Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VideoReDo TVSuit padá

Retiree (659)|11.11.2018 18:07
Po pádu licenčních serverů MS (ve čtvrtek) jsem trochu zmatkoval, a poté následně trochu vrtal v OS Windows 10 (návrat do předchozího bodu obnovení a podobné akce, žádná zjevná souvislost s VideoReDo), dnes chci vystříhat reklamy z nahrávky. Po příkazu Vystřihnout označené, lhostejno jestli tlačítkem nebo z menu, program spadne.
Nová instalace nepomáhá, Windows si stále pamatuje nastavení (odinstalování standardním způsobem z Nastavení a dle pokynů instalátoru ručně mazán zbytek: Složka VideoReDo v Program Files (x86), složky VideoReDo v Users/AppData/Roaming/ pro všechny Users, jako poslední jsem hledal zjevně neplatné klíče registru (a mazal) v registru...
Přikládám log soubor, pro přehlednost mírně editovaný...Jak bývá dobrým zvykem log souborů, krach aplikace nezaznamenají, neb těsně před tím spadnou.
Prosím o nápady...
Retiree (659)|12.11.2018 12:32
VRD se ukončí (spadne) v okamžiku, kdy se má červeně zbarvit oblast vybraná k odstranění. V logu se ještě zapíše zvětšení bufferu (Increasing video buffer size from: 265 to 530 a opakovaně více, podle aktuálního výběru) a aplikace spadne. Současně s pádem VRD se generuje textový soubor s extenzí wer (WindowsErrorReport)(C:/ProgramData/Microsoft/Windows/WER/ReportArchive/AppCrash_VideoReDo5.exe_0123456789abcdef.../Report.wer). To vše pod aktuálním účtem Windows. Pod účtem administrátora (Spustit jako Správce), obecně pod jiným účtem se VRD chová očekávaně, tedy normálně pracuje.
Kde VRD ukládá licenční klíč a obecná nastavení jsem neobjevil stejně tak jsem nepřišel na řešení problému (opakované vkládání hesla správce je přeci jen poněkud méně pohodlné). Jeden z mnoha wer reportů opět přikládám (pro toho jediného diskutéra)...
RoPo (6061)|12.11.2018 13:10
Jestli si dobře vzpomínám někdo někdy s tím tady měl snad podobný problém (náhodné a divné padání programu). Problém byl v tom, že v ovládacích panelech pro národní nastavení byla tečka místo čárky - nebo obráceně. Zkus povrtat tam.
Retiree (659)|12.11.2018 13:21
Podívám se, rozhodně ale bez vrtání... Tečku/čárku jsem na fóru řešil i já, ale ve zcela jiné souvislosti. Mám pocit (můžu spoléhat jen na pocity a dojmy, které ale většinou nezklamou, paměť už neslouží), že stejný problém s VDR jsem už řešil, s tím rozdílem, že VDR nepadalo, pouze nebylo možno označit (červeně vybarvit) zvolený výběr. Nevzpomínám si, v čem byl problém o existenci nějakých log a wer souborů jsem nic netušil..
Retiree (659)|19.11.2018 05:34
Žádná diskuze se pro nezájem nečetného publika nekonala, přesto se sluší učinit závěr...
I, přes několikerou reinstalaci aplikace, stoprocentně reprodukovatelný problém v konkrétním uživatelském účtu stále přetrvával. Nasimulovat problém se naopak nepodařilo ani developerovi aplikace.
Konkrétní příčinu problému jsem sice neobjevil (dík chlapcům z Redmondu!), ale problém jsem elegantně :mad: obešel. Aplikaci spouštím Jako jiný uživatel (runas), aplikace je poté plně funkční.
Doufám, že tento stav vydrží alespoň do příští aktualizace Windows 10...
(137)