka nedávala. Tedy kromě testovacího extrémního HiBitrate 4k videa Jellyfish :-). A kdyby byl někdy v budoucnu fakt problém, tak stačí připojit k boxu USB Gbit Ethernet adaptér (za pár korun), což spolu s USB2 dá přenosovou rychlost cca 250 Mbit, což je až až i na takovou šílenost jako Jellyfish.
- Co se týče optického výstupu audia 7.1 to je fakt vtip, jak píše Foolproof
- Mno a pokud se zde bavíme o použití s vestavěným Androidem -tak tam bych chtěl vidět, jak fungují bez problémů HD audioformáty, automatické přepínání snímkové frekvence obrazovky TV dle zdroje, bezproblémové bez cukání přehrávání 24p, atd atd. No však víme. Toto na Androidu prostě nejde. Jen s Libre/CoreELEC.

No a závěrem: Box Tesla je normální velmi předražený číňan s procesorem AmLogic S912, tedy box jehož obdoby se dají v Číně koupit za 45 dolarů...
Tedy ne že by vlastní box byl naprd, to ne. Ve spojení s xELEC a nekupovaný v Česku - asi super...
Deffa001 (4)|7.1.2019 21:15
No mám ho objednaný, tak sem můžu napsat jak co na tom (ne)šlo. Z číny obejdávám docela často, nicméně jsem si ještě netroufl objednat TV box. Kdyby byl nějaký tip, tak rád objednám. Ideálně na dhgate.com Díky

A s tou rychlostí 1Gbit nebo 100M, tak mám špatně zkušenosti s 100M an 4K filmem. Když jsem zapnul box přes switch co mi dával jen 100M, tak to načítalo a načítalo. Když jsem to dal na LANku napřímo do Mikrotik routeru s 1Gbit a Nas taky 1Gbit, tak v pohodě v plném rozlišení.
Nemyslím to blbě, ale takové mám přesně zkušenosti, tak nevěřím, že 100Mbit rychlost dá plynulé přehrávání. Navíc proč už nekoupit doforoty větší rychlost, když rozdíl není moc velký cenově..
vivid.sk (11472)|7.1.2019 22:04
[QUOTE=Deffa001;536386]ak nevěřím, že 100Mbit rychlost dá plynulé přehrávání.[/QUOTE]
Ci da 100mbit plynule prehravanie zavisi od vstupneho bitrate, ktore vsak ani pri 4K UHD neprekracuje 100mbit a podla mojich skusenosti s boxami (s905/s912), ta sietovka dosahuje 90-95% zo svojich deklarovanych rychlosti. Takze z NASu ti pobezi 4K REMUX bez problemov (aj ked miestami na hrane, vies to riesit extremnym buffrom koli pripadnym peakom). Plati, co uz vyssie napisal whitesak.

[QUOTE=Deffa001;536386]Navíc proč už nekoupit doforoty větší rychlost[/QUOTE]
Nieje to o setreni. Dovod je ten, ze S905X box sa nepredaval s 1 gigabitom a S912 nema oficialne potvrdenu podporu pre dalsie verzie KODI zo strany CoreElec. Je to na dlhsie (suvisi to s neuvolnenymi zdrojakmi kernelu pre tuto verziu).

Ale namiesto Tesly, od prelepovacov cinskych krabiciek bez pridanej hodnoty, by som radsej objednal a podporil vyvojara, ktory predava funkcny produkt s 5 rocnym garantovanym supportom (a aj s pozadovanym gigabitom):

https://osmc.tv/vero/
THeBaNDiT (497)|8.1.2019 00:24
[QUOTE=whitesak;536380]Mno a pokud se zde bavíme o použití s vestavěným Androidem -tak tam bych chtěl vidět, jak fungují bez problémů HD audioformáty, automatické přepínání snímkové frekvence obrazovky TV dle zdroje, bezproblémové bez cukání přehrávání 24p, atd atd. No však víme. Toto na Androidu prostě nejde. Jen s Libre/CoreELEC.[/QUOTE]Predpokladám, že mieriš na lacné krabičky osadené androidom, pretože na mojej Nvidia Shield TV 2017 (aktuálne android 8.0, ak dobre pamätám) som nepostrehol nič z toho, čo zmieňuješ... :) (peace :) )
whitesak (406)|8.1.2019 09:39
@THeBaNDiT:
Ano samozřejmě, mířím na Android na Android TV boxech se SOCs Amlogic případně Rockchip. Doufám, že to bylo patrné z kontextu. Nvidia Shield je (asi) v současné době jediné zařízení a Androidem, které tyto potíže nemá ...
A TV boxy se SOCs Amlogic ale s Libre/CoreELEC (tedy na s Androidem) tyto potíže také nemají.
Foolproof (2713)|8.1.2019 11:33
[QUOTE=whitesak;536393] Nvidia Shield je (asi) v současné době jediné zařízení a Androidem, které tyto potíže nemá ..[/QUOTE]

Málokterá jiná krabička má Android 8, ale přesto vidím na netu spoustu problémů, faktem je, že jich ubývá přímo úměrně s upgradmi fware, no a cena šla taky dolů, když jsem kupoval já krabičku, tak stál 6500 Kč, což se mi zdálo dost a fora byla plná pláče.:-)
Deffa001 (4)|8.1.2019 13:39
Nvidia shield jsem se díval a vypadá zajímavě, škoda, že ta cena jde pořád okolo 6tis. I bych oželel game konzoli..
u mě je prioritní Android, ideálně Android TV system protože používám kabelovku IPTV od Netboxu kde za super cenu mám maximum a to si můžu pouštět kdekoliv po evropě. Brácha má dům na Viru a O2 i UPC tam je blokováno.
Proto ten Android a ideálně Kodi v kterém už začínám dělat i reposity.