Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KD-49XF9005 vs Samsung UE49NU8002

Bender76 (1)|15.11.2018 15:52
Ahoj všem,
vytipoval jsem si tyto 2 TV jako upgrade za stávající Samsung LE40C550 a prosím o radu která z nich je lepší (nebo dostatečná) pro níže uvedené.
Větší uhlopříčka než 50" není možná. Pozorovací vzdálenost cca 2,5 m.
Chci dobré zobrazovadlo pro TV, filmy a seriály. Nezajímají mě hry a aplikace.
Sledování TV vč. sportu (kabelová IPTV Rio media), filmy a seriály z ext. 2,5" HDD (bez napájení) přes USB.
Rád bych "koukatelný" pohyb tam kde má být, ale zase ne telenovelu ve filmech. Koukatelné SD - např. Červený trpaslík je prostě v SD. Počítám, že cokoli od 720p nahoru bude super.
U Samsungu mi nevadí absence DivX, to vyřeší mé MMC (Egreat R200S). Rád bych aby TV zvládala z HDD přes USB i 4K videa s HDR o velmi vysokém bitratu, a bez sekání. Nepotřebuji nějak super HDR kvůli hrám, ale aby dokázalo povýšit filmový zážitek.

Vím, že XF9005 je 100 Hz a obecně vychvalovaná, ale má takovou přidanou hodnotu oproti NU8002, která dá ten rozdíl v ceně? Beru to pro normálního člověka.
Postačí 49NU8002 (bude zítra za 17 tis.) nebo se rozhodně vyplatí si připlatit za 49XF9005 (asi můžu mít za 25 tis.)? Bude i ten 49NU8002 velký posun oproti mé stávající TV?

Co byste tedy doporučili na základě Vašich zkušeností?

Už jsem byl skoro rozhodnutý pro XF9005, ale dočetl jsem se níže uvedené a opět váhám.
Je tu nějaký majitel Sony XF9005, který níže popsané problémy může vyzkoušet a buď jejich existenci potvrdit nebo vyvrátit?
Předem díky za ochotu.

Čerpáno z testu a diskuze pod ním:
https://avmania.e15.cz/sony-kd-55xf9005-premiovy-4k-hdr-lcd-televizor-s-vybornym-obrazem-test#part=1

1)
test:
"Motionflow, aneb pohyb plynuleji a ostřeji.
Internetové diskuze přinášejí informace o Motionflow v rámci některých modelů, které nefunguje dle uživatelských požadavků a nastavení. K chybování údajně dochází ve chvílích přehrávání videí z USB prostřednictvím integrovaného, nebo doinstalovaných přehrávačů, při některých poměrech stran. Tématu jsem se chvíli věnoval a pocitově bych doporučil výrobci funkci Motioflow u popisovaných typů přehrávání překontrolovat. Realita sem-tam přináší „zvláštnosti“."

diskuze:
"Ještě pořád Sony nevyřešilo trhání videí ve formátech, u kterých jsou černé pruhy (2.40:1, 2.35:1, ...) ? Dělá to ve všech přehrávačích ať už v interním nebo v doinstalovaných (kodi). Videa v 16:9 jedou úplně v pohodě, typicky seriály."

2)
test:
"HbbTV v aktuálně zkoušené verzi softwaru občasně dře. Stroj opakovaně načítá video, které se kouše. Děje se tak u HbbTV Primy, ČT, ale i dalších. Nehledě na zvolenou kvalitu. Internet samozřejmě fungoval. Jiný televizor přehrával videa plynule."

diskuze:
"Na tv (KD-55XE8596) se sekalo neustále iVysílaní. Vy tu taky píšete že s tím jsou problémy, takže to nevyřešili? Na Samsungu jede bez chyb."

3)
test:
"Integrovaný přehrávač by si zasloužil v jeho „video“ podobě trochu zkulturnit. Přehlednost a možnosti z našeho pohledu pokulhávají. Zobrazení složek není přesné a dochází k omylům. Část videí není vložena v příslušné složce, ale vidíte ji přímo v nabídce."

diskuze:
"Příšerný video přehrávač (u TV KD-55XE8596) neuměl přehrávat videa za sebou, neustále padalo přehrávání videí z domácí sítě a když to spadlo, musel jsem znovu listovat složitě složkami abych se k videím dostal. Zvolit disk, typ souboru video, řazení by folder a pak teprve složku. Složky se soubory nešlo přidat na plochu!! Tak zásadně by pomohlo kdyby tohle šlo! Instaloval jsem Kodi, Archos i Vlc a Mx player a všechno na nic. 4k se sekalo taky a nic to neřešilo."


Předem díky všem za rady, zkušenosti a ochotu.
vivid.sk (11472)|18.11.2018 21:54
[QUOTE=Bender76;535811]Postačí 49NU8002[/QUOTE]
Mam taky pocit, ze v tejto velkosti je to len 60hz. Pozor na to (tym padom nieje dovod doplacat za tuto radu)