Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem kódování Irdeto CAID 0624 na přijímači Vantage

radek.kovacik (267)|17.11.2018 10:15
Mám satelitní příjímač Vantage HD-8000 a řeším otázku, zda pro příjem kódování Irdeto CAID 0624, které Skylink zavedl v případě kanálů SEZNAM.TV a Prima Krimi (možná už je jich více), je nutno kupovat nový přijímač (nejlépe Linuxový) nebo zda to jde vyřešit na tom stávajícím změnou firmware. Jde mi o to, že nechci kupovat certifikovaný dekódovací modul, protože ten neumožňuje souběžné dekódování více programů a rád bych to vyřešil právě změnou firmware (pokud takový existuje) a s pomocí vestavěné UNI čtečky. Jak to řešíte vy, máte na zprovoznění těchto programů nějaký recept?
matt33 (5)|18.11.2018 15:42
Na Vantage HD-8000 je riešenie len dokúpiť modul.
radek.kovacik (267)|19.11.2018 10:40
Takže to nejde řešit ani s nějakým tím alternativním firmware, jako je třeba Jepsen? Já jsem tento software nikdy neviděl, takže neznám jeho vlastnosti, co umí. Z diskuzí pouze vím, že existuje.
matt33 (5)|19.11.2018 12:36
Jepsen tento problém nerieši ani poslední soft Beldigital ktorý je roku 2012 podpora pre tento box dávno skončila preto je riešenie buď modul alebo nový box.
radek.kovacik (267)|19.11.2018 15:40
Když je to takhle, tak asi půjdu do nového boxu. Nemáš zkušenost, jak jsou na tom přijímače VU+? Mají to tam softwarově pořešené a funkční? Co případně jiného bys doporučil?
matt33 (5)|19.11.2018 16:11
Všetko zaleží od operátora ak pristúpi na vyššie zabezpečenie modul bude nutný aj do VU+ zatiaľ idú ICE a staršia serie Irdeta.Na tému čo iné doporučiť je ťažko odpovedať zaleží aký box to má byť a približná cena.
radek.kovacik (267)|19.11.2018 19:30
Co se týká typu boxu, chtěl bych dvoutunerový s možností souběžného dekódování více programů, což většinou splňovali pouze linuxové přístroje. Navíc je tam možnost nějakého posunu ve funkčnosti, že se to časem může zlepšovat. Co se týká ceny, pokud by se něco rozumného dalo pořídit do 5 tisíc, bylo by to ideální. Stávající box stál 11 tisíc a vypadá to, že ho po necelých 10 letech budu muset vyhodit, takže se ta investice ani neoplatila. :mad:
cikan (26)|22.11.2018 14:21
zdravím Radka,
asi bych si ještě koupil např. Smit CA modul (TSbohemia.cz za 729,- Kč) - jeden nebo 2 ks podle počtu karet ...
vivid.sk (11472)|22.11.2018 18:10
[QUOTE=radek.kovacik;535868]pokud by se něco rozumného dalo pořídit do 5 tisíc, bylo by to ideální.[/QUOTE]

Nieje to do 5k, ale jemne prevysuje, mas vsak k dispozicii FBC tunery (t.j. 2 fyzicke, 6 virtualnych) a mozes sledovat povedzme 4x PIP (aj z roznych TP) priamo na TV, pripadne rozne kombinovat, streamovat (doma ci mimo domu), atd. Do STB idu len dva fyzicke kable z LNB.


https://satelitni-prijimace.heureka.cz/vu-plus-uno-4k/#

Akurat maj na pamati, ze okamzite ako Skylink zapne uniblok na vsetky kanaly, s danou fukcionalitou si skoncil (vyhrazal sa tym uz koncom minuleho roka, nastastie zatial vsetko funguje)
radek.kovacik (267)|22.11.2018 20:30
Co myslíš tím uniblokem na všechny kanály?
vivid.sk (11472)|22.11.2018 21:01
Ze sa z kariet ICE / Irdeto stanu defacto karty Irdeto M7, t.j. nebude ich mozne pouzivat v UNI citackach.
Riesilo sa to pred viac ako rokom, zatial je klud, ale skor ci neskor to urcite pride:
https://www.parabola.cz/clanky/6217/cilem-protipiratskych-opatreni-neni-vyrazeni-uni-ctecek-tvrdi-operator-skylinku/
https://www.parabola.cz/zpravicky/28207/skylink-zvysi-zabezpeceni-karet/
radek.kovacik (267)|23.11.2018 10:10
[QUOTE=cikan;535904]zdravím Radka,
asi bych si ještě koupil např. Smit CA modul (TSbohemia.cz za 729,- Kč) - jeden nebo 2 ks podle počtu karet ...[/QUOTE]

Já mám pouze jednu kartu, ale chci mít právě možnost dekódovat souběžně více programů ze stejné karty. To je přesně to, co se probíralo v tom rozhovoru, na který vivid.sk poslal odkaz. Tento modul zvládne alespoň ty dva programy?

[QUOTE=vivid.sk;535907]Akurat maj na pamati, ze okamzite ako Skylink zapne uniblok na vsetky kanaly, s danou fukcionalitou si skoncil[/QUOTE]
Myslíš, že to nepůjde nijak softwarově obejít?
vivid.sk (11472)|23.11.2018 11:41
[QUOTE=radek.kovacik;535910]Tento modul zvládne alespoň ty dva programy?
[/QUOTE]
Diskutovalo sa o tom hodne, takze napisem resume: tieto (a obdobne) moduly zvladnu dekodovat dva programy, len z jedneho TP. Ak uz tieto info nie su aktualne a existuje iny sposob, snad to niekto opravi.

[QUOTE=radek.kovacik;535910]Myslíš, že to nepůjde nijak softwarově obejít? [/QUOTE]
Uvidime. Budem(e) to tiez riesit, ked situacia nastane (debaty o tom, ake je dolezite mat v boxe dalsi CI slot(y) pre dalsiu kartu(y) su tu minimalne 10 rokov, doteraz ale UNI citacky bez problemov funguju, paradoxne mnohi uzivatelia vymenili STB uz par krat ale z inych dovodov).
KamilZ (10277)|24.11.2018 11:17
[QUOTE=vivid.sk;535911]tieto (a obdobne) moduly zvladnu dekodovat dva programy, len z jedneho TP.[/QUOTE]Já to z dřívějších diskuzí chápal tak, že to není omezení těchto modulů, ale přijímače, který jim nedokáže "naservírovat" správně více TP.

Zaujal mě ale tento modul. Na rozdíl od modulů pro kabelovky, které umí dekódovat více TP, ale se kterými si naše běžné Linux přijímače neporadí, tak s tímto údajně ano a má umět i M7 karty: https://www.hityshop.cz/ca-modul-deltacam-2-20-twin_d253957.html?utm_campaign=Atos&utm_content=Heureka.cz+|+TV%2C+video%2C+audio+|+DVB-T%2FS+technika+|+Dekodovaci+moduly&utm_medium=referral&utm_source=heureka.cz&utm_term=253957

Nedávno se o něm diskutovalo na parabole: https://www.parabola.cz/forum/topic-96774/
vivid.sk (11472)|24.11.2018 17:08
KamilZ> ano, je to tako pises, nekorektne som to formuloval. V kazdom pripade, ak to bude aktualne (zo strany skylinku), myslim ze podobnych tem na danu temu tu bude viacero.
Badis (226)|25.11.2018 13:18
Tak teď ještě zbývá aby si ten zázrak někdo koupil a vyzkoušel ho v našich linuxových milášcích.:-)No je to teda raketa. Koupit a zjistit sakra ono to nefunguje.Ale kdyby jo sakra bych ten modul bral.
Lumca_1 (218)|25.11.2018 14:06
Co ti brání koupit a pokud nebude fachat, do patnácti dnů vrátit!!
Badis (226)|26.11.2018 09:32
Lumca_1 - Nepředpokládám že by TO šlo stylem strčit kartu do modulu a ten do přístroje a hleďme ono TO jede.:-) Asi to vyžaduje i vyšší satelitní školu(předpokládám konfiguraci nějakých těch CAMů atd). A tu já nemám :-/
Lumca_1 (218)|26.11.2018 17:47
Pak se musíš v té lhůtě obrátit na někoho - kdo to UMÍ a testovat.
radek.kovacik (267)|3.12.2018 17:00
[QUOTE=KamilZ;535912]Zaujal mě ale tento modul. Na rozdíl od modulů pro kabelovky, které umí dekódovat více TP, ale se kterými si naše běžné Linux přijímače neporadí, tak s tímto údajně ano a má umět i M7 karty: https://www.hityshop.cz/ca-modul-deltacam-2-20-twin_d253957.html?utm_campaign=Atos&utm_content=Heureka.cz+|+TV%2C+video%2C+audio+|+DVB-T%2FS+technika+|+Dekodovaci+moduly&utm_medium=referral&utm_source=heureka.cz&utm_term=253957

Nedávno se o něm diskutovalo na parabole: https://www.parabola.cz/forum/topic-96774/[/QUOTE]

Soudě podle těch informací na fóru Paraboly a na dalších webech, by to snad i mohlo fungovat. Pokud by to opravdu fungovalo, bylo by to super. Myslím, že mnoha lidem by to mohlo vytrhnout pomyslný trn z paty. Ta cena je trochu vyšší, než u klasického CI modulu, ale pokud by zvládal vícenásobné dekódování z libovolných transpondérů, tak proč ne.
KamilZ (10277)|4.12.2018 11:44
Já bych byl opatrný. Podle info je v tom OSCAM, takže klasický Linux přijímaš s OSCAMem by měl umět to samé. Navíc, jak bylo výše řečeno, tak problém dekódování více kanálů z více TP není u dnešních přijímačů problém CI modulu, ale toho, že to přijímač nedokáže do modulu poslat. Takže nevím, zda by to pomohlo.
No a v neposlední řadě to, co funguje dnes, nemusí díky Skylinku fungovat zítra.

Možná by ale stálo za to se na něj ve 14 denní lhůtě podívat a otestovat jeho možnosti s dnešními přijímači a M7 kartami.
radek.kovacik (267)|4.12.2018 16:40
Pokud jsem to správně pochopil, OSCAM v tom je, ale oproti té verzi v linuxových přijímačích má nějakou speciální vlastnost, která to vícenásobné dekódování má umožňovat a má fungovat i s těmi více zabezpečenými kartami M7, což přímo v přijímačích dneska nelze (alespoň myslím - to by musel opravdu někdo prakticky vyzkoušet a podělit se o poznatky).