Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Frekvence pri propojeni TV s PC

Komarice (4)|14.7.2005 13:44
Ahojky,
mohl by mi nekdo poradit v cem je zakopany pes?
Koupil jsem si nedavno novou tv PANASONIC TX-29PX20P (100Hz).
Zkousel jsem ji propojit se svym PC pres Svideo-Svideo
Obraz jsem sice na TV dostal ale problem je ve frekvenci (nebo si to aspon myslim, ze je to frekvenci). Na PC nastavim frekvenci 100Hz ale presto je na obrazovce videt kmitani (mihotani) obrazu. Pritom obe zarizeni by meli jet na 100Hz, nevite nekdo v cem je problem? Zkousel jsem i menit rozliseni na PC z puvodnich 1280x1024 na 800x600 ale problem byl porad stejny.
poradite nekdo?
Pitomec (10211)|14.7.2005 14:20
TV výstup u PC se musí nastavit na 50Hz a nikoliv 100Hz, protože i do TV jde 50Hz (pak to TV sice zobrazuje 100Hz, ale to je o něčem jiným).
jojto (865)|14.7.2005 14:22
Ake je to mihotanie? Nieje to vidiet napr. iba v statiskych scenach? Napr. plocha windows alebo DVD menu.Skusal si pripojit klasicky stolny DVD prehravac?
Komarice (4)|14.7.2005 15:08
Mihotani je videt vzdy... Jak na statickych obrazcich tka i pri filmu...(zkousel jsem pusti na PC , DVD prehravac nemam)
Behaji tam pruhy od spoda nahoru, obraz je stale barevny ale jako by plaval, proste kdyz si nahrajes na kameru obrazovku klasicke tv 50Hz a pak si to pustis na videu ,tak vydis jak ti po obrazovce litaji pruhy, tady to neni tak rychle ale presto se tam pohybuji rekl bych ze je jich tam videt na cele obrazovce cca 5 a nez jeden prejde celou obrazovku tak to trva tak 1,5-2 vteriny.
Jeden dobehne a dalsi se objevi na spodku obrazovky - stale do kola.
Komarice (4)|14.7.2005 15:10
Nj
jenomze moje grafika mi ukazuje nejmensi hodnotu 60Hz, v tom bude asi zakopanej pes...

Neznate nkdo nejakje SW jak to zlomit?

predem diky za odpoved
Komarice (4)|15.7.2005 11:49
Problem vyresen, tak pro ostatni ktery by resili podobnej problem

chyba byla v nastaveni prijmu signalu:

nastavuje se to klasicky
vlastnosti/nastaveni/upresnit/ polozka graficky karty/
klonovat obraz/ nastaveni zdroje pro TV
a defaultne bylo uvedeno NTSC-M
takze to chtelo zmenit na Pal-D a vse bylo O.K.