Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stríhová karta a PC

janci53 (33)|25.11.2018 21:44
Vážení páni, prosím o radu, akým sposobom je možné spojazdniť stríhovú kartu Pinnacle AV/DV študio s novším typom počítača, kde matičná doska nemá potrebný slot pre túto kartu, vopred ďakujem za radu.
KamilZ (10277)|26.11.2018 11:31
Nemáme křišťálovou kouli. Co kdybys napsal, jakou má ta karta sběrnici a jaké sběrnice máš na desce? Pokud máš kartu PCI a na desce jen PCIe, tak můžeš zkusit (bez záruky) něco takového: https://www.ebay.com/itm/PCI-e-PCI-Express-to-PCI-Adapter-Card-Riser-Extender-32bit-Asmedia-1083-Chip-/272580290247
RoPo (6061)|26.11.2018 11:32
Pokud ti stačí firewire, tak pak stačí pořídit FireWire kartu do PCIe sběrnice. Většinou vyžaduje PCIEx1. Tudíž takovou kartu vložíš do jakéhokoliv slotu od PCIex1 až po PCIex16.

Pokud potřebuješ využít celou kartu do PCI, tak snad nejlépe provozovat PC s deskou, která má PCI sběrnici. Sice jsou redukce, ale nevěřím ve spolehlivost a stabilitu.

Nepíšeš čím myslíš "novější typ počítače". Napiš aspoň procesor, který vyžaduješ. Od toho se bude odvíjet požadovaná patice CPU a lze najít desky pro některá novější CPU se sběrnicí PCI, ale bývají drahé.
janci53 (33)|26.11.2018 12:58
RoPo, chcel by som využiť celú strih.kartu pre spracovanie analog.videa, grabovanie vhs...atď.
AV strih karta Pinnacle studio má prípojenie s doskou káblom zakončeným SCSI slotom 26pin
Tým novějším typom pc myslim:
mat.doska - MSI Z77A-G45
procesor - Intel Core i7-3770 CPU 3.40 GHz
graf.karta - NVIDIA Geforce GTX 550 Ti
Dalo by sa niejako prepojiť a spojazdniť spomínanú kartu, inač v predchadzajúcim pc šľapala 100%-ne.
RoPo (6061)|26.11.2018 13:04
Takže mobo s PCI a paticí 1151 jsou a nejsou ani drahé (jedna z mnoha). Vyzkoušet tedy pořídit nové mobo s PCI sběrnicí a tam kartu zkusit. Ale bez otestování ti funkčnost nikdo nezaručí. Možnosti však jsou.
Foolproof (2713)|26.11.2018 13:33
Mám takové karty z minulého století 2, celkem na nic.
Pokud chceš kopírovat digitální video z pásky, redukce která mi fungovala, ale nemusí jet na neodemčených kamerách - 69 Kč



No a na analog koupit grabovací bazmek, třeba AverMedia, asi 1200 Kč do USB a je k tomu i Cyberlink, což je asi lepší než Pinnacle, ale tan pojede taky..

SCSI řadiče jsou nepoužitelné, protože na to neexistují ovladače, nedávno jsem vezl na sběrný dvůr profesionální A3 skener HP, ležel mi ve skříni asi 15 let, SCSI rozhranní.
janci53 (33)|29.11.2018 18:27
Foolproof, grabovacie bazmeky na USB som už skúšal sú nepoužiteľné, veľke obrazové straty, dosková karta to sa neda porovnať-super, už to mám dávno odskúšané. Škoda, že sa to neda nahodiť. Na grab.digit.formátov mám firewire, no na analog ako VHS, bohužial.
Foolproof (2713)|29.11.2018 18:52
Nemohu souhlasit, pro VHS atp. to naprosto stačí, měl jsem půjčený od kamoše EZGrabber, a dokázal dokonce i ze zmuchlané pásky duplikováním snímků vytvořit sledovatelnou věc. Není to jenom můj názor.
Např.
https://www.engon.de/audio/grabber_en.htm